У пошуках духовних скарбів України – у пошуках майбутнього! Ініціатива–праця–результати!27 Травня 2016р.

Інститут історії українського суспільства ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана»цього року втретє проводить Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт «Мальовнича Україна-туристичний край». Традицію щорічного проведення цього конкурсу підтримує Національна спілка краєзнавців України, яка є його партнером. Спонсором грошових призів переможців конкурсу цього року виступила компанія ДП «Лакталіс-Україна», котра є одним із лідерів молочної галузі в Україні. Традиційним медійним спонсором є портал для професіоналів «Новости турбизнеса».

Перемогу здобула робота студентки Харківського національного університету міського господарства ім. О. М. Бекетова Гладкої Ольги на тему «Використання спадщини парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва “Шарівка” з метою розвитку туризму». У роботі запропоновано проект створення на базі палацово-паркового комплексу в селі Шарівка Харківської області туристично-розважального комплексу.

Друге місце зайняли роботи студентки Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара Герасько Маргарити «Вуличне мистецтво Дніпропетровська. Графіті-туризм. Екскурсія “Графіті! Лови Момент!»та студентки Уманського національного університету садівництва Журавльової Дар'ї «Туристичний підземний світ Уманщини».На сьогодні, в умовах жорсткої конкуренції у туристичній галузі не лише у міжнародному масштабі, а й в Україні важливо розробляти нові перспективні й оригінальні напрямки. Графіті-туризм має усі шанси стати таким оригінальним туристичним напрямком й представити українські міста у новому світлі. А підземелля будь-якого міста завжди оберігали численні таємниці й вабили своїми легендами. Тепер Умань може відкрити іще один доволі цікаву і перспективну сторону свого культурного багатства.

Третє місце здобули три роботи, представлені на конкурс. Це роботи: студентки Одеської національної академії харчових технологій Златової Юлії “Маленька українська Болгарія”, студентки Львівського інституту економіки і туризму Стахів Ольги “Княжий  Звенигород: повернення  із  забуття” та студентки Харківської державної академії культури Голян Ольги “Забуті намистини Волинської землі”.

Крім робіт переможців варті уваги інші цікаві проекти, які представляють нам цікавинки різних регіонів України. Це такі як студенток Уманського національного університету садівництва Поляніцької Анастасії "Забутий палац Середньовіччя на Черкащині", Ковбасюк Юлії «Мисливський палац графа Шувалова архітектурна та історична пам’ятка  XIXстоліття», Анни Царинної «Гончарство – цікава і необхідна справа», Руслани Демиденко Палац Фальц-Фейнів як архітектурна та історична пам’ятка рубежу XIX-XXстоліття. Також, слід відзначити роботи студентів Львівського інституту економіки і туризму Наконечного Олега «Городок – унікальна знахідка Львівщини» та Бучко Руслани «Слідами І світової війни».

У студентських роботах здійснено аналіз перспектив соціально-економічного розвитку регіонів, об’єктам яких присвячено їхні дослідження. Тому очевидно, що розвиток України має починатися із її регіонів, із застосування здобутих під час навчання компетентностей не за межами України, а у себе, на малій Батьківщині!