Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Центр культури і мистецтв

Ми у соціальних мережах:

https://www.facebook.com/ckmkneu

https://www.instagram.com/ckm_kneu/

https://t.me/ckim_kneu

Центр культури і мистецтв КНЕУ є методичним центром культурно-виховної роботи, місцем неформального спілкування, формування атмосфери порозуміння, злагоди, товариських, дружніх взаємин між студентами, постійного складу різних категорій, національностей, віросповідань, політичних переконань, що сприяють розвитку особистості.

 

 Головною метою діяльності Центру виступають формування цілісної і всебічно розвиненої особистості, популяризація інтелектуального і змістовного дозвілля, різноманітних видів і напрямків художньо-творчого виконавського мистецтва (театрального, вокального, музичного, хореографічного, образотворчого тощо), а також розкриття творчого потенціалу студентської молоді, ознайомлення  з культурно-мистецьким надбанням світу, організація  дозвілля та культурного відпочинку студентів, викладачів та співробітників КНЕУ.
 У Центрі культури та мистецтв КНЕУ діють мистецько-творчі студії, клуби та колективи з різних культурно-мистецьких напрямків.
 Художнє мистецтво завжди приваб­лювало творчих особистостей, і тому запрацювала студія образотворчого мистецтва та дизайну де студенти займаються академічним малюнком, живописом, графічним дизайном, батиком, спец композицією. Роботи студійців завжди представлені на виставці у фойє концертного залу.

У вокальній студії є можливість оволодіти вокальною майстерністю, познайомитись з пісенною культурою України та світу. Учасники цього мистецького осередку активно приймають участь у всіх університетських заходах, а також, мають нагоду представляти університет на різноманітних конкурсах, міжнародних фестивалях. Найкращі вокалісти нашого Університету мали змогу співати у супроводі Державного естрадно-симфонічного оркестру України, що не є доступним навіть для студентів-вокалістів мистецьких ВУЗів.

У студентів КНЕУ також є чудова можливість передавати свої думки та емоції засобами інструментального мистецтва. В інструментальній студії сформовані справжні музичні колективи. Саме у цій студії був створений унікальний музичний колектив – «Віртуози КНЕУ» - ансамбль скрипалів.

В хореографічній студії студенти займаються бальною, класичною сучасною, народною хореографією, оволодівають естетикою руху під сучасні та класичні ритми.  Наші різноманітні флеш-моби, батли, фестивалі та конкурси надихають бажання танцювати. А в планах є проведення фестивалю танцю ДЕНС КНЕУ

Життя –гра! А люди в ній – актори! Цей вислів є девізом театральної студії.  Відвідуючи заняття з акторської майстерності, молода  людина буде йти впевнено по життю. Саме при участі цієї студії, художнім керівником Олегом Гаращенко, була створена неймовірна постановка вистави  «За двома зайцями», у якій прийняли участь не тільки студенти, а й викладачі нашого Університету.

Найпотужнішим та наймасштабнішим заходом Центру культури є щорічний фестиваль творчості «Студентський БУМ (Бенефіс Університетської Молоді». До 2006 року в КНЕУ не існувало фестивалів, які б творчо об’єднували всі факультети. Саме тоді і з’явилось бажання спробувати провести фестиваль, який був би не схожий на такі, які проводять інші ВУЗи. Ідея виникла миттєво, як і назва фестивалю. У 2006 році відбувся перший «СтудБУМ», у якому прийняли учать п’ять факультетів  Наступного року учасників було вже сім. А з 2009 року у фестивалі приймають участь всі факультети КНЕУ.

Наступним фестивалем, що запропонував для студентів ЦКМ, став вокальний фестиваль «Пісенна феєрія», який у подальшому отримав назву  «GolosKNEU». Так у  2007 році відбувся перший фестиваль-конкурс української традиційної та сучасної естрадної пісні. «Золотих голосів КНЕУ» стає більше, рівень вимог до конкурсантів підвищується, але популярність пісенного конкурсу серед студентів не згасає.

Фестиваль «Осіння казка» виник тоді, коли стало зрозумілим, що першокурсники залишаються поза зоною впливу Центру культури. Тоді Центр культури згенерував ідею проведення низки заходів саме для першокурсників, основною метою яких стало зміцнення дружніх відносин між студентами різних курсів та залучення першокурсників до активної творчої співпраці. З 2008 року почав проводитись фестиваль творчості серед першокурсників «Осіння казка», який інколи називають «дитячий БУМ».

Центр культури і мистецтв також працює і в соціальних мережах на своїх сторінках. Так, у 2020 році було започатковано цикл публікацій «П’ять джерел ЦКМ», у яких читачів знайомили з історією та розвитком мистецтва, цікавими фактами із життя творчих особистостей, творчістю сучасних виконавців та митців. З лютого 2022 року публікації присвячуються творам мистецтва, які створені у теперішній військовий час та відображають наш бойовий дух та  прагнення до перемоги над ворогом.

Ми чекаємо всіх, для кого творчість є насолодою!

 

 

 

 

Остання редакція: 20.03.23