Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Страховий ринок України очима науковців03 Травня 2018р.

ІМіжнародна науково-практична конференція

«Страховий ринок України на шляху євроінтеграції»

У ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» 17-18 квітня 2018 р. відбулася ІVМіжнародна науково-практична конференція «Страховий ринок України на шляху євроінтеграції». Конференція зібрала понад 100 учасників з України, Білорусі, Польщі та Росії, у тому числі представників державних органів; вищих навчальних закладів; страхового бізнесу; засобів масової інформації. Українська наука була представлена ученими з більшості регіонів України: Києва, Вінниці, Львова, Тернополя, Харкова, Хмельницького, Ірпеня, Кам’янця-Подільського, Кривого Рогу та інших міст. У конференції взяли участь вітчизняні доктори наук, яким присуджено цей ступінь за вагомі дослідження в галузі страхування.

17 квітня 2018 р. у конференц-залі головного корпусу ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» відбулося офіційне відкриття конференції з доповідями та виступами її учасників.

Відкрив конференцію урочистим привітанням проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків, д.е.н., проф. В.І. Чужиков.

З вітальним словом від імені кафедри страхування КНЕУ – організатора конференції – звернулась завідувач кафедри страхування, д.е.н., проф. О.О. Гаманкова.

З цікавою та змістовною доповіддю «Інклюзія страхових послуг: роль державного регулювання» виступив член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, к.е.н., доцент О.М. Залєтов. Він детально зупинився на висвітленні специфіки роботи Нацкомфінпослуг у 2017 р. та планах на 2018 р., підсумках діяльності страхового ринку України, а також закликав науковців до плідної співпраці.

На висвітленні найбільш актуальних перспектив подальшого розвитку страхового ринку зосередилися керівники найбільших страхових компаній України – наших постійних спонсорів – АТ «АХА Страхування» та АСК «ІНГО Україна».

Особливу увагу та жваві дискусії учасників конференції викликала доповідь Президента Української федерації убезпечення, Першого віце-президента АТ «СК «АХА Страхування» А.І. Перетяжка на тему «Розвиток українського класичного страхового ринку. Ризики та можливості». У доповіді він представив результати аналітичної роботи УФУ, а також висвітлив можливі сценарії розвитку ринку автострахування в Україні.

Заінтригував усіх присутніх своєю доповіддю про цифрову трансформацію страхового ринку Голова правління АСК «ІНГО Україна»І.М. Гордієнко. Він детально висвітлив трансформацію інфраструктури ринку, а також бізнес-процесів страхових компаній, у результаті впровадження нових технологій та сервісів (хмарних технологій, блокчейну, BigData, M2Mта інших).

Про перспективи розвитку страхового ринку України розповів у своїй доповіді Президент Ліги страхових організацій України, к.н.д.у., доцент О.Ф. Філонюк.

На особливостях впливу макроекономічного середовища на розвиток страхового ринку України у своїй доповіді зупинився віце-президент Ліги страхових організацій України С.А. Тарасов.

Окреслила бачення Українською федерацією убезпечення ринку страхування життя України у 2018-2020 рр. керівник проектів УФУ Н.Л. Гузей.

Не менш цікавою була доповідь експерта Ліги страхових організацій України, к.е.н., доцента Ю.П. Гришана, який поділився своїм баченням щодо перспектив реформування медичної галузі України.

Євроінтеграційні напрями розвитку страхового ринку України висвітлила у своїй доповіді завідувач кафедри управління фінансовими послугами Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, д.е.н., професор Н.М. Внукова.

На проблемах страхування життя в трансформації систем соціального захисту населення на шляху євроінтеграції докладно зупинилась у своїй доповіді професор кафедри економічної теорії Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, д.е.н., професор Л.В. Нечипорук.

З цікавою доповіддю щодо детермінант впливу іноземного капіталу на страховий ринок України виступила завідувач кафедри фінансів Національного університету харчових технологій, д.е.н., професор Л.В. Шірінян.

Про проблеми розвитку перестрахування, особливо на регіональному рівні, розповіла доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Вінницького національного аграрного університету, д.е.н., с.н.с. Ю.В. Алескерова.

Шляхи до євроінтеграції вітчизняного страхового ринку на основі «Комплексної програми розвитку фінансового секору України до 2020 року» було розглянуто в доповіді завідувача кафедри страхування, д.е.н., професора О.О. Гаманкової.

У роботі конференції також взяли участь доктори наук, професори Т.А. Верезубова (ЗО «Білоруський державний економічний університет»), С.В. Волосович (Київський національний торговельно-економічний університет), О.В. Кнейслер (Тернопільський національний економічний університет), В.В. Корнєєв (Державний науково-дослідний інститут моделювання економіки), С.С. Осадець (ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»), С.К. Реверчук (Львівський національний університет імені Івана Франка), В.К. Рудик (Подільський державний аграрно-технічний університет, м. Кам’янець-Подільський), Т.В. Яворська (Львівський національний університет імені Івана Франка) та інші учені.

Проблематика доповідей учасників конференції охоплювала найважливіші напрями розбудови страхового сектору економіки України та його наукового забезпечення, а саме: сучасні тенденції розвитку світового ринку страхування та їх вплив на страхові ринки країн з трансформаційними економіками; перспективні напрями розвитку національних страхових ринків в епоху цифрових технологій; державне регулювання ринків фінансових послуг у контексті глобалізаційних проявів; роль страхування в стабілізації національної економіки та забезпеченні соціального захисту громадян; трансформації систем соціального захисту населення в сучасному світі; сучасні виклики та інноваційні напрями розвитку страхування та ризик-менеджменту; підвищення ефективності управління бізнес-процесами страхових компаній; поліпшення якості наукового та кадрового забезпечення страхової галузі в сучасних умовах.

Цікавідоповіді учасників заходу нікого не залишили байдужими і  спонукали до жвавого діалогу.

У роботі конференції активну участь разом із викладачами брали студенти магістерської програми «Страховийменеджмент».

Другий день конференції, 18 квітня 2018 р., був присвячений студентській науці. Більше як 50 студентів факультету фінансів, маркетингу та міжнародної економіки і менеджменту, в т.ч. студенти магістерської програми «Страховий менеджмент», взяли участь в обговоренні актуальних проблем страхування.

Кафедра страхування КНЕУ щиро дякує за спонсорську допомогу у проведенні ІVМіжнародної науково-практичної конференції «Страховий ринок України на шляху євроінтеграції» дружнім страховим компаніям: «АХА Страхування» (А.І. Перетяжко) та «ІНГО Україна» (І.М. Гордієнко).