У конференц-залі КНЕУ 23 грудня відбулась Українсько-китайська освітня конференція «Один пояс, один шлях – Інвестиції у наукові технології та навчання в Україні».
З вітальним словом до присутніх звернувся ректор КНЕУ Д. Г. Лук’яненко: «Співпраця університету з навчальними закладами Китаю динамічно розвивається з 2016 року, це країна з величезним потенціалом. Загалом в Україні навчається 3 тисячі китайських студентів».
У нашому виші є Інститут досліджень сучасного Китаю ім. Бориса Курца, який очолює О.В. Дроботюк, модератор цієї конференції.
«Велетенське дерево виростає із крихітного зернятка, так і ми, крокуємо до нашої мети», - зазначив президент Українсько-Китайської торгової асоціації Чень Чжунфен. Директор «Українсько-китайського науково-технічного центру досліджень» Чень Хуей підкреслив, що Україна одна з перших серед 65 країн підтримала ініціативу «Один пояс, один шлях».
«Цього року наша делегація відвідала 19 міст КНР, ми побували у навчальних закладах, дослідних організаціях», - повідомив ректор Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» М. В. Нечипорук. – Колеги зацікавлені у розвитку авіаційної галузі».
«Відчувається бажання взаємозбагачення китайського та народного і професійного українського мистецтва, - сказав ректор Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури А. В. Чебикін. – У декількох містах Китаю відкрито галереї українського живопису, а також музей скла, де представлені роботи художників Києва, Львова».
Віце-президент Торгово-промислової палати України С. О. Свістіль запропонував презентувати наші вищі навчальні заклади в Китаї, а також порадив залучати більше студентів для співпраці над різними проектами.
Заключним акордом конференції стало підписання установчих документів Громадської організації «Українсько-китайська освітня платформа «Один пояс, один шлях».
Провідний фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою ВСЗ Лариса Гуторова
Фахівець з комунікацій I категорії ВСЗ Анастасія Рогачова (фото)