Не досвідом єдиним цінний кандидат, або що оцінюють HR-спеціалісти28 Серпня 2020р.

[Переслано від Perspectiva]
Не досвідом єдиним цінний кандидат, або що оцінюють HR-спеціалісти
Почнемо з того, що найчастіше HR-менеджер або рекрутер оцінює не тільки і не стільки ваші професійні знання, скільки перевіряє, чи впишетеся ви в структуру компанії та колектив. Тому логічно, що після того, як потенційний роботодавець перевірить, чи підходите ви за основними критеріями (досвід і професійні навички), він буде оцінювати інші аспекти, які прямо чи опосередковано впливатимуть на якість та ефективність вашої роботи.

ТОП-5 найважливіших критеріїв

1. ОСОБИСТІСНІ ЯКОСТІ
Майже 9 з 10 роботодавців (90%) заявили про те, що, оцінюючи кандидата, вони звертають увагу на його особистісні якості. Які саме? Залежить від вакансії та компанії. Наприклад, у вакансіях часто фігурують комунікабельність, відповідальність, мобільність, стресостійкість, уважність тощо.

2. ДОДАТКОВА ОСВІТА (КУРСИ, ТРЕНІНГИ)
Навчання протягом усього життя (lifelong learning) – must have для всіх фахівців, які хочуть бути затребуваними. Адже абсолютна більшість роботодавців (57%) звертає увагу на проходження кандидатом додаткових курсів і тренінгів. Цікаво, ще цей критерій навіть дещо важливіший, ніж наявність вищої освіти.

3. ВИЩА ОСВІТА
Хоча згідно з дослідженнями трохи більше половини всіх  роботодавців (52%) звертає увагу на наявність вищої освіти. А, наприклад, деякі роботодавці з IT-галузі говорять про те, що IT-школи чи курсів достатньо для того, щоб «увійти в IT», ставши, наприклад, «кодером».

4. ДОСВІД РОБОТИ В ІНШИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЯХ (НЕ В ТІЙ, НА ЯКУ КАНДИДАТ ПРЕТЕНДУЄ ЗАРАЗ)
Для тих, хто замислюється про перекваліфікацію та зміну професії, буде цікаво, що 47% опитаних роботодавців звертають увагу не тільки на профільний досвід, але й той, який не стосується напряму бажаної посади. Адже багато роботодавців розуміє, що профільний ринок завжди обмежений і кінцевий, тому є ймовірність не знайти ідеального кандидата за всіма запитами. Однак залучивши спеціаліста інших галузей та довчивши його всередині компанії, можна отримати висококласного професіонала та ідеального співробітника.

5. ВІК КАНДИДАТА
Останній критерій з ТОП-5 при оцінці кандидатів – вік. Хоча багато компаній зараз прагнуть до побудови age diversity всередині колективу (тобто до розмаїття й рівноправності всіх вікових груп), лишаються й ті, хто більше схиляється до однорідних колективів. Часто в цьому разі роботодавці керуються думкою, що таким співробітникам буде легше знайти спільну мову і, як наслідок, налагодити ефективну роботу.