| - Наука»
- Наукові видання Університету»
- Моделювання та інформаційні системи в економіці»
- Редакційна етика
Редакційна етикаОсновні положення- Рецензенти і редактори зобов'язані здійснювати неупереджений огляд рукописів, дотримуючись конфіденційності, та заздалегідь декларувати наявність конфлікту інтересів.
- Редакційна колегія ретельно розглядає усі спірні ситуації та порушення, за необхідності здійснює коригування або вилучення матеріалів.
Загальні обов'язки та відповідальність редакційної колегії - Редакційна колегія у своїй роботі спирається на розробки Комітету з публікаційної етики (Committee on Publication Ethics, Великобританія) та інших закордонних редакторських асоціацій.
- Гарантує конфіденційність матеріалів, поданих до видання, протягом всього редакційно-видавничого процесу, враховує положення Закону України «Про захист персональних даних».
- Враховує зауваження та пропозиції читачів, авторів та рецензентів щодо шляхів вдосконалення роботи видання.
- Редакційна колегія оперативно реагує на будь-які скарги щодо роботи журналу та гарантує вирішення всіх проблемних ситуацій.
Співпраця з авторами - Редакційна колегія надає авторам детальні інструкції щодо редакційно-видавничого процесу, інформує про терміни прийняття матеріалів та дати публікації випусків.
- Редакційна колегія визначає критерії оцінювання матеріалів та здійснює підбір рецензентів для кожного окремого рукопису.
- Надсилає авторам розгорнуті коментарі рецензентів.
- Редакційна колегія зберігає право на незначну літературну редакцію та корекцію текстів зі збереженням авторського стилю.
- Рішення щодо прийняття/відхилення рукопису ґрунтується на його актуальності, новизні, відповідності науковому спрямуванню та вимогам журналу.
- Якщо рукопис містить багато спірних моментів (наприклад, негативні відгуки про якість статті обох рецензентів, стаття не доопрацьована автором з урахуванням зауважень рецензентів), редакція може відмовити в опублікуванні таких матеріалів.
- За бажанням автора, рукопис може бути знятий з розгляду (із подальшою можливістю відновлення подання у чергу). Для цього автору необхідно звернутись до редактора із відповідним запитом.
Співпраця з рецензентами - Редакційна колегія забезпечує рецензентів детальними інструкціями щодо роботи.
- Редакція просить рецензентів повідомляти про усі випадки плагіату.
- Надсилає рецензентам повідомлення з подякою за їх внесок у роботу видання.
- Гарантує , що кваліфікація всіх рецензентів відповідає рівню фахового видання, та за потреби коригує їх склад.
- Припиняє співробітництво з рецензентами, які надають рецензії поганої якості або із постійним запізненням.
- Гарантує, що процес рецензування є чесним, об'єктивним, неупередженим та вчасним.
- Адаптує процес рецензування до потреб користувачів та надає можливість кожному рецензенту здійснювати огляд подання найбільш зручним для нього способом.
- Рецензенти не мають права розголошувати дані, що представленні в рукописах, до їх публікації.
Співпраця з редакторами - Редакційна колегія зобов'язується надавати новим редакторам детальні інструкції щодо роботи із особливостями редакційно-видавничого процесу.
- Здійснювати постійне інформування членів редакційної колегії про нововведення.
- Періодично проводить консультації з членами редакційної колегії, інформує про зміни в політиці видання, технічні нововведення та обмін пропозиціями щодо подальшого функціонування збірника наукових праць.
- Редактори не мають права розголошувати дані, що представленні в рукописах, до їх публікації.
Для авторів- У списку авторів, мають бути вказані особи, якими зроблено істотний внесок у наукове дослідження, подане у статті. Академічний статус, посада або інший показник старшинства не повинні визначати порядок у цьому списку; порядок авторів має зазначити відносне лідерство та величину внеску дослідників у дану наукову роботу.
- Автором рукопису вважається дослідник, що приймав участь в усіх наступних етапах підготовки статті: формулювання ідеї проведення дослідження та постановка проблеми і цілей дослідження; розробка концепції та дизайну рукопису, збір даних, їх аналіз та інтерпретацію;
- складання статті або її критичний науковий огляд і коригування; інтерпретацію результатів.
- Кожен автор несе відповідальність за зміст статті. Якщо робота виконана великою групою науковців, у список авторів необхідно включити осіб, що відповідають вищевказаним критеріям та додати назву групи.
- Фінансування дослідження або загальний нагляд за роботою групи не є авторством.
- Якщо в проміжок часу від подання рукопису до моменту його публікації з будь-яких причин до списку авторів необхідно внести зміни, автор, що депонує рукопис, повинен зв'язатись із редакційною колегією та вказати причину змін.
Конфлікт інтересів- Конфліктом інтересів є наявність факторів, що негативно впливають на об'єктивність, або ж можуть бути сприйняті як втручання у процес рецензування, прийняття редакційних рішень, публікації та презентації рукопису.
- Особисті відносини (наприклад, друзі, члени сім'ї, нинішні або попередні керівники, опоненти) з особами, що приймають участь у поданні або рецензуванні рукописів (авторами, рецензентами, редакторами або членами редколегії).
- Особисті переконання (політичні, релігійні, ідеологічні або інші), пов'язані з темою рукопису, що можуть перешкодити об'єктивному процесу публікації (на етапі подання, рецензування, прийняття редакційних рішень або публікації).
- Рецензент або редактор є колегою автора, що приймав участь або спостерігав за проведенням даного дослідження.
- Членство в організаціях, що лобіюють інтереси автора.
- Дослідницькі гранти від будь-яких спонсорських організацій: урядових, неурядових, науково дослідницьких або благодійних установ.
- Патентні заявки (наявні або очікувані), включаючи заявки інститутів, до яких має відношення автор, та від яких він може мати прибуток.
- Гонорари, подарунки та винагороди будь-якого роду.
- Всі особи, що мають відношення до рукопису, в тому числі автори та рецензенти, що коментують і оцінюють даний матеріал, повинні повідомити про наявність конфлікту інтересів.
- Якщо, на думку редакторів, існують обставини, що можуть вплинути на неупереджений огляд, редакційна колегія не залучає такого рецензента.
- Редакція залишає за собою право не публікувати рукопис, якщо заявлений автором конфлікт інтересів ставить під загрозу об'єктивність і достовірність оцінювання дослідження.
- Якщо редакція виявить наявність конфлікту інтересів, що не був задекларований при поданні – рукопис може бути відхилений. Якщо незадекларований конфлікт інтересів буде виявлений після публікації, за необхідності статтю може бути виправлено або видалено.
Виправлення та доповнення- За потреби редакційна колегія вносить необхідні виправлення та уточнення, публікує спростування та вибачення.
- Редактори можуть внести дрібні правки (виправлення невеликих помилок) та уточнення змісту статті, що покращують її зміст, проте істотно не змінюють її структуру в цілому.
Рукопис, поданий в декілька видань- Під час подання автори повинні підтвердити, що поданий рукопис (або ж інший подібний йому), в даний момент не поданий на розгляд і публікацію до іншого видання. Якщо подібна робота вже подана або опублікована в іншому журналі, редакція не розглядатиме такі рукописи.
Інтелектуальна власність- Редакція реагує на сигнали, пов'язані питаннями інтелектуальної власності, та працює над попередженням потенційних порушень чинного законодавства України щодо інтелектуальної власності та авторського права.
Плагіат- Відповідальність за достовірність інформації у статтях, точність назв, прізвищ та цитат несуть автори.
- У випадках виявлення плагіату відповідальність несуть автори наданих матеріалів.
Остання редакція: 24.02.21 |