Як зробити професійну освіту престижною27 Вересня 2018р.

Три дні поспіль (26-28 вересня) у головному корпусі університету  триває заключна робоча зустріч учасників проекту Erasmus+ «Удосконалення практико-орієнтованої підготовки викладачів професійної освіти і навчання (2016-2018) (ITE-VET)». У проекті беруть участь представники вишів України, Іспанії, Австрії та Німеччини. Зазначимо, що  КНЕУ ім. Вадима Гетьмана є координатором проекту в межах України.

Проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Віктор Іванович Чужиков у вітальному слові відзначив значущість проекту для розвитку вищої та професійної освіти в Україні, а також подальшої співпраці.

Професор університету Констанц (Німеччина) Томас Дайсингер та декан факультету управління персоналом, соціології та  психології КНЕУ Світлана Олексіївна Цимбалюк розповіли про ефективну взаємодію команди та практичні результати проекту.

Тепер  головне – імплементувати  досягнення  та здобутки. Генеральний директор Національний Erasmus+ офісу в Україні Світлана  Шитікова підкреслила: «Ми налагодили зв’язки з європейськими колегами, що надихає на нові проекти, синергію ідей». Представники Міністерства освіти і науки України  визначили напрями в реформуванні професійної освіти в Україні. «Серед них -  висока якість викладання, оновлення змісту, оптимізація мережі закладів», - зазначила директор Інституту професійно-технічної освіти НАПН України Валентина Олександрівна Радкевич. - За статистикою лише 42,5 відсотків учнів свідомо обрали професійне навчання». З доповіддю «Концептуальні засади реформування професійної освіти» виступила заступник директора департаменту професійно-технічної освіти МОН України Катерина Борисівна Мірошниченко. Фінансування держави, активне залучення партнерів, навчання учнів на виробництві з подальшим плануванням успішної кар’єри, у тому числі  - вступ до вишів забезпечать престижність професійної освіти,  задовольнять потреби ринку у кваліфікованих кадрах та  інтеграції освіти в спільний європейський простір.

Підготувала провідний фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою ЦСЗ Лариса Гуторова.