Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

2015 рік

 
«Обліково-аналітичне забезпечення в управлінні діяльністю підприємств малого бізнесу України»
 

Гоголь Тетяна Анатоліївна 
Дата захисту: 28.05.2015
Науковий керівник: д.е.н., професор Сопко Василь Васильович

Дисертація присвячена комплексному розв’язанню проблем обліково-аналітичного забезпечення управління підприємств малого бізнесу шляхом удосконалення теоретичних, методологічних та організаційних положень бухгалтерського обліку і аналізу та розробки практичних рекомендацій і пропозицій. У дисертації обґрунтовано та сформовано стратегію розвитку бухгалтерського обліку і аналізу в секторі малого бізнесу, в межах якої визначено основні напрями і шляхи реформування бухгалтерського обліку і аналізу з урахуванням вимог ринкової економіки, міжнародних стандартів фінансової звітності та сучасних інформаційних вимог користувачів. Розвинуто теоретико-методологічні основи бухгалтерського обліку, розроблено стандарти бухгалтерського обліку для сектору малого бізнесу, запропоновано комплексний підхід до формування облікової політики, обґрунтовано методичні положення з розкриття та структуризації інформації в показниках спрощених форм фінансової звітності. Удосконалено методико-організаційні положення аналізу, розроблено методику оцінювання економічного потенціалу, ризику діяльності та ймовірності банкрутства в умовах інформаційного забезпечення діяльності підприємств малого бізнесу.

Автореферат

 
«Аудит у розвитку підприємницької діяльності в Україні»
 

Рядська Валентина Володимирівна
Дата захисту: 05.11.2015
Науковий керівник: д.е.н., професор Петрик Олена Анатоліївна

Дисертацію присвячено подальшому розвитку теоретичних, методологічних та організаційних засад аудиту. Обґрунтовано функціональні завдання аудиту на макро- та мікрорівнях, реалізація яких впливає на умови провадження підприємницької діяльності. Досліджено місце аудиту в системі економічних наук, розвинуто теорію і методологію аудиту через уточнення об’єкта та предмета аудиту, розширення складових методу аудиту, формулювання нових принципів та постулатів аудиту. Розвинуто концептуальну модель утворення та розвитку інституту аудиту в Україні та світі, обґрунтовано напрями його вдосконалення, а також суміжних інститутів. Досліджено механізм забезпечення професійної незалежності та відповідальності в аудиті, визначено взаємозв’язки між їх складовими та визначено перспективи розвитку. Розроблено багаторівневу концептуальну модель якості продукту аудиторської діяльності та сформовано комплекс показників за встановленими критеріями оцінки якості. Висвітлено систему забезпечення якості аудиторських послуг. Визначено взаємозв’язки між джерелами формуванням властивостей економічної інформації та завданнями аудиторської практики, обґрунтовано новий об’єкт аудиторської перевірки – інтегровані звіти та доведено необхідність підтвердження локальних складових її мультиплікативної достовірності. Обґрунтовано необхідність оцінки системи корпоративного управління в межах виконання завдань з аудиту. Доведено доцільність ідентифікацій завдань в окремому сегменті «аудит оподаткування».

 

Автореферат

 
«Становлення та розвиток внутрішнього аудиту в акціонерних товариствах України»
 

Сметанко Олександр Васильович
Дата захисту: 07.12.2015
Науковий керівник: д.е.н., професор Петрик Олена Анатоліївна

У дисертаційній роботі проведено комплексне дослідження питань теорії, методології, організації та практики внутрішнього аудиту в акціонерних товариствах України. Досліджено історичні передумови виникнення та концептуальні основи здійснення внутрішнього аудиту в Україні, за результатами якого розкрито генезис внутрішнього аудиту і передумови його становлення й розвитку як галузі теоретичного пізнання і практичної діяльності, визначено сутність внутрішнього аудиту, його цілі, завдання та функції в системі корпоративного управління, розвинуто концепцію внутрішнього аудиту в акціонерних товариствах України. Обґрунтовано процес організації внутрішнього аудиту в акціонерних товариствах України, зокрема розкрито основні етапи організації служби внутрішнього аудиту, визначено організаційний статус служби внутрішнього аудиту, розроблено регламентне забезпечення внутрішнього аудиту. З метою вдосконалення проведення ризик-орієнтованого внутрішнього аудиту запропоновано методику його планування, яка ґрунтується на системі індикативних показників. Розроблено систему ризик-документів, що дало змогу вдосконалити процес документування й узагальнення результатів роботи внутрішніх аудиторів у разі ризик-орієнтованого підходу до проведення перевірок. Розкрито сутність внутрішнього аудиту шахрайства та уточнено його поняття. Обґрунтовано методику проведення внутрішнього аудиту шахрайства та його ідентифікацію в системі корпоративного управління акціонерного товариства. Надано методичні рекомендації з профілактики та протидії шахрайству в акціонерних товариствах.

 

Автореферат

 

Остання редакція: 25.11.19