Участь КНЕУ в Global Money Week!05 Квітня 2019р.

Наприкінці березня 2019 року Національний банк України провів  Всесвітній тиждень грошей – GlobalMoneyWeek, до якого активно долучилася кафедра банківської справи факультету фінансів КНЕУ. У межах співпраці кафедри банківської справи з Національним банком України студенти факультету фінансів та інституту інформаційних технологій в економіці під керівництвом викладачів кафедри взяли участь у численних заходах, які проводив НБУ.

GlobalMoneyWeekрозпочався інтелектуальним батлом студентів провідних вищих навчальних закладів України у форматі інтелектуальної гри «Що? Де? Скільки?», яка проходила за правилами брейн-рингу. Наш університет презентувала команда «Еверест», до складу якої увійшли студенти 3-4 курсів спеціалізації «Банківська справа» під керівництвом професора І. В. Краснової та доцента Н. В. Циганової. Питання були досить цікавими і несподіваними, як і приємні сюрпризи від НБУ. Задоволення від гри отримали і члени команди, і вболівальники, серед яких теж були наші студенти.

Студенти 2 курсу спеціальності «Економічна кібернетика», які зараз вивчають дисципліну «Гроші та кредит», під керівництвом викладача кафедри банківської справи к.е.н. Ю. І. Стрільчук уперше отримали можливість побувати в стінах Національного банку України, що справило на них неабияке враження. Наша команда поринула у світ банківської справи та взяла участь у дебатах на тему "Традиційні банки vs необанки". Студенти продемонстрували свої знання, ерудицію, уміння дискутувати та обстоювати власну позицію.

Група студентів, які навчаються за спеціалізацією «Банківська справа», відвідала НБУ та прослухала лекцію на тему "Управління особистими фінансами та планування статків". Студенти факультету фінансів на чолі з професором В. С. Білошапкою завітали на лекцію «Поведінкова економіка: як ми приймаємо фінансові рішення», яку провели фахівці НБУ та банкіри-практики. Студентиотримали підтвердження, що не сформувавши свого ставлення до грошей, не можна розраховувати на фінансовий успіх. Корисними були поради фахівців щодо прийняттяобґрунтованих фінансових рішень, впливу на них реклами.

Надзвичайно цікавими та змістовними стали дебати з фінансової грамотності між студентами нашого університету «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» та студентами Національного університету «Києво-Могилянська академія». Переможених не було! Команди вийшли у фінал з рівним рахунком!

Для всіх учасників були проведені екскурсії історичною будівлею Національного банку України. Під час екскурсій студенти та викладачі дізналися багато нового і цікавого про Національний банк України, починаючи від історії місцевості, де він розташований, виникнення назви вулиці Інститутської до особливостей поєднання різних стилів у архітектурі будівлі.

Під час екскурсії до Музею грошей студенти побачили підтвердження цікавих історичних фактів щодо еволюції грошей, які вони вивчають в курсі  "Гроші та кредит". Цікаво було побачити найдавніші монети різних країн, найдорожчу монету України, банкноту-«яєшню» та багато інших артефактів та цікавинок. Особливу увагу привернули монети, які використовувалися для передачі таємної інформації. Знайшли також у експозиції пам'ятну монету, присвячену нашому університету – «Київському національному економічному університету імені Вадима Гетьмана»!

Дякуємо організаторам – фахівцям НБУ за змістовні екскурсії, майстер-класи, лекції, приємні сюрпризи та новий цікавий досвід! Із нетерпінням чекаємо нових заходів та зустрічей!