32 викладачі нашого університету пройшли стажування в балтійських університетах та наукових установах за програмою: «Інноваційний розвиток європейських університетів: Балтійський шлях».
Міжнародне стажування викладачів українських університетів в університетах країн Балтії, організатором якого є КНЕУ, проводиться вже вдруге. В цьому році стажування об’єднало викладачів з 11 українських університетів. Серед учасників стажування були як молоді викладачі- науковці, так і завідувачі кафедр, керівники департаментів, професори та доценти. Серед співорганізаторів – 2 університети: Університет імені Миколаса Ромеріса (м. Вільнюс, Литва), Латвійський університет природничих наук і технологій (м. Єлгава) та Естонська Академія Наук (м. Таллін). В оргкомітеті злагоджено працювали представники Університету імені Миколаса Ромеріса та КНЕУ.
Вже другий рік поспіль основним заходом стажування є міжнародна науково-практична конференція «Міжнародна безпека в світлі сучасних глобальних викликів» в Університеті імені Миколаса Ромеріса у Вільнюсі. В рамках конференції жваві обговорення надзвичайно змістовних доповідей відбулися як на пленарномузасіданні,так й під час роботи дискусійних панелей. Про представницький рівень конференції свідчить участь у пленарному засіданні такихспікерів, як: Пятрас Аштрявичус, член Парламенту Литви, який був офіційним представником Литви на переговорах про членство в ЄС.; Рамунас Станіоніс - радник Департаменту по східному партнерству; Аудроніс Ажубас - член Парламенту Литви, екс-міністр закордонних справ. Обговорювалися актуальні питання щодо специфіки вступу Литви до ЄС, аналізувнутрішніх та зовнішніх чинників, проблем та перспектив. Дискутували про можливості вступу в ЄС, які відкриваються для України. Дискусію продовжили представники спільноти українських науковців: Олена Захарова (Маріупольський державний університет) - про місце Донецького регіону, загрози економічній безпеці та можливі шляхи їх подолання; Олег Швиданенко (КНЕУ імені Вадима Гетьмана) - про результати аналітичного дослідження на тему «Аналітичні аспекти зовнішньо-торгівельної безпеки України в контексті євроінтеграційного розвитку». Під час обговорення питань міжнародної безпеки на панельних дискусіяхцікаві думки висловили литовський політолог Альвідас Медалінскас та українські науковці.
Наукові дискусії, круглий стіл та практичні семінари відбулися також в Латвійському університеті природничих наук і технологій (м. Єлгава) та Естонській Академії Наук (м. Таллін).
Прямими результатами програми можемо вважати виданий міжнародний збірник матеріалів конференції, і, звичайно, те, що 32 викладачі КНЕУ з-поміж 46 учасників програми стажування отримали сертифікати.
Розгорнутий звіт про проходження стажування буде опублікований у черговому випуску Інформаційного віснику Інституту вищої освіти КНЕУ.
Матеріал підготувала
Ірина Кулага,
доцент кафедри економічної теорії КНЕУ,
член організаційного комітету стажування