Відбувся Всеукраїнський круглий стіл
«ЕКОНОМІЧНА СПАДЩИНА К. МАРКСА: ПОГЛЯД ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ СТОЛІТЬ»
25 квітня 2018 року кафедра історії та теорії господарства ініціювала проведення Всеукраїнського круглого столу «Економічна спадщина К. Маркса: погляд через призму століть», який присвячений 200-річчю від дня народження великого мислителя та вченого-економіста Карла Маркса.
У роботі Круглого столу взяли участь відомі науковці, дослідники, викладачі з провідних університетів та наукових установ України, у тому числі з Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», Національної металургійної академії, ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України», ДННУ «Академія фінансового управління», Хмельницького національного університету, Київського національного торговельно-економічного університету, Одеського національного економічного університету, Одеського національного політехнічного університету, ННЦ «Інститут аграрної економіки», Інституту механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України, Національної академії статистики, обліку та аудиту, Харківського національного аграрного університету імені В.В.Докучаєва. Загалом до участі у роботі Круглого столу були залучені понад 40 представників наукової спільноти України, які займаються історико-економічною проблематикою, дослідженнями у сфері розвитку світової та вітчизняної економічної науки та господарської практики.
Відкрив роботу Круглого столу к.е.н., професор, завідувач кафедри історії та теорії господарства С.В.Степаненко з доповіддю «Методологія К. Маркса в сучасних історико-економічних дослідженнях». З основною доповіддю на тему «Українська економічна думка другої половини ХІХ – початку ХХ ст. в контексті західноєвропейських наукових студій: місце економічного вчення К. Маркса»виступила д.е.н., професор кафедри історії та теорії господарстваВ.М.Фещенко. У наукових дискусіях та у висвітленні окремих проблем взяли участь Т.І.Артьомова, Т.В.Гайдай, К.А.Гордіца, Ю.К.Зайцев, В.Д.Лагутін, П.М.Леоненко, В.А.Максимюк, А.О.Маслов, В.А.Студінський, Ю.В.Ущаповський та інші.
У своїх виступах учасники наголосили на необхідності критичного перегляду основних наукових ідей К. Маркса та методологічних принципів його аналізу. Активні та подекуди гострі дискусії щодо інтелектуальної спадщини К. Маркса, його підходів до вивчення соціально-економічних проблем продемонстрували суперечливість особистості та наукових поглядів ученого. Водночас у процесі обміну думками було засвідчено значний інтерес до багатогранної наукової спадщини К. Маркса на сучасному етапі розвитку ринкового господарства та зауважено його вагомий внесок у розвиток економічної науки.
Оргкомітет висловлює учасникам щиру вдячність за участь у роботі Круглого столу, за виступи та жваві дискусії під час обговорень такої складної і суперечливої теми щодо економічної спадщини К.Маркса та сподівається на подальшу співпрацю.