Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Візит делегації КНЕУ до SGH Варшавської школи економіки в рамках реалізації проєкту CIVICA for Ukraine10 Грудня 2024р.

Делегація КНЕУ у складі декана факультету Міжнародної економіки та менеджменту Юрія Солодковського та директорки Інституту англомовних програм Олени Циркун відвідала Варшавську школу економіки в рамках проекту «SGH та CIVICA для європейського майбутнього України» за підтримки Національного агентства академічних обмінів Польщі NAWA. Візит тривав з 20 листопада по 5 грудня 2024 року.

В рамках реалізації програм подвійних дипломів між Київським національним економічним університетом та Варшавською школою економіки делегація КНЕУ зустрілись з багатьма професорами та обговорили особливості організації навчального процесу на програмах першого освітнього рівня «Міжнародна економіка» та « Міжнародний бізнес» і розробили дорожню карту порівняння та взаємозарахування кредитів, вимоги до стажування та написання дипломної роботи.

Процес розробки дорожньої карти для впровадження програм подвійних дипломів SGH-КНЕУ на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівнях включав зустрічі з відомими професіоналами SGH Warsaw School of Economics, що відповідальні за розробку та проведення програм: професор Томаш Сікора, професор Малгожата Знойкович-Вежбіцка,  Професор Рафал Мрувка, директор Офісу програм МВА, професор Анджеліка Кузнар, професор, Малгожата Стефанія Левандовська, голова Програмної ради магістерських досліджень з міжнародного бізнесу, Декан, професор Маріуш Прохняк, Агнешка Кюнль-Кінель, доктор філософії, менеджер програми подвійних дипломів SGH, а також керівник програми CEMS Гжегож Августиняк. Усі зустрічі з викладачами SGH Warsaw School of Economics були пізнавальними та результативними. 

 

Зустрічі з професором Томашем Сікорою, професором Малгожатою Знойкович-Вежбіцькою та керівником програми Agnieszka Kühnl-Kinel, PhD були дуже продуктивними і дали змогу представникам нам ознайомитися з особливостями організації процесу видачі подвійного диплому та виділити напрями майбутньої співпраці. Сторони обмінялися навчальними планами програми «Міжнародна економіка» та обговорили вимоги до стажування та написання дипломної роботи.

Під час зустрічі з професором Рафалом Мровкою, директором офісу програм MBA, координатором програм MBA-SGH та MBA для стартапів у Варшавській школі економіки сторони зосередились на особливостях реалізації програми MBA для стартапів.

Делегація КНЕУ відвідала лекцію професорки Анджеліки Кузнар «Особливості тарифної політики у міжнародній торгівлі». Після лекції сторони взяли участь в обговоренні особливостей організаційної структури Варшавської школи економіки та КНЕУ, а також напрямків потенційних спільних досліджень. 

Протягом зустрічі із професоркою Малгожатою Стефанією- Левандовською, головою Вченої Ради, яка відповідає за програму другого освітнього рівня «Міжнародний  бізнес», сторони домовились про проведення спільної презентації магістерських програм КНЕУ перед Вченою радою Варшавської школи економіки .

З метою подальшої координації співпраці між двома університетами було проведено зустріч з професором Маріушем Прохняком, деканом колегіуму глобальної економіки та фінансів і Гжегожем Августиняком, керівником програми CEMS, з яким було обговорено переваги членства КНЕУ у глобальній спільноті викладачів міжнародного менеджменту CEMS та сам алгоритм приєднання до глобальної мережі. 

Члени української делегації взяли участь у Польсько-українському форумі, присвяченому міграційним, економічним та соціальним питанням майбутнього розвитку України, який відбувся в NY Hotel, м. Варшава, 02 грудня 2024 р.

Делегація Університету взяла участь у зустрічах з координаторкою проєкту «CIVICA для України», уповноваженою ректора Варшавської школи економіки по співпраці з закладами вищої освіти України, Іриною Дехтярьовою, присвячених стратегії реалізації проєкту у 2025 році.

В рамках візиту також взято участь у конференції «KIND-Знання та неформальна дипломатія: трансформаційний вплив CIVICA на глобальні виклики» та Польсько-український форум, присвячений Майбутньому України, що відбувся 02.12.2024 року в готелі NYC, Варшава.

KIND - Знання та неформальна дипломатія: трансформаційний вплив CIVICA на глобальні виклики», який відбувся в Школі транснаціонального управління, EUI, Флоренція, Італія, 20.2024-22.2024 листопада, була спрямована на дослідження ролі університетів, як неформальних дипломатичних акторів, у поглибленні розуміння їх трансформаційної ролі в рамках альянсу CIVICA та ширшого контексту Ініціативи європейських університетів. Конференція дозволила учасникам познайомитися зі Школою транснаціонального управління та EUI.

У конференції взяли участь представники п’яти університетів CIVICA (EUI, LSE, Bocconi, CEU, SGH), в т.ч. старші викладачі, науковці, докторанти, випускники та співробітники та приймали представників інших університетських альянсів  учасники Ініціативи європейських університетів, а також представники КНЕУ та інших укр університети, політики ЄС та зацікавлені сторони високого рівня.

Конференція сприяла діалогу між зацікавленими сторонами. Презентація студентки КНЕУ Анастасії Лісної, був присвячений поглядам студентів на трансформаційну роль CIVICA та її вплив на життя студентів та українців  Спільнота в цілому. Конференція дозволила учасникам налагодити цінні стосунки в рамках CIVICA альянс.