Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Конституційне процесуальне право

1. Мета вивчення навчальної дисципліни "Конституційне процесуальне право" – формування у здобувачів вищої освіти цілісного уявлення щодо процедури реалізації конституційно-правових норм, освоєнні сутності та змісту основних засад здійснення державного будівництва в Україні та порядку утворення і організації діяльності органів місцевого самоврядування.

 2.  У результаті вивчення навчальної дисципліни "Конституційне процесуальне право"  студент повинен набути такі результати навчання:

Знання: спеціалізовані концептуальні знання, набуті у процесі навчання та/або професійної діяльності на рівні новітніх досягнень дисципліни «Процесуальне конституційне право», які є основою для критичного оцінювання законодавства, публічно-правових явищ та процесів; логічного, критичного і системного аналізу правових документів.

Уміння: розв’язання складних задач і проблем, що потребує застосувати матеріальні та процесуальні норми публічного права на практичній діяльності; застосовувати навички логічного, критичного аналізу документів, розуміння їх правового характеру та значення; виявляти знання теоретико-правових проблем процесуальної діяльності Конституційного Суду України.

Комунікація: зрозуміле і недвозначне донесення власних висновків, а також знань і пояснень при застосовуванні знань при виявленні та аналізі проблем нормотворчої діяльності, захисту прав, свобод і обов’язків людини і громадянина, виборчого та парламентського права, конституційного процесу.

Автономність та відповідальність: прийняття рішень у складних та непередбачуваних умовах, що потребує самостійно готувати проекти актів правозастосування з питань публічного права.

 3. Зміст навчальної дисципліни "Конституційне процесуальне право" за темами.

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1. ЗАГАЛЬНА ТЕОРІЯ КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРОЦЕСУАЛЬНОГО ПРАВА

Тема 1. Конституційне процесуальне право України як галузь права

Тема 2. Загальнотеоретичні та конституційні основи організації та діяльності держави

Тема 3. Конституційні процесуальні засади здійснення безпосереднього народовладдя в Україні

Тема 4. Конституційні процесуальні основи правового статусу особи

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 2. КОНСТИТУЦІЙНІ ПРОЦЕСУАЛЬНІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ ТА ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Тема 5. Організація роботи Верховної Ради України та її органів. Законодавчий проце

Тема 6. Організація діяльності Президента України

Тема 7. Організація діяльності виконавчої влади в Україні та суб’єктів місцевого самоврядування

Тема 8. Конституційні процесуальні засади організації та діяльності Конституційного Суду України

Остання редакція: 14.04.22