Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

IdeaFest 2022 – успішне завершення проекту Creative Spark в КНЕУ!14 Листопада 2022р.

Протягом 5 років в КНЕУ успішно реалізується  проект CreativeSpark.Це-спільна ініціатива провідної світової бізнес-школи Хенлі, університет Рединг, Великобританія та Київського національного економічного університет імені Вадима Гетьмана за підтримки Британської Ради в Україні.

Саме завдяки цьому проекту в нашому університеті було створено Центр підприємництва КНЕУ, який координує низку підприємницьких заходів, проводить дослідження підприємницьких екосистем, академічного підприємництва в Україні та встановлює зв'язки з місцевою бізнес-спільнотою та громадськими організаціями. Вражаючим прикладом діяльності Центру вже п’ятий рік поспіль стало проведення міжнародного конкурсу студентських бізнес ідей IDEAFEST, який, не зважаючи на війну, надав можливістьстудентам різних курсів та факультетів університетупредставити свої бізнес-ідеї та отриматипідтримку в їх подальшій  комерціалізації. Всі п’ять команд, які вийшли у фінал, представили неймовірні проекти, пов’язані з вирішенням проблем українців під час війни та відбудови України після Перемоги.

Судді конкурсу, до складу яких традиційно ввійшлиЮрек Сікорскій, виконавчий директор Центру підприємництва бізнес - школи Хенлі та мережі бізнес ангелів Редінгу, Максим Белицькій, асоційований професор з підприємництва та інновацій бізнес-школи Хенлі, та Антоніна Кутова, директорка Бізнес клініки КНЕУ, співзасновниця та керуюча партнерка Pro Capital Investment, консультантка USAID Агро, високо оцінили кожну ідею та надали практичні поради щодо розвитку та масштабування проектів.

Урочиста церемонія нагородження учасників проекту відбулась в КНЕУ 11 листопаду 2022 року. Антонюк Л.Л., проректор з наукової роботи КНЕУ, звернулась до всіх учасників змагання із привітаннями, розповіла про унікальні можливості, які відкриваються учасникам проекту, та нагородила  студентів та професорів КНЕУ почесними грамотами нашого університету. Вона зазначила, що орім призів всі проекти отримали підтримку та допомогу венчурного інвестора з Великобританії - Юрека Сікорського та підтримку бізнес клініки КНЕУ.

         Перше місто та ваучер на реалізацію проекту у розмірі 1000 фунтів -стерлінгів отримав проект «RePower.  Команда студентів, у складі Дарії Мухи, Марії Черненко, Петра Сіхарулідзе, Андрія Сауріна та Олександра Оліфера під керівництвом Майоровой Тетяни Володимирівни, д.е.н., професора кафедри корпоративних фінансів та контролінгу, ментора цього проекту, успішно представила проект, який передбачає забезпечення електрикою людей, які мають обмежений доступ до електроенергії.  Діяльність команди спрямована передусім на військових, які мають проблеми з електропостачанням. Переробляючи використані одноразові сигарети, команда створила якісну альтернативу на ринку портативних електронних носіїв. Проект є одночасно соціальним та екологічним, адже окрім основної мети вирішує проблему утилізації та викидів шкідливих речовин у навколишнє середовище.

Друге місце та ваучер на реалізацію проєкта у 500 фунтів- стерлінгів отримав проект «CBCB». Команда  студентів у складі  Ірини Загоняйло , Олега Черняка,  Степана Голубятникова та Владислава Молчанова за підтримки ментора Лігоненко Лариси Олександровни, д.е.н., професора кафедри бізнес-економіки та підприємництва, представили свою ідею, яка вирішує негайну проблему сьогодення - створення багатофункціонального енергонезалежного коворкінгу в бомбосховищі, який працює за будь-яких умов. З такою бізнес-ідеєю можна забезпечити людям: автономність відключень електроенергії; можливість працювати в безпечному місці, харчуватися та відпочити.

Третє місце посів проект «ImMed». Валерія Розсохіна отримала ваучер на 250 фунтів-стерлінгів. Проект спрямований на покращення доступу до першої медичної/парамедичної допомоги, засобів індивідуального захисту, обладнання проти інфекцій, а особливо в умовах війни з пораненими та травмованими. В рамках проекту передбачаються автоматизовані пункти, де люди за потреби зможуть отримати товар, який може забезпечити надання першої медичної допомоги. Ментороми проекту були: к.е.н., доцент кафедри міжнародної економіки Черницька Тетяна Володимирівна та к.е.н., професор кафедри міжнародного менеджменту – Гальперіна Любов Павлівна.

Особливу увагу на Церемонії було приділино соціально значущим проектам «Gostomel Aviation Valley» та «Online Exhibition». Проект «Gostomel Aviation Valley», який представили Руслан Думнич, Христина Бакота, Володимир Степанюк та Анна Тищенко, передбачає створення авіамістечка на базі аеродрому Гостомель, який знаходиться під Києвом та був зруйнований через напад російських військ. Проект «Online Exhibition», який розробили Дарина Дендеберія та  Катерина Моргунова, передбачає створення онлайн-виставки, темою якої будуть витоки, причини, суть та перебіг повномасштабної війни в Україні.

 З метою покращення підготовки до конкурсів та подальшого розвитку проектів студентам  КНЕУ вже п’ятий рік поспіль надається можливість обговорити свою бізнес-ідею  на консультації у Бізнес клініці КНЕУ. Висловлюємо вдячність Антоніні Кутовій - директорці бізнес клініки КНЕУ, за допомогу та підтримку студентських ініціатив.

Ефективним компонентом підготовки до змагань в КНЕУ стала  практика проведень Буткемпів, 2-деннихтрейнингів,спрямованихна надання студентам знань щодо започаткування власного бізнесу, навчання новим навичкам тощо.Такі заходи надають студентам навички, необхідні для будь-якого підприємця: особливості  відкриття  бізнесу без грошей, реклами,  фінансових та юридичних питань.

Одною із важливих ініціатив Центру підприємництва КНЕУ протягом 5 років стало проведення літного Буткемпу для ветеранів АТО, спрямованого на допомогу у розвитку  цифрових навичок, розробці мобільних додатків, вебсайтів, відслідковування інформації онлайн, маркетингу в соціальних мережах, бізнес планування, та презентування власних ідей.

Такі заходи дозволяють студентам  краще підготуватися до міжнародного онлайн змагання BigIdeaChallenge, який успішно проводився в Україні протягом реалізації проекту. Незважаючи на війну 4 команди студентів КНЕУ успішно підготували проекти в цьому році та 1 команда стала фіналістом змагання!

Вітаємо студентів та викладачів КНЕУ із успішними результатами проведенням конкурсу «IdeaFest» та всього проекту! Пишаємося патріотичними проектами, які наближають перемогу України!