Чи можна стати генеральним директором компанії у 17 років та вивести її в лідери? Чудову нагоду наблизитися до реального бізнесу та спробувати себе у ролі керівника надав V Всеукраїнський бізнес-турнір «Стратегія фірми -2018», фінал якого з урочистим нагородження переможців відбувся 20 квітняу Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана. Турнір є дистанційним змаганням з управління компанією у живому, динамічному тренінговому середовищі, відтвореним комп’ютерною програмою ViAL+.
Уперше онлайн-змагання з управління віртуальними компаніями відбулося у 2014 р. з ініціативи КНЕУ імені Вадима Гетьмана і Компанії інтелектуальних технологій. Щороку кількість учасників зростає, причому вони всі різного віку. Так, у 2018 р. змагалися чотири ліги: шкільна, студентська, наставників для вчителів і викладачів, сімейна (учні та батьки). Інтерес до турніру виявили навіть громадяни США та країн Прибалтики. Цьогоріч уперше заявили про себе учні, які мешкають поруч чи на тимчасово окупованих територіях. До фіналу успішно дійшли четверо школярів з Маріуполя, Бахмута, Миколаївки Донецької області та з Сєвєродонецька Луганської області.
Загалом у турнірі взяли участь понад 3 тисячі учасників. Під час змагання, яке тривало протягом двох місяців, використано професійний програмний продукт ― бізнес-симуляція ViAL+. В управління кожному надається навчальна компанія в інтерактивному онлайн просторі. Головне завдання – налагодити виробництво і вивести підприємство у лідери за прибутками, зайняти провідні позиції на ринку. Конкурентами виступили компанії інших учасників турніру.
«Умови конкуренції на ринку симулятора максимально наближені до реальних, - розповів організатор і координатор V Всеукраїнського бізнес-турніру «Стратегія фірми-2018» турніру, генеральний директор Компанії інтелектуальних технологій
доцент кафедри стратегії підприємств КНЕУ Віталій Ярославович Паздрій. - Як результат, учасники отримали неоцінений досвід: уміння планувати й розраховувати стратегічні кроки, формувати команду, приймати рішення, отримувши стабільний прибуток, просувати власний бренд, конкурувати».
За допомогою окремої кількісної системи оцінки у середовищі бізнес-симуляції ViAL+ кожен міг оцінити свій рівень економічних та управлінських компетентностей, чітко визначитися у виборі професії. Завчасно зрозуміти, що « це – не моє», теж корисно. У будь-якому разі, незалежно від вибору професії, надано шанс відшліфувати навички «soft skills» (самодисципліни, самомотивації, управління часом, презентації і самопрезентації)».
Фіналісти і переможці отримали цінні призи й подарунки від генерального спонсора – METRO Cash&Carry і поспілкувалися із фахівцем з пошуку залучення талантів Ярославом Герасименком.
Ректор КНЕУ Дмитро Григорович Лук′яненко оцінив здобутки молоді: «Молодці! Саме ви зробите нашу державу країною № 1».