Рішенням Вченої ради університету звання почесного доктора КНЕУ присвоєно Надзвичайному і Повноважному Послу України, академіку НАН України, заслуженому діячу науки і техніки, доктору економічних наук Олегу Григоровичу Білорусу.
У 1960 р. Олег Григорович здобув освіту в Київському інституті народного господарства за спеціальністю «інженер-економіст», де потім пройшов шлях від асистента до першого проректора.
«Саме висока школа професіоналів під час навчання відкрила мені двері до подальших здобутків, - сказав О.Г. Білорус. – Я працював у ракетній промисловості. Завжди мріяв займатися наукою». У доробку вченого понад 600 публікацій, 40 монографій, він автор фундаментальних праць про глобальні трансформації. Нині досліджує тему глобального фінансового капіталу, що почав експлуатувати національні капітали.
Олег Григорович володіє англійською, французькою, сербською, хорватською, словенською, польською, словацькою, боснійською, чорногорською, македонською, німецькою мовами.
Назвемо кілька етапів біографії вченого. У 1979-1986 рр. – директор Департамент промисловості, науки та техніки ЕЕК ООН (м. Женева). Працював на керівних посадах в Інституті економіки Державного плану УРСР, Інституті економіки АНУ, Міжнародному інституті менеджменту, Інституті світової економіки та міжнародних відносин АНУ. У 1992-1994 рр. – Надзвичайний і Повноважний Посол України у Сполучених штатах Америки. Був обраний народним депутатом України III, IV та V, VІ скликань.
«Зустрічаючись із багатьма відомими політиками, ще у 70-ті роки минулого століття я дійшов висновку, що Україна має включатися у світову інтеграцію. У 90-ті роки я розмовляв тет-а-тет з Бушем (старшим). Завдання посла – правильно побудувати бесіду, насамперед в інтересах своєї країни, так званий «дипломатичний гіпноз». Тоді Україна отримала допомогу на розвиток малого та середнього бізнесу.
На наших очах відбуваються зміни цивілізацій, - наголосив політик і вчений. - Вважаю, що роль науки зростає, вона має давати відповіді на питання «для чого», «чому». Тому галузь потребує належного фінансування, не на рівні 0, 4%, а хоча б - 3-4% , щоб забезпечити ефективний розвиток на благо науки та держави».
За традицією почесний доктор КНЕУ прочитав студентам університету лекцію, порадивши: «Кожному з вас треба негайно сісти та сформулювати програму життя, з таким розрахункам, щоб задіяти свою мобільність, мати ціль, програму, і засоби для її реалізації. А після закінчення КНЕУ вчитися не припиняйте все життя. Тоді успіх гарантовано».
Провідний фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою ВСЗ Лариса Гуторова
Фахівець з комунікацій I категорії ВСЗ Анастасія Рогачова (фото)