- Студентське життя»
- Відділ сприяння працевлаштуванню «Перспектива»»
- Можливості»
- Як не опустити руки після сотні резюме без відповіді
Як не опустити руки після сотні резюме без відповіді04 Січня 2022р.
#статті_перспектива Як не опустити руки після сотні резюме без відповіді
Погляньте на ситуацію під іншим кутом зору. Що станеться, якщо ви спробуєте поглянути на пошук роботи як на гру? У кожній грі є свої ролі і правила. А також програш чи виграш. І якщо в якості виграшу ви отримаєте лише пропозицію від роботодавця, то чи можна це вважати ідеальним виграшем? А якщо перспективніший виграш – це весь той набір нового досвіду, поки ви перебуваєте в пошуках роботи: більш детальне знайомство з ринком праці, з правилами поводження на співбесіді, знайомство зі своїми страхами і упередженнями, з написанням резюме. А відмова навіть від декількох компаній – це лиш декілька програних партій. І вони зовсім не означають, що вас могли негативно оцінити.
Створіть із кризової ситуації потенціал росту для себе. Відмова, тобто негативна відповідь – це теж відповідь. В такому разі ввічливо поцікавтеся в рекрутерів, чому вам відмовили. Можливо, резюме десь «просідає», можливо, відшукався кандидат, який їм більше підходить, ніж ви (знову ж таки, це не означає, що ви погані чи з вами щось не так).
Залишайтеся в трендах. Навіть після сотні відмов не втрачайте надії. Натомість використайте кризову ситуацію продуктивно. Залишайтеся на хвилі актуальності, щоб не розгубити навички, якщо пошук роботи затягнувся: почитайте нові книги по вашій професії, не уривайте спілкування з колегами, вивчіть ще щось нове. Запишіться на курси чи стажування, щоб тримати себе «в формі». Словом, тримайте руку на пульсі.
Не допустіть вигорання. Що ж, це дійсно правда – можна опустити руки після сотні резюме без відповіді. І це не дивно, адже емоційні та фізичні ресурси мають свою межу. Може навіть з’явитися синдром самозванця, а самооцінка впаде до критичної позначки.
В такій кризовій ситуації існує великий ризик емоційного вигорання, адже людина відчуває, що дісталася своєрідного «плато», де нічого не відбувається. Вірніше, відбувається не те, на що ви сподівалися. Ви затрачаєте багато енергії і зусиль, але результат – нульовий, і зворотній зв’язок від роботодавців відсутній. Такий стан речей призводить до стресу, а постійний стрес ризикує перерости в психічне виснаження та емоційне вигорання.