Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

У КНЕУ відбувся круглий стіл щодо розвитку програм дуальної освіти26 Грудня 2023р.

Минулого тижня в КНЕУ відбувся круглий стіл щодо розвитку програм дуальної освіти  з представниками Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. Основною темою зустрічі було посилення ролі роботодавців у підготовці висококваліфікованих кадрів.
До зустрічі долучився Заступник Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Захарін. Він повідомив, що нині Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, яка є потужним роботодавцем, значно активізувала співробітництво з закладами вищої освіти. Зокрема, проведено робочі зустрічі щодо залучення кращих студентів на практику до територіальних органів, підприємств та установ системи Держпродспоживслужби, організовуються навчальні екскурсії до інститутів та лабораторій, провідним університетам запропоновано ініціювати програми дуальної освіти. Одначе, не дивлячись на вжиті заходи, проблема забезпечення системи Держпродспоживслужби кваліфікованими кадрами залишається актуальною.

В. о. ректора КНЕУ Дмитро Лук’яненко розказав про результати освітнього процесу та здобутки у сфері підготовки кадрів для відновлення економіки України. Науково-педагогічний колектив університету взяв на себе лідерство в частині реалізації парадигми формування у студентів економічного мислення, яка дозволяє окрім набуття професійних компетенцій виховувати розумні потреби, розвивати здібності у певному виді діяльності, виховувати бережливе ставлення до природи, озброювати фахівців практичними навичками щодо культури праці, формувати потреби економічного аналізу, бачення перспективи, вчити оволодівати основами наукової організації праці в умовах ринкових відносин, формувати у студентів бажання та потребу повсякденно поліпшувати результати своєї праці в навчальній та суспільно корисній діяльності.

Дмитро Лук’яненко акцентував увагу на тому, що випускники університету користуються заслуженим попитом з боку українських та іноземних роботодавців. На факультетах та кафедрах регулярно відбуваються зустрічі з представниками організацій-роботодавців різних галузей.

Учасники круглого столу ознайомилися із станом цифровізації освітнього процесу, а також комп’ютерним обладнанням, що використовуються під час занять та тренінгів.

Детальніше про зустріч на ресурсах Держспоживслужби
https://dpss.gov.ua/news/derzhprodspozhyvsluzhba-ie-potuzhnym-robotodavtsem-a-tomu-formuliuie-vymohy-do-suchasnoho-fakhivtsia