Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

КНЕУ за інноваційне відродження економіки України16 Лютого 2023р.

Командою науковців і студентів КНЕУ запущено реалізацію проєкту Цифровий акселератор “Інноваційне меню”. Цифровий акселератор «Інноваційне меню» – цифрова платформа всебічної підтримки талантів та супроводження інноваційних проєктів від ідеї до комерціалізації для пришвидшення повоєнного відновлення та конкурентного розвитку України. Проєкт буде реалізовуватися в межах діяльності Глобальної мережі дослідників «Конкурентна Україна», яка створена в КНЕУ влітку 2022 року, і стане конкретним кроком досягнення її візії «Україна – конкурентна країна щасливих людей».

Для презентації проєкту проректор з наукової роботи КНЕУ д.е.н, проф. Антонюк Лариса Леонтіївна 09.02.2023 взяла участь у зустрічі з міжнародними партнерами щодо координації міжнародної технічної допомоги та реалізації Національного плану відновлення економіки країни, що відбулась у Міністерстві економіки України під головуванням першого заступника Міністра економіки Кудина Дениса Ігоревича.В онлайн-засіданні взяли участь представники посольств США, Великої Британії, Данії, Канади, ФРН, Швеції, Швейцарії, Японії, представництва ЄС, а також міжнародних організацій - USAID, JICA, Світового банку, EIB, EBRD, KfW, UNDP, UN-Habitat, UNHCR, UNECE, UNICEF, UN-Women, ILO Ukraine, IOM.

 

Одним з питань порядку денного стала презентація проєкту "Інноваційне меню", над яким протягом останніх 4-х місяців наполегливо працювала робоча група науковців і студентів КНЕУ. До складу робочої групи входять:

  • проректор з наукової роботи КНЕУ д.е.н, проф. Антонюк Лариса Леонтіївна ;
  • професор кафедри міжнародної економіки проф., д.е.н. Ільницький Денис Олександрович,
  • професор кафедри економіки та підприємництва, проф., д.е.н. Лігоненко Лариса Олександрівна,
  • доцент кафедри інформаційних систем в економіці доц. к.е.н. Денісова Ольга Олександрівна,
  • директор Інституту соціологічних досліджень к.соц. н. Горбова Юлія Сергіївна,
  • працівники Інституту вищої освіти КНЕУ Сендецька Вікторія і Анапрюк Каріна,
  • студент 4 курсу бакалаврату за спеціальністю «Маркетинг» Сич Андрій,
  • студент 2 курсу магістратури за спеціальністю «Комп'ютерні науки» Ципляк Олександр.

Презентуючи «Інноваційне меню» професор Антонюк Л.Л. зазначила, що інноваційний розвиток конкурентоспроможної економіки давно є предметом досліджень наукових шкіл КНЕУ, і нагадала про співпрацю КНЕУ з Глобальною федерацію рад конкурентоспроможності, завдяки якій були напрацювати спільні рекомендації для Плану відновлення України.

Формування « Інноваційного меню»потребувало послідовної різнопланової роботи та зусиль протягом 4 етапів:

  1. підготовчий – розроблено методологічний концепт ідентифікації інноваційних проєктів; виявлено глобальні технологічні тренди та виокремлено кластери технологій, які будуть забезпечувати конкурентне лідерство країн у ХХІ столітті;
  2. організаційний – ініціативу КНЕУ підтримала Рада проректорів закладів вищої освіти та Інститут кібернетики ім. Глушкова. За їх підтримки робочій групі вдалося налагодити зв’язки з авторами 57 інноваційних проєктів з різних регіонів України та отримати від них інформацію про їх проєкти, потреби та очікування;
  3. експертно-аналітичний – було проведено експертизу, відбір та класифікацію проєктів; надано експертну допомогу авторам з ідентифікації та презентування проєктів;
  4. автоматизація процесів формування та користування інформацією щодо інноваційних проєктів закладів освіти та науки України – створено першу версію Цифрової платформи «Інноваційна меню» - https://www.innovationukraine.com/

Функціонал платформи вже зараз надає змогу:

  1. розмістити інформацію про проєкти;
  2. здійснити пошук інноваційних проєктів за різноманітними критеріями;
  3. встановити контакти та партнерські зв’язки;
  4. побачити узагальнену аналітичну інформацію по кластерам технологій.

Усім учасниками засідання був наданий QRкод доступу до Цифрової платформи, акцентована увага на важливість максимального поширення інформації про неї серед усіх зацікавлених осіб –інвесторів, міжнародних організацій та донорів, представників вітчизняного та іноземного бізнесу тощо.

Завершуючи презентацію проєктів, що їх включено до складу «Інноваційного меню», професор Антонюк Л.Л. зазначила, що команда КНЕУ має амбітні плани подальшого розвитку цієї веб-платформи за-для перетворення її на смарт-інфраструктуру інноваційної екосистеми - «Цифровий акселератор інновацій». Вона запропонувала реалізувати ці плани на засадах державно- приватного партнерства.

Запрошуємо всіх інноваторів інформувати про свої ініціативи на платформі цифрового акселератора “Інноваційне меню”. КНЕУ також пропонує зареєстрованим проєктам маркетингову, управлінську, методичну та інформаційну підтримку в їх просування та реалізації.

Запрошуємо усіх охочих долучатися до реалізації наших ідей в якості інвесторів, партнерів та інноваторів.

 

Піготував Ільницький Д.О.