03.04.2017 Інститутом фінансово-банківської аналітикиДВНЗ “КНЕУ ім. В. Гетьмана” у рамках співпраці з організаторами проекту EastInvest2 - PublicPrivateDialogueта проекту молодих вчених «Нова парадигма фінансово-кредитного забезпечення інноваційної діяльності малого та середнього бізнесу»було проведено круглий стіл на тему: «Міжнародні програми фінансової допомоги: реалії доступу України до фінансових ресурсів», де головними доповідачами виступили студенти магістерської програми “Фінансування інвестиційних проектів”. В дискусії також прийняли участь науковці, що цікавляться питаннями розвитку доступу до фінансування.
Проблематику дискусії окреслив директор Інституту фінансово-банківської аналітикиДВНЗ “КНЕУ ім. В. Гетьмана” М.І. Диба, який визначив ключові технології та інструменти фінансування у корпоративному секторі та підкреслив необхідність формалізації особливостей сучасного інструментарію доступу до фінансування.
Крім того, головний організатор проекту EastInvest2 - PublicPrivateDialogueЛукач Р. наголосив на необхідності підвищення обізнаності серед українського підприємницького сектору щодо можливостей фінансування за рахунок міжнародних програм фінансової допомоги.
Мета заходу– аналіз існуючих міжнародних програм фінансової допомоги та виявлення їх специфічних рис та особливостей щодо можливостей доступу до фінансування підприємств України, зокрема підприємств малого та середнього підприємництва.
Програмою заходу було передбачено презентація результатів дослідження за наступними напрямами:
- UKEEP – Батир Ігор
- European Investment Bank – Черепяна Валерія, Кошелик Роман
- USELF– Паплик Вікторія, Петрина Юлія
- STAREP – Кузьміна Олена
- EUSURE– Добровольський Микола, Іващенко Микола
- EuropeanInvestmentFund– Жаркой Євгеній, Фурман Андрій
- Horizon-2020 – Галицька Ірина, Герасимчук Наталія
- SME Facility – Філаткін Максим
- East Invest – Гучок Оксана, Дубинець Анастасія
- COSME – Базік Юлія
- DCFTA– Яременко Олег
- «InnovFin – EU Finance for Innovators» - Цибульський Владислав, Корнійчук Роман
Невимушена атмосфера під час проведення круглого столу дозволила підняти та обговорити актуальні питання доступу до фінансування за різними міжнародними програмами зокрема та виявити сучасні тренди та результатівність означених програм для корпоративного сектору України в цілому.
Як резюмував М.І. Диба, наука та практика не повинні розвиватися окремо, а, навпаки, тісно взаємодіяти між собою у процесі підготовки кваліфікованих фахівців та розробки інноваційних технологій доступу до фінансування. Проведена дискусія справила посильний внесок у інтегрування науки і практики у сфері фінансування та інвестування. Вона надала ряд позитивних імпульсів щодо наукових досліджень у відповідній сфері та мотивувала студентів до оволодіння професійними компетенціями щодо написання грантових заявок щодо участі у зазначених міжнародних програмах фінансової допомоги.
Результат– представлені на круглому столі матеріали використані при підготовці аналітичної записки щодо доступних міжнародних програм фінансування суб'єктів малого та середнього бізнесу та передані організаторам проекту EastInvest2 - PublicPrivateDialogue.
Усі учасники круглого столу отримали відповідні дипломи тафото на пам'ять, які дозволять зберегти теплі спогади у хроніках Інституту фінансово-банківської аналітикиДВНЗ “КНЕУ ім. В. Гетьмана”.
*Інформаційна та організаційна підтримка: Інститут фінансово-банківської аналітики, Інститут фінансово- інноваційних досліджень, кафедра інвестиційної діяльності