Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

«Година запитань до Міністра освіти і науки України» у КНЕУ імені Вадима Гетьмана22 Травня 2014р.

19 травня 2014 року на запрошення Студентської академічної ради в ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» відбулась зустріч Міністра освіти і науки України Сергія Мироновича Квіта зі студентами. «Година запитань до Міністра освіти і науки України» – саме таку назву мав захід, що зібрав чимало охочих поспілкуватися з  міністром у конференц-залі університету.

На початку зустрічі Сергій Миронович зазначив, що в усьому світі освіту розглядають не просто як окрему галузь, а основу для всебічного і гармонійного розвитку суспільства. Адже вона є основою для всебічних змін держави, саме освіта покликана створювати інновації в державі.

Міністр відповів на запитання студентів, зокрема щодо прийняття нового Закону України «Про вищу освіту». «Закон про вищу освіту дає відповідь на дуже багато питань. Якщо ми його приймемо, то університети будуть жити зовсім іншим життям, за іншими правилами, у них будуть незрівнянно більші можливості. Три головних завдання, які треба виконати, щоб українські університети стали якісними й конкурентоздатними на міжнародній арені: перше – це запровадити університетську автономію, друге – це інтегрувати науку й освіту, і третє – це приділити спеціальну увагу англійській мові, тому що без англійської мови немає ніякого розвитку й інтеграції, немає взаємодії з усім науковим світом».

Також Сергій Миронович наголосив на важливості активності студентської громади в питаннях невідповідального ставлення викладачів щодо своєї роботи.

Запитання, які ставили студенти КНЕУ міністру, стосувалися переважно їхнього навчання: стипендій та грантів для обдарованих студентів, програм навчання в західних університетах, видання підручників та інтелектуальної власності, паралельного навчання. Також під час обговорення торкнулися питання дистанційного навчання, яке, на думку міністра, має великі перспективи.

Спілкування відбувалося у невимушеній атмосфері, кожен охочий мав змогу поставити своє запитання та отримав на нього відповідь. Наприкінці зустрічі всі присутні зробили колективне фото на згадку.