Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

ХIІІ Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «ГЛУШКОВСЬКІ ЧИТАННЯ: СУЧАСНА КІБЕРНЕТИКА 2024»17 Грудня 2024р.

6 грудня 2024 року відбулась ХIІІ Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «ГЛУШКОВСЬКІ ЧИТАННЯ: СУЧАСНА КІБЕРНЕТИКА 2024» організаторами якої є Інститут кібернетики імені В. М. Глушкова Національної академії наук України, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Кафедрою інформаційних систем в економіці КНЕУ імені Вадима Гетьмана було організовано платформу за принципом американської конференції DEF CON, суть якого полягає у проведенні заходу шляхом відкритого обговорення актуальних питань кібернетики, обміну досвідом між студентами, викладачами та фахівцями у сфері інформаційних технологій. 

Конференція складалась із пленарного засідання та практичної частини. Робота конференції розпочалась із вітального слова проректора з наукової роботи КНЕУ імені Вадима Гетьмана, доктора економічних наук, професора Антонюк Л.Л., яка підкреслила значення фундаментальних праць Глушкова В. М. у формуванні сучасної кібернетики та інформаційних технологій. ЇЇ виступ задав тон у подальшій роботі конференції, спрямованій на інтеграцію теорії та практики.

Виступи заступника директора з наукової роботи Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова, академіка НАН України, доктора фізико-математичних наук, професор Хіміча О.М. та старшого наукового співробітника Інституту, кандидата економічних наук Карпець Е.П., присвячувались питанням новітніх тенденцій у розвитку штучного інтелекту, кібернетичних систем і методів їх застосування в різних галузях. 

З вітальними словами до учасників конференції також звернулися провідні викладачі кафедри інформаційних систем в економіці та фахівці у сфері інформаційних технологій.

З доповідями на пленарному засіданні виступили молоді вчені, аспіранти і студенти, які представили свої дослідження та проєкти, зокрема, розглядали сучасний стан і перспективи розвитку штучного інтелекту, розроблення чат-ботів, створення B2B-систем для автоматизації замовлень ІТ-послуг, архітектуру цифрових платформ для бронювання квитків, а також рішення для клімат-контролю, автоматизації паркінгу та інтеграції голосових асистентів до систем "розумного будинку". Ці доповіді не лише демонстрували високий рівень підготовки молодих дослідників, але й відкривали нові перспективи для практичного застосування інновацій у різних галузях.

Практична частина конференції була організована на базі навчально-наукових лабораторій «Інформаційних управляючих систем і технологій» та «Систем штучного інтелекту» кафедри інформаційних систем в економіці. Зокрема, за безпосередньої участі директора лабораторій Вознюка Я.Ю. було продумано завдання, створено макети та організовано суддівство креативного заходу.  Пізнавальна діяльність передбачала практичну роботу, участь у якій прийняли студенти спеціальності «Комп’ютерні науки» та Фахового коледжу інформаційних систем і технологій КНЕУ імені Вадима Гетьмана. Працювало дві секції, які поєднували демонстрацію інноваційних розробок та турнір із програмування програмно-фізичних систем. У першій секції відвідувачі мали змогу ознайомитися з системою контролю паркінгу, голосовим асистентом і охоронною системою, а також поспілкуватися з розробниками та протестувати функціонал систем. У другій секції п'ять команд змагалися у програмуванні автоматизованих систем, включаючи системи пожежної безпеки та систему керування роботизованою рукою.

За підсумками змагань дві команди отримали перше місце з мінімальною перевагою і три команди розділили 2-ге місце, що підтвердило дух конкуренції й командну згуртованість. Переможці та учасники практичної частини отримали цінні призи і подарунки.