Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Міждисциплінарна лекція для здобувачів програми МБА та БЕіА

     Регулярною стала в Інституті бізнес освіти практика запрошення цікавих гостьових спікерів і тренерів. В грудні було анонсовано свіжу новину про проведення онлайн лекції провідного фахівця ПрАТ «Львівобленерго», членкині ГО «Жіночий енергетичний клуб України», к.е.н., доцента Наталії Ревуцької, яка завітала 12 грудня 2022 р. до здобувачів всіх програм «Бізнес-адміністрування» та «Бізнес-економіка і аналітика» з темою «Сучасні тренди та бізнес-моделі у підприємництві».

     Під час лекції було розглянуто основні питання: які можливості розвитку підприємництва в Україні під час війни; якими є основні тренди розвитку бізнесу у світі, що таке бізнес-модель компанії та як її розробити. Лекторка окреслила можливі напрями розвитку бізнесу в складних умовах воєнного стану, а саме, релокацію, допомогу Збройним силам України та внутрішньо переміщеним особам . Лекторка виділила ризики ведення бізнесу в нинішніх умовах в Україні. Це ризики стабільного енергопостачання, низький рівень активності бізнесу.

     Цікавим та сучасним був підхід з обгрунтування можливостей розвитку бізнесу через призму глобальних цілей сталого розвитку. Зокрема, розглядалися наступні напрями: цифровізація, нові бізнес-моделі на основі аналізу даних, віртуальна реальність у навчанні персоналу, Smart Grid, маркетплейс фінансових можливостей для бізнесу на платформі Дія,залучення грантів.

    Побудова бізнес-моделі компанії була представлена за методикою Канвас. Зацікавленість у здобувачів викликала побудова стратегії “блакитного океану”, було розглянуто міфом чи реальністю є дана стратегія, різниця між червоним та блакитним океаном у виборі стратегії розвитку українських компаній. Завершилась лекція прикладами, кейсами успішних бізнес-моделей вітчизняних і зарубіжних компаній в енергетиці, таких як, стартапи в енергетиці “Carbon Engineering” (Канада) Біла Гейтса, “Open Utility” (Великобританія), бізнес-моделі у “зеленій енергетиці”.

     Проведення міждисциплінарної лекції ще раз засвідчила актуальність використання такої методики у глобальному сучасному освітянському просторі. Час лекції сплинув швидко, здобувачі магістерських програм отримали фахові компетентності, які допоможуть їм в майбутньому розвивати власний бізнес.
12.12.2022 р.                                                                                                                 Підготувала Москалюк Н.П.     

                                                                 

                        

Остання редакція: 02.01.23