Що робити, коли відчуваєте застій у кар’єрі?23 Листопада 2021р.

#статті_перспектива

Що робити, коли відчуваєте застій у кар’єрі?

Давайте визначимося, що треба робити в цей період, а що не варто робити, щоб не ускладнити і без того складну ситуацію.

Подушка безпеки. Коли усе допече, голову обсідають категоричні думки: полишити роботу, переїхати в інше місто, країну і так далі. Гаразд, а фінансову подушку підготували? Якщо людина – авантюрист за вдачею, то навряд чи. Тому не поспішайте діяти настільки категорично. Для таких маневрів знадобляться грошові накопичення, яких повинно вистачити як мінімум на три-чотири місяці. В іншому разі доведеться сподіватись на допомогу близьких людей.

Влаштуйте собі «випробувальний термін». Якщо через кризу в кар’єрі плануєте звільнятися, влаштуйте собі своєрідний «випробувальний термін». Два-три місяці буде достатньо,  щоб спробувати нові можливості, на які ви раніше, можливо, не звертали увагу. Можна також взяти кілька тижнів відпустки на роботі, щоб краще розібратися в собі і, зокрема, в цьому питанні.

За яких умов ви готові залишитися? Ретельно обміркуйте це питання з усіх сторін. Тільки дайте на нього чесну відповідь: хочете більшу зарплату, соліднішу посаду і т.д. Складіть список того, що не влаштовує вас на теперішній роботі. Поговоріть з начальством про те, що вас не влаштовує і що можна з цим зробити.

Підіб’ємо підсумки
1️⃣Кризи неминучі в житті кожної людини (можливо, за окремими винятками). Отже, якщо хочете подолати кар’єрну кризу, поставтеся до цього по-філософськи: якщо кризи неминучі, я можу знайти спосіб використати цю ситуацію собі на благо, відкрити для себе нові можливості.
2️⃣Не поспішайте із звільненням – для початку сім разів відмірте, перш ніж «різати» остаточно.
3️⃣Візьміть паузу для того, щоб краще прислухатися до себе. Паузи потрібні, щоб перевести подих і збагнути, як зробити так, щоб потім не довелося шкодувати про зопалу прийняте рішення.
4️⃣Порадьтеся з людьми, думці яких довіряєте. Можливо, ви почуєте неоціненну пораду, яка визначить ваші подальші кроки.                                             5️⃣Пам’ятайте, що вагатися між кількома рішеннями і навіть тривожитися – нормально. Але не дозволяйте собі займатися самокопанням і страждати через це, щоб не поглиблювати кризу.