Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Президент Асоціації українських банків (АУБ) провів лекцію для студентів КНЕУ імені Вадима Гетьмана на тему «Загроза фінансової кризи. Девальвація гривні».14 Вересня 2012р.

11 вересня Олександр Сугоняко, заслужений економіст України, Президент Асоціації українських банків (АУБ), на запрошення кредитно-економічного факультету та Студентської академічної ради, провів лекцію для студентів Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана на тему «Загроза фінансової кризи. Девальвація гривні».

Олександр Анатолійович Сугоняко є визнаним експертом у монетарній та валютній політиці. Неодноразово підіймав питання формування національної грошової системи України, організував ряд міжнародних і національних конференцій з проблем впровадження та стабілізації національної валюти. З 1993 року займає посаду президента Асоціації українських банків, займається питаннями розвитку банківської системи України, захисту інтересів комерційних банків. Він неодноразово робив чіткі прогнози стосовно можливого падіння гривні і вказував на причини, які можуть призвести до цього.

В короткому вступі Олександр Анатолійович підкреслив, що народилися ми в епоху великих змін, в кризову епоху. Але кожна криза, окрім негативного, має ще й позитивний бік – вона дає шанс на одужання. За словами Олександра Анатолійовича, сьогодні існує реальна загроза девальвації гривні на  30-50%, що відбувається на фоні нової хвилі фінансово-економічної  кризи. Економіст наголосив, що сьогодні імпорт зростає набагато швидшими темпами, аніж експорт; «ми крок у крок повторюємо те, що робилося перед кризою, у 2005, 2006, 2007, 2008 роки». У даному контексті гість навів причини виникнення світової фінансової кризи 2007-2008 рр. Олександр Анатолійович також зазначив, що можливий сценарій розвитку подій в Україні залежить і від того, що сьогодні відбувається в Європі.

Після лекції Олександр Сугоняко продовжив спілкування зі студентами у формі діалогу. Він дав відповіді на всі запитання, слухачів. Загалом студентів цікавила наступна проблематика:

  • Як майбутня криза 2013 року вплине на стан банківських вкладів?
  • Які прогнози щодо змін ставок по кредитам на житло?
  • Які важелі впливу на економічні тенденції будуть актуальними цього року?
  • Як зберігати заощадження в умовах фінансово-економічної кризи?
  • Куди краще вкладати гривню на сьогодні ?
  • Як вплинуть вибори на курс гривні?
  • Як інші країни протистоять девальвації своїх національних валют? Який закордонний досвід може перейняти Україна?

Переглянути фотозвіт з лекції

Марченко Леся,
студентка 2 курсу
факультету міжнародної економіки і менеджменту