Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Візит викладачів КНЕУ до Університету Бокконі (Італія) для участі в семінарі CIVICA Inclusion Workshop в рамках SGH Project CIVICA Support for the European Future of Ukraine29 Листопада 2023р.

14-15 листопада 2023 року делегація КНЕУ у складі Марії Маркіної (старшого викладача кафедри регіоналістики і туризму) та Влади Мисилюк (начальника відділу наукової інформації, старшого викладача кафедри бізнес-економіки та підприємництва) взяли участь у роботі семінару “CIVICA Inclusion Workshop”, який було організовано в рамках SGH Project CIVICA Support for the European Future of Ukraine.

Програма CIVICA Inclusion Workshop включала участь у семінарі з нейрорізноманітності (Workshop on Social Aspects of Neurodiversity), який відбувався за участі Theo Smith (активіста з нейрорізноманіття), Milena Milani (працівниці консультаційної служби Університету Бокконі) та професорки Nicoletta Balbo. Семінар був присвячений питанню нейрорізноманітності як природньої та цінної форми людського різноманіття, що проявляється в людському мозку щодо комунікабельності, когнітивних функцій, здатності навчатися та концентруватися. Milena Milani, працівниця консультаційної служби Університету Бокконі, ознайомила учасників семінару з особливостями навчання та освітніми потребами студенів, які мають розлади спектру аутизму, дислексію (та інші труднощі в навчанні читанню та інтерпретації слів, літер та інших символів), дискалькулію (нездатність до вивчення арифметики), синдром дефіциту уваги з гіперактивністю, диспраксію, дитячий церебральний параліч, синдром Туррета. Спікерка наголосила на необхідності створення університетського середовища, яке сприятиме благополуччю, психічному здоров’ю та повній реалізації потенціалу нейродивергентних студентів. Theo Smith, активіст з нейрорізноманіття, розповів історії успіху нейродивергентних людей, які досягли визнання в науці, журналістиці, спорті тощо. Спікер продемонстрував, що люди з нейродивергентністю мають свої сильні сторони, які при застосуванні правильних стратегій навчання, можуть бути реалізовані в повній мірі.

Делегація КНЕУ у рамках тижня інклюзивностів Університеті Бокконі відвідала академічний семінар щодо упереджень в мультикультурному середовищі (Academic seminar on Biases in a Multicultural Environment), спікерами якого стали Ala’ Alrababah (Університет Бокконі) та Benoît Hamon (генеральний директор SINGA Global, колишній член Європейського парламенту), а ментором — професорка Catherine De Vries. Цінність цього семінару полягала в тому, що його учасники змогли зрозуміти природу та причини наявності упереджень в мультикультурному середовищі та можливі шляхи їх подолання. Перший спікер Benoît Hamon розповів про міграцію та пов’язані з нею виклики інклюзії та міжкультурності. Другий спікер Ala’ Alrababah ознайомив учасників семінару із результатами соціологічних досліджень щодо розвитку толерантності. Ala’ Alrababah пояснив, що зниження упередженості в мультикультурному середовищі є можливим, однак, і досить складним завданням.

Цінним досвідом стала участь викладачів КНЕУ в двох практичних активностях “Coffee in the dark” та Inclusion in Sports. Активність “Coffee in the dark” була організована в партнерстві з Міланським інститутом для сліпих людей (Istituto dei Ciechi di Milano). Учасники отримали можливість дослідити оточуюче середовище за повної відсутності світла, де акт вживання простої чашки кави перетворився на надзвичайний досвід. Допомагав учасникам отримати новий досвід гід із вадами зору.

Учасники CIVICA Inclusion Workshop спробували позайматися параолімпійськими видами спорту. Виявилося, що інклюзія в спорті є чудовим способом вдосконалити себе та подолати власні обмеження. Цей захід був організований у партнерстві з Фондом Alessio Tavecchio.

Члени делегації КНЕУ мали можливість поспілкуватися з колегами з інших університетів та обмінятися досвідом щодо впровадження у своїх університетах найкращих практик з інклюзії, нейрорізноманіття та мультикультуралізму. На завершення заходу “CIVICA Inclusion Workshop” працівники Університету Бокконі влаштували екскурсію кампусом та бібліотекою, а також обід з професоркою Paola Profeta, деканом з питань різноманітності, інклюзії та сталого розвитку.

 

З матеріалами семінару “CIVICA Inclusion Workshop” можна ознайомитися за посиланням.

Більше фото за посиланням.