Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Візит делегації КНЕУ на чолі з Ректором Д. Лук’яненком до SGH Варшавської школи економіки14 Жовтня 2024р.

 

08-09 жовтня 2024 року делегація Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана на чолі з Ректором, професором Дмитром Лук’яненком, у складі проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків, професора Віктора Чужикова, та директорки Інституту англомовних програм Олени Циркун, відвідала Варшавську школу економіки на запрошення Ректора SGH Варшавської школи економіки, професора Пьотра Ваховяка,  з нагоди урочистого відкриття нового навчального року 2024/2025 р.

Під час зустрічі з Ректором SGH Варшавської школи економіки, професором Пьотром Ваховяком 08.10.2024 р. відбулось урочисте підписання Угоди про наміри відкриття програм подвійних дипломів між Київським національним економічним університетом імені Вадима Гетьмана та Варшавською школою економіки. Це стало можливим завдяки багаторічній плідній співпраці двох навчальних закладів у науковій та академічній сферах. Крім того, Варшавська школа економіки відіграла вирішальну роль у успішній реалізації проєкту CIVICA для України. Під час зустрічі сторони обговорили шляхи поглиблення співпраці між університетами-партнерами: участь у редакційних колегіях наукових видань, міжнародних конференціях та форумах, проведення спільних досліджень та культурних заходів. Ректор Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана подякував польському Ректору та всьому колективу  SGH за безпрецедентну підтримку України та українських університетів під час повномасштабної війни Росії проти України та запросив польських колег взяти участь у міжнародному форумі «Економічне відродження України», який відбудеться на базі КНЕУ 20-21 листопада 2024 року.

Ректор Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана взяв участь в Урочистій події, присвяченій відкриттю нового навчального року 2024/2025 у Варшавській школі економіки, на якій були присутні колишній президент Республіки Польща Олександр Квасьневський, професорка Данута Хібнер, перший польський комісар за вступ Польщі до ЄС,  представники державного управління та дипломатичного корпусу, ректори інших університетів Польщі, ректорат SGH, наукові працівники, аспіранти та студенти. 

 У своїй промові Ректор SGH зазначив, що початок нового навчального року відбувається, коли Польща святкує 20-ту річницю  членства в Європейському Союзі і  «сьогодні є невід’ємною і, на щастя, менш проблемною, ніж донедавна, частиною ЄС. Це важливий партнер для інших членів ЄС, тому участь  Польщі у світовій економіці та торгівлі набула додаткового значення. Доступ до структурних фондів забезпечив країні динамічний розвиток у багатьох сферах Але ми маємо усвідомлювати, що європейська спільнота зараз стикається з серйозними викликами, на які вона має відповідати. Доповідь Маріо Драгі, колишнього голови ЄЦБ і колишнього прем'єр-міністра Італії, в якій йдеться про ризик уповільнення сталого економічного зростання Європейського Союзу, що може призвести до загрози добробуту громадян Європейського Союзу, має змусити всі держави-члени задуматися та вжити заходів, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності європейської економіки. Польща має відіграти ключову роль у цьому процесі».

Ректор Пьотр Ваховяк  також наголосив, що SGH «формує, а не просто навчає лідерів», що відображає цілі університету і містить секрет успіху SGH в освітній сфері, який відображається в рейтингах, міжнародних акредитаціях і величезній кількості молодих людей, які бажають навчатися в SGH. Наша Alma Mater залишається вірною п'яти цінностям, без яких ми не можемо уявити навчання, а також позиціювання  наших випускників на ринку праці. У рейтингу “Perspektywy - Graduates on the market” SGH посідає перше місце серед усіх університетів Польщі.

Ректор SGH побажав всім присутнім,  щоб навчання в університеті було часом, коли «студенти не тільки отримують знання, розвиватимуть навички та отримують досвід, але й розвиватимуть свої захоплення».

Відбулась зустріч делегації КНЕУ з проректором SGH з міжнародного співробітництва професором Я. Прокопом, присвячена розробці дорожньої карти співпраці між університетами-партнерами.  Джегош Августіняк,  програмний менеджер CEMS у Варшавській школі економіці ознайомив присутніх з успішними практиками та досягненнями SGH  у сферах міжнародного співробітництва. Професор Малгоржата Зойкович-Віжбіцька зосередилась на особливостях реалізації проєкту CIVICA у Варшавській школі економіки, а Ірина Дехтярьова, уповноважена Ректора SGH у співпраці з Україною наголосила на особливостях проєкту CIVICA for Ukraine та успішній участі викладачів та студентів КНЕУ в реалізації  проєкту.

Делегація КНЕУ висловлює щиру подяку Ректору SGH Пьотру Ваховяку, та  всім його колегам, які доклали чимало зусиль щодо організації візиту, та  впевненість  у подальшій успішній співпраці між університетами.

Більше про візит делегації КНЕУ на ресурсах наших партнерів:  https://gazeta.sgh.waw.pl/sgh-dla-ukrainy/wizyta-delegacji-kneu-w-sgh-z-okazji-inauguracji-roku-akademickiego  
Детальніше про Урочисту подію, присвячену початку нового  навчального  року 2024-2025 за покликанням:  https://gazeta.sgh.waw.pl/ludzie-i-wydarzenia/inauguracja-roku-akademickiego-20242025