Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Через терни революцій до творення і процвітання. Всеукраїнська науково-практична конференція «Молодь і революція. Український досвід ХХ-ХХІ ст.»24 Травня 2016р.

Рушієм усіх масштабних перетворень в українському суспільстві завжди була молодь. Так складалося, що більшість представників молодого покоління протягом ХХ-ХХІ ст. у переломні періоди історії українського суспільства виявляли невдоволення його становищем, виявляли рішучий протест й ініціювали докорінні зміни. Україна протягом дещо більш як століття пережила декілька революцій, воєн та інших соціальних потрясінь. Більшість із цих подій було пов’язано із колоніальним становищем українського народу. Парадоксально, але зі здобуттям Україною незалежності соціальні потрясіння в українському суспільстві також відбуваються і є доволі частим явищем. Проблема ролі української молоді в революційних подіях ХХ-ХХІ ст. стала предметом розгляду учасниками Всеукраїнської науково-практичної конференції «Молодь і революція. Український досвід ХХ-ХХІ ст.», яка відбулась 20 травня за ініціативою Інституту історії українського суспільства та кафедри політичної історії ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана».

  

Конференцію було відкрито ректором ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» академіком Павленком А. Ф. У вступному слові він наголосив на важливій для сучасної України проблемі-відтоку талановитої молоді із України. У той час як наша країна потребує залучення максимального інтелектуального ресурсу до її розбудови, найбільш талановиті представники української молоді прагнуть реалізувати себе за її межами. Дана проблематика посідала вагоме місце у виступах, дискусіях та обговореннях.

До участі у роботі конференції долучилися як викладачі вищих навчальних закладів, так і студенти, громадські діячі, представники органів державної влади. Зокрема, від Міністерства у справах молоді та спорту України у роботі конференції взяв участь начальник відділу національно-патріотичного виховання Ляхович М. П. Цей державний службовець лише протягом останнього року проявив себе у ролі чиновника, а до того він був активним громадським діячем, брав участь у бойових діях проти окупантів на Сході України. Власне, різносторонній життєвий досвід Ляховича М. П. став запорукою активної дискусії за його участю щодо підходів до патріотичного виховання молоді, виховання моральних якостей та історичної свідомості й само ідентифікації.

Гостем конференції був Народний депутат України VIIскликання Пазиняк В. С. Він розпочав свою політичну кар’єру у часи здобуття Україною Незалежності й був депутатом кількох скликань Львівської обласної ради. Пазиняком В. С. було зроблено ретроспективний огляд перетворення українського суспільства від Революції на граніті й до Революції гідності. Ним було наголошено, що протягом чверті століття в Україні, не зважаючи на назви подій, жодної революції, фактично, не відбулося, оскільки в їх результаті не сталося докорінного перетворення суспільного устрою. Проте, Пазиняк В. С. оптимістично відзначив, що на сьогодні в Україні зароджуються молоді й якісно нові політичні сили на які слід покладати надії.

Живою і яскравою була презентація діяльності Громадської організації «Пошта Майдану», яка зародилась у ході Революції гідності. Її представниці Овчаренко Юлія Олександрівна, художниця марок і листівок, та Шиленко Лада Анатоліївна, організатор по зв’язках з громадськістю, представили історію виникнення та результати діяльності «Пошти Майдану». Діяльність цієї громадської ініціативи є яскравим прикладом як молоді представники громадянського суспільства можуть брати ініціативу й реалізувати соціально затребувані справи.

Студентка юридичного факультету ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» Єфіменко Марина Олексіївна представила учасникам конференції непересічну особистість студента університету Ореста Квача, який пішов добровольцем у батальйон «Айдар» і загинув, захищаючи рідну країну від агресора. Яскраве й сповнене активності життя заради Батьківщини Ореста Квача має стати взірцем для виховання нашої молоді.

Виступи учасників конференції охопили проблематику історії українського молодіжного руху, суспільного внеску непересічних особистостей його учасників. Зупинилися доповідачі також і на сучасних проблемах українського молодіжного і студентського руху, проблемі безробіття і трудової міграції української молоді. Всеукраїнська науково-практична конференція «Молодь і революція. Український досвід ХХ-ХХІ ст.» виявила численні актуальні питання які стоять як виклик перед українським суспільством та їх історичні витоки.