Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Докторантура

Наказ N494 від 23.06.2016 року Про відкриття Докторантури в університеті

Ухвала від 23.06.2016 року Про відкриття в університеті докторантури

Наказ № 383 від 29.06.2023 Про внесення змін у найменування спеціальностей підготовки здобувачів на науковому рівні вищої освіти (докторантура)

ПРАВИЛА ПРИЙОМУ ДО ДОКТОРАНТУРИ
КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ЕКОНОМІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА

 

І. Загальні положення

1.1. Згідно ст. 44 Закону України «Про вищу освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2016 р. № 261 «Про затвердження Порядку підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук у вищих навчальних закладах (наукових установах)» та наказу ректора ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» від 23.06.2016 р. № 494 «Про відкриття докторантури в університеті» ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» (далі - Університет) оголошує прийом на навчання для здобуття наукового ступеня доктора наук на конкурсній основі за наступними спеціальностями.

051 – Економіка (наукові спеціальності: 08.00.01 - Економічна теорія та історія економічної думки; 08.00.03 – Економіка та управління національним господарством; 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності); 08.00.07 – Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика; 08.00.11 – Математичні методи, моделі та інформаційні технології в економіці.

071 – Облік і оподаткування (наукова спеціальність - 08.00.09 – Бухгалтерський облік, аналіз та аудит (за видами економічної діяльності))

072 – Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок ( наукова спеціальність - 08.00.08 - Гроші, фінанси і кредит)

073 – Менеджмент

076 – Підприємництво та торгівля

081 – Право (наукова спеціальність: 12.00.07 – адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право)

281 – Публічне управління та адміністрування (наукові спеціальності: 25.00.01 – Теорія та історія державного управління; 25.00.02 – Механізми державного управління)

292 – Міжнародні економічні відносини (08.00.02 – світове господарство і міжнародні економічні відносини)

1.2. Підготовка здобувачів ступеня доктора наук здійснюється:

- в докторантурі Університету за очною (денною) формою навчання;

- шляхом самостійної підготовки їх наукових досягнень до захисту.

1.3. Прийом у докторантуру здійснюється:

- за рахунок коштів державного бюджету (за державним замовленням);

- за рахунок коштів юридичних чи фізичних осіб (на умовах контракту, зокрема за кошти грантів, які отримав Університет на проведення наукових досліджень, за якими передбачається підготовка здобувачів вищої освіти ступеня доктора наук) – понад державне замовлення. 

Громадяни України мають право безоплатно здобувати освіту в державному університеті на конкурсній основі, якщо ступінь доктора наук або доктора філософії особа здобуває вперше за кошти державного бюджету (за державним замовленням).

Усі особи, які здобувають науковий ступінь доктора філософії та доктора наук в університеті, мають рівні права та обов’язки.

1.4. Нормативний строк підготовки доктора наук в докторантурі - 2 роки.

ІІ. Вимоги до рівня освіти вступників

2.1. До докторантури вступають особи, які мають ступінь доктора філософії (науковий ступінь кандидата наук), наукові досягнення, що потребують завершення або оформлення у вигляді дисертації (наукової доповіді), та не менше половини наукових публікацій за темою дисертації (наукової доповіді) від кількості, визначеної МОН, що відповідають вимогам, встановленим МОН, у наукових періодичних виданнях за відповідним напрямом досліджень.

ІІІ. Строки прийому заяв і документів, проведення вступних випробувань, конкурсного відбору та зарахування на навчання

Прийом документів в аспірантуру та докторантуру відбувається з понеділка по п’ятницю* з 09 до 16 год. (корпус 1, кімн. 212) 

*крім державних свят

 

За рахунок коштів юридичних та фізичних осібВпродовж навчального року

За державним замовленням

Початок і закінчення прийому заяв і документів до докторантури

 

01 травня – 31 травня

Зарахування до докторантури

з 1 вересня

 

ІV. Порядок прийому заяв і документів для вступу на здобуття ступеня доктора наук

4.1.   Вступники особисто подають заяву на ім’я ректора в паперовій формі

4.2.  Для вступу до докторантури особа, не менше ніж за два місяці до початку прийому документів, подає кафедрі розгорнуту пропозицію, в якій міститься план дослідницької роботи та інформація про обсяг наукової роботи (наукові результати), необхідної для підготовки результатів проведених досліджень до захисту.

Протягом місяця з дня надходження документів від усіх вступників кафедри заслуховують їх наукові доповіді і визначають можливість зарахування кожного вступника до докторантури та подають висновки на розгляд Науково-експертної ради для подальшого затвердження Вченою радою університету.

4.3. До заяви, поданої в паперовій формі, вступник на здобуття ступеня доктора наук додає:

  • копію документа (одного з документів) (2 примірники – для військовозобов’язаних), що посвідчує особу, передбаченого Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи ïï спеціальний статус»);
  • копію диплома доктора філософії або кандидата наук (2 примірники – для військовозобов’язаних);
  • копію атестата доцента (за наявності);
  • копію військово-облікового документа (для військовозобов’язаних - військового квитка або тимчасового посвідчення військовозобов’язаного, а для призовників - посвідчення про приписку до призовних дільниць) – 
    (2 примірники – для військовозобов’язаних);
  • копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (за відсутності подається копія сторінки паспорта з відміткою про наявність права здійснювати будь які платежі за серією та номером паспорта) (2 примірники – для військовозобов’язаних);
  • письмову характеристику наукової діяльності вступника, складену доктором наук, який є штатним науково-педагогічним або науковим працівником університету, із згодою бути науковим консультантом в разі вступу претендента до докторантури;
  • особовий листок з обліку кадрів (засвідчений печаткою тієї установи, в якій вступник працює);
  • список опублікованих наукових праць та винаходів (не менше половини наукових публікацій за темою дисертації (наукової доповіді) від кількості, визначеної МОН, що відповідають вимогам, встановленим МОН, у наукових періодичних виданнях за відповідним напрямом досліджень) за встановленим зразком (Додаток 2);
  • витяг з рішення засідання кафедри (на якій буде навчатись здобувач ступеня доктора наук) після оприлюднення наукової доповіді на кафедрі.

Документ, що посвідчує особу та громадянство (відповідно до статті 5 Закону України «Про громадянство України»), військовий квиток або посвідчення про приписку – для військовозобов’язаних, диплом про присудження наукового ступеня кандидата наук (доктора філософії) пред’являє особисто. Документи подаються у картонному швидкозшивачі.

4.4.  Приймальна комісія має право відмовити здобувачу у допуску до прийому в докторантуру в разі ненадання документів, зазначених у пункті 4.1, 4.2, 4.3 цих Правил прийому.

 

V. Особливості зарахування на навчання в аспірантуру та докторантуру

5.1.      Взаємозобов′язання університету та здобувача ступеня доктора філософії/доктора наук, які навчаються за державним замовленням, визначаються в Угоді, яку аспірант/докторант підписує з ректором університету протягом 10 днів першого місяця навчання.

5.2.      Аспіранти/докторанти отримують державну стипендію у разі зарахування на навчання за державним замовленням.

5.3. У відповідності з чинним законодавством України аспіранти/докторанти користуються щорічно канікулами тривалістю до двох календарних місяців (липень-серпень), які включаються до загального терміну навчання.

Аспіранти/докторанти, які навчаються за державним (регіональним) замовленням за рахунок коштів загального фонду державного (відповідного місцевого) бюджетумають право на роботу у режимі неповного робочого часу (але не більш як на 0,5 ставки за займаною посадою) відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. №1050.

За грубе порушення правил внутрішнього розпорядку Університету, вчинення протиправних дій, невчасне підписання договору з університетом, невиконання індивідуального плану роботи без поважних причин аспірант /докторант може бути відрахованим.

 

Остання редакція: 03.04.24