- Новини»
- Книга про українське китаєзнавство
Книга про українське китаєзнавство19 Листопада 2019р.
Фундаментальна наукова праця доктора філософських наук, завідувача відділу АТР Інституту сходознавства ім. А.Ю. Кримського НАН України, президента Української асоціації китаєзнавців Віктора Олексійовича Кіктенка «Історія українського китаєзнавства (XVIII – початок XXI століття)» презентована у першому корпусі нашого університету.
На презентації були присутні проректор з наукової роботи Лариса Леонтіївна Антонюк, директор Інституту досліджень сучасного Китаю імені Бориса Курца (КНЕУ) Ольга Володимирівна Дроботюк, радник з торгово-економічних питань посольства КНР в Україні Лю Цзюнь, а також китайські україністи.
Дослідивши невідомі та маловідомі архівні матеріали й наукові публікації, В.О. Кіктенко проаналізував історію розвитку українського китаєзнавства від зародження дотепер як частину загального процесу розвитку китаєзнавства у Східній Європі.
Наведемо лише кілька фактів. Вивчення китайської мови в Російській Імперії започаткували випускники Києво-Могилянської академії. Вперше в українській літературі про Китай згадується у творі Григорія Сковороди. Саме в Київському комерційному інституті за ініціативою М.В. Довнар-Запольського почали викладати китайську мову. Додамо, що українську мову у Китаї вивчають з 60-их років минулого століття.
Провідний фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою ВСЗ Лариса Гуторова
Фахівець з комунікацій I категорії ВСЗ Анастасія Рогачова (фото)