Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Проєкт КНЕУ одержав відзнаку міжнародного конкурсу «Партнерство заради сталого розвитку-2023».19 Жовтня 2023р.

17 жовтня 2023 року проєкт «Цифровий акселератор інновацій «Innovation Ukraine», що реалізований командою Київського національного економічного університету під керівництвом проректорки з наукової роботи професорки Антонюк Лариси Леонтіївни, отримав відзнаку у номінації "Економічний Розвиток" на конкурсі "Партнерство заради сталого розвитку-2023".

Вітаємо з визнанням команду проєкту, до якої входять:

  • Ільницький Денис Олександрович, професор кафедри міжнародної економіки, д.е.н., професор;
  • Лігоненко Лариса Олександрівна. професорка кафедри бізнес- економікита підприємництва, д.е.н., професорка;
  • Денісова Ольга Олександрівна, доцентка кафедри інформаційних систем в економіці, к.е.н., доцентка;
  • Кутова Антоніна, PhD студентка, керуюча партнерка компанії «Pro Capital Investment», Директорка Бізнес-клініки КНЕУ;
  • Анапрюк Каріна, PhD студентка;
  • Сич Андрій, студент магістратури спеціальності «Менеджмент організацій»;
  • Ципляк Олександр, випускник магістратури спеціальності «Інформаційні технології в економіці».

Статуетку, яка символізує партнерство, вручив Олександр Роднянський, радник Президента України з економічних питань, молодший професор з економіки Кембриджського університету та член Наглядової ради Ощадбанку. «Партнерство заради сталого розвитку» – це щорічний міжнародний конкурс, у рамках якого Глобальний договір ООН в Україні нагороджує найкращі проєкти, які були реалізовані в партнерстві між бізнесом, державним та громадським секторами для досягнення Цілей сталого розвитку. У цьому році були нагороджені проєкти від учасників з України та країн Європи, спрямовані на підтримку України під час повномасштабного вторгнення, а також інші найкращі практики сталого розвитку, які можуть стати прикладом для майбутнього відновлення.

Переможці визначаються у номінаціях: "Суспільство", "Економічний Розвиток", "Планета", "Воїни Світла". Міжнародне журі у 2023 році складалось з:

  • Хітомі Сакамото, заслужена професорка Університету Тойо Гакуен у Токіо;
  • Ванесса Ганс, керівниця приватного сектору в Базельському інституті управління;
  • Антоніо Готле, генеральний директор Глобального договору ООН в Швейцарії та Ліхтенштейні;
  • Марсель Енгель, генеральний директор Глобального договору ООН в Німеччині;
  • Євгенія Афанасенко, британсько-українська екологиня, фахівчиня з ESG та промоутерка сталого розвитку;
  • Готьє Вассьєр, виконавчий директор Центру бізнес-аналітики Фішера в Каліфорнійському університеті, Берклі, Школа бізнесу Хаас.

Розроблена командою КНЕУ цифрова платформа покликана стати основою сучасної цифрової інфраструктури сталої інноваційної екосистеми України. Ідея проєкту зародилась завдяки членству КНЕУ в Глобальній федерації рад з конкурентоспроможності. Він розвивається в контексті реалізації Національного плану відновлення економіки країни за підтримки Міністерства економіки України, зокрема, Горшкової Н.І., директорки Департаменту стратегічного планування та макроекономічного прогнозування. Проєкт також реалізовується в межах діяльності Глобальної мережі дослідників «Конкурентна Україна», яка створена в КНЕУ влітку 2022 року, і є конкретним кроком досягнення її візії «Україна – конкурентна країна щасливих людей».

Платформа «Цифровий акселератор інновацій «Innovation Ukraine»призначена для підтримки талантів та супроводу інноваційних проєктів від ідеї до комерціалізації за умови поєднання інтересів людей, наукових і освітніх інституцій, бізнесу, громадянського суспільства, уряду та локалітетів. Вона виступатиме як акселератор інновацій, виконуючи функції інституційного посередника між ініціаторами проєктів і стейкхолдерами, лабораторії ідей, відкритого простору для спільних досліджень і співробітництва, експертно-аналітичного центру, майданчику трансферу інновацій, управління командами проєктів. На платформі вже представлено 71 високотехнологічний проєкт.

У виступі під час нагородження проф. Антонюк Л. висловила впевненість у тому, що проєкт допоможе українським інноваторам не лише створити нові робочі місця, але й відкрити нові галузі, створити голубі океани можливостей для підприємств та секторів економіки. 

Сподіваємось, що цей проєкт буде завершено з використанням можливостей штучного інтелекту. Що допоможе вітчизняним винахідникам та інноваторам оперативно комерціалізувати свої наукові-технологічні ідеї та високотехнологічні проєкти на благо народу України!