Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Голубєва Вікторія Олегівна

Кафедра:Кафедра публічного та міжнародного права
Посада:професор
Вчене звання:професор
Науковий ступінь:кандидат юридичних наук
Стаж роботи:23 роки
Біографія:

Стислий опис професійної біографії:

У 1996 році закінчила Дніпропетровський державний університет за спеціальністю „Правознавство”, з присвоєнням кваліфікації спеціаліста “Юрист”. У 1999 році закінчила Українську академію зовнішньої торгівлі за спеціальністю „Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності”. У 2003 році в Національній юридичній академії України ім. Ярослава Мудрого захистила кандидатську дисертацію на тему «Міжнародно-правове регулювання зовнішньоторговельної діяльності та національне законодавство України (нетарифний аспект)» зі спеціальності 12.00.11 - міжнародне право. У 2007 році отримала вчене звання доцента кафедри міжнародного права, а у 2021 році – професора кафедри міжнародного та європейського права.

З 1996 р. по 1999 р. працювала юрисконсультом в різних управляннях Дніпропетровської державної адміністрації, маю 11 ранг державного службовця.

З 1999 р. до 2008 р. працювала на науково-педагогічних посадах в УАЗТ. За цей період послідовно займала посади старшого наукового співробітника, викладача, старшого викладача, доцента.

З 2008 р. до тепер працює в КНЕУ на кафедрі міжнародного та європейського права послідовно на посадах доцента і професора.

Навчальні дисципліни, які викладає: 

Міжнародне приватне право, Міжнародне економічне право, Міжнародне торгове право, Міжнародне митне право, Право СОТ, Правове регулювання зовнішньоекономічної діяльності, Міжнародне право.

Напрями наукових досліджень: питання міжнародного і національного організаційно-правового регулювання/забезпечення міжнародних економічних, міжнародних торговельних, міжнародних митних, зовнішньоекономічних, приватно-правових з іноземним елементом відносин.

5 основних публікацій за останні 5 років:

1.   Голубєва В. О. Загальні підходи та особливості нормативно-правового регулювання міжнародної торгівлі сільськогосподарськими товарами між Європейським Союзом та Україною. Challenges and prospects for the development of legal systems in Ukraine and EU countries: comparative analysis: сollective monograph Cuiavian University in Wloclawek, Poland. Riga: Izdevniecība “Baltija Publishing”, 2019. Volume 1. Р. 65-86.

2.   Голубєва В. О. Організаційно-правове регулювання зовнішньої і внутрішньої торгівлі лікарськими засобами в Україні та країнах ЄС. Modern achievements of EU countries and Ukraine in the area of law: сollective monograph Cuiavian University in Wloclawek, Poland, Zaporizhzhia National University, Ukraine. Riga: Izdevniecība “Baltija Publishing”, 2020. Р. 109-132.

3.   Голубєва В.О., Голубєва А.О. Граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів: історія застосування Україною. Київський часопис права. 2024. № 1. С. 118-135.

4.   Голубєва В.О. Організаційно-праві особливості застосування Європейським Союзом санкцій до РФ. Виклики та загрози в умовах воєнного стану і в післявоєнний період та шляхи їх подолання : наукова монографія / За загальною ред. О.В. Кузьменко. К. : Видавничий центр «Кафедра», 2024. С. 531-596.

5.   Довідник з підготовки до ЄДКІ за спеціальністю 293 Міжнародне право на другому (магістерському) рівні вищої освіти: навчальний посібник / під ред. О. В. Кузьменко, В. Г. Чорної. Київ: Юрінком Інтер, 2024. 268 с. (Голубєва В. О. - підрозділи 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5(співавтор.), 3.6 (співавтор.), 3.9, 3.12).

Підвищення кваліфікації:

1994 р. – Українська школа міжнародного бізнесу, програма підготовки фахівців у галузі зовнішньоекономічних зв’язків та і підприємництва.

1996 р. – Українська академія зовнішньої торгівлі, підвищення кваліфікації фахівців обласний управлінь ЗЕЗ за програмою «Актуальні проблеми ЗЕД».

2001 р. – Київський національний університет будівництва і архітектури, Swedesurvey, ТОВ «ДАПО-Консульт», в період з 29 січня по 2 лютого 2001 року 40-годинний курс підготовки викладачів в м. Києві в рамках Компоненти 2 проекту Світового Банку по створенню системи реєстрації прав на нерухоме майно.

2003 р. –Українська академія зовнішньої торгівлі за темою: «Правові та практичні аспекти державних закупівель в Україні», обсягом 32 години.

2005 р. – Національна академія державного управління при Президентові України, Інститут підвищення кваліфікації керівних кадрів за професійною програмою підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування посад І-ІV категорій.

2009 р. - стажування в Офісі Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

2013 р. - стажування у відділі європейського права і міжнародної інтеграції Інституту законодавства Верховної Ради України.

2016 р. – Міжнародна короткострокова сертифікована програма «Business Leadership» за курсом обсягом 56 годин (23-31.05.2016 р., м. Луцьк. В рамках Volyn Business Academy, під егідою Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (м. Луцьк, Україна), Українська Соціальна Академія (м. Київ, Україна), Університет Анджелікум (м. Рим, Італія).

2016 р. – міжнародне очно-дистанційне науково-педагогічне стажування за програмою «Імплементація європейського досвіду в систему вищої економічної та соціогуманітарної освіти України» обсягом 300 годин, реалізація якого забезпечувалася: 1) Тернопільським національним економічним університетом (м. Тернопіль, Україна), 2) Греко-українською магістерською програмою МВА Teхнічного Освітнього Інституту Західної Македонії (м. Козані, Греція), 3) Науково-дослідним інститутом Міжнародної асоціації світової політики і економіки (м. Берлін, Німеччина).

2017 р. – науково-педагогічне стажування на тему: «Юридична освіта в сучасному університеті: проектний підхід до організації роботи згідно з положеннями Європейських кваліфікаційних рамок (досвід Університету Данубіус)» за фахом «Юридичні науки» в обсязі 2 кредитів (60 годин), яке відбувалося 22-24.03.2017 р. в Університеті Данубіус (м. Сладковічево, Словацька Республіка).

2017 р. – Міжнародне науково-педагогічне стажування на тему «Організація навчального процесу, програми підготовки, інноваційні технології та наукова робота в Вищій Школі Бізнесу – Національному-Луіс Університеті» (обсягом 108 годин), яке відбувалося 12-23 червня 2017 р. у Вищій Школі Бізнесу – Національному-Луіс Університеті (м. Новий Сонч, Республіка Польща).

2017 р. – Підвищення кваліфікації на тему «Освіта і наука без кордонів» у період 16.06-27.06.2017 р. в Університеті Марії Кюрі-Склодовської (Економічний факультет) та Люблінському науково-технологічному парку (м. Люблін, Республіка Польща), під егідою Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (м. Луцьк, Україна).

2017 р. – Науково-педагогічне стажування на тему «Юридична освіті майбутнього: перспективи та пріоритетні напрями наукових досліджень» за фахом «Юридичні науки» в обсязі 3 кредитів (108 годин), яке відбулося у період із 27 листопада 2017 року по 1 грудня 2017 року в Люблінському науково-технологічному парку та Університеті Марії Кюрі-Склодовської (м. Люблін, Республіка Польща).

2018 р. - Науково-педагогічне стажування на тему «Заклади вищої освіти як середовище формування нового покоління правознавців» за фахом «Юридичні науки» в обсязі 3 кредитів (108 годин), яке відбулося 11-15 червня 2018 року в Гуманітарно-природничий університет у м. Сандомир (Республіка Польща).

2019 р. - Науково-педагогічне стажування на тему «Юридична освіта як складова частина системи освіти України та країн ЄС» за фахом «Юридичні науки» в обсязі 5 кредитів (180 годин), яке відбулося 25 березня – 5 квітня 2019 року в Куявському університеті у м. Влоцлавек (Республіка Польща).

2020 р. - Науково-педагогічне стажування на тему «Сучасні підходи до організації навчального процесу для здобувачів юридичної освіти» за фахом «Юридичні науки» в обсязі 6 кредитів (180 годин), яке відбулося 24 серпня – 2 жовтня 2020 року в Європейському університеті Віадріна у м. Франкфурт-на-Одері (ФРН). (

2021 р. - Міжнародне науково-педагогічне стажування на тему «Видатні особистості: вивчення досвіду та професійних досягнень для формування успішної особистості та трансформації оточуючого світу» в обсязі 180 годин (6 ECTS кредитів), яке відбулося з 25.06.2021 р. по 16.08.2021 р. в Міжнародному історичному біографічному інституті (Дубай - Нью-Йорк - Рим - Єрусалим – Пекін).

2022 р. – (всеукраїнське) Підвищення кваліфікації на тему «Управління якістю науково-дослідницької діяльності у закладах вищої та фахової передвищої освіти в умовах воєнних реалій» обсягом 180 навчальних/робочих годин (6 кредитів ЄКТС), яке відбулося з 10 травня по 21 червня 2022 р. і яке проводилося Центром українсько-європейського наукового співробітництва (CUESC), Сумським державним педагогічним університетом імені А.С. Макаренка, Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника, Комунальним закладом вищої освіти «Луцький педагогічний коледж».

2022 р. – тренінг на тему «Україна – кандидат до вступу в ЄС: нові виклики та можливості» обсягом 60 годин, який проводився 25-30 липня 2022 р. Центром досконалості Жана Моне Навчально-наукового інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

2022 р. -- Тренінг на тему «Особливості викладання міжнародного гуманітарного права в умовах повномасштабного міжнародного збройного конфлікту», який проводився 19-20.12.2022 р. Товариством Червоного Хреста України, м. Київ (офлайн). (Сертифікат № 191222/5).

2022 р. -- Тренінг для фахівців з безпечності харчових продуктів «Як стати доброчесним оператором ринку харчових продуктів і доєднатися до кластеру FairFood-Ukraine» в рамках проекту з підтримки мережі тренерів з харчової безпеки, який виконується ГО "Аналітичний центр АСУ" згідно схеми регрантингу Форуму громадянського суспільства Східного партнерства і фінансується ЄС. (Сертифікат).

2022 р. -- Підвищення кваліфікації в рамках Весняної Школи Вернадського-2023 за тематикою “Сталий, інклюзивний та смарт розвиток в контексті децентралізації: досвід ЄС” в обсязі 90 академічних годин (3 кредити ЄКТС) в рамках проєкту "Сталий, інклюзивний та розумний розвиток в умовах децентралізації: досвід ЄС" № 101047894 – SISDDP – ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH у Волинському національному університету імені Лесі Українки. (Сертифікат № 004-ШВ-01-2023 від 15.03.2023 р.).

2022 - Тренінг«Створення недискримінаційного простору в закладах освіти», організований в рамках Проєкту USAID «Економічна підтримка України» в обсязі 14 академічних годин, який відбувся 10-14 квітня 2023 р. (Сертифікат).

2023 - Міжнародне підвищення кваліфікації наукових, науково-педагогічних працівників та працівників освітніх закладів (вебінар) «Неформальна освіта при підготовці здобувачів освіти гуманітарних спеціальностей в країнах Європейського Союзу та Україні», організовано Науково-дослідним Інститутом Люблінського науково-технологічного парку та ГО «Міжнародна фундація науковців та освітян» в обсязі 45 годин (1,5 ECTS кредити), яке відбулося 21-28 серпня 2023 р. (Сертифікат ESN № 15413 від 28.08.2023 р.).

2023 - Міжнародне підвищення кваліфікації наукових, науково-педагогічних працівників та працівників освітніх закладів (вебінар) «Академічна доброчесність при підготовці магістрів та здобувачів доктора філософії (PHD) в країнах Європейського Союзу та Україні», організовано Науково-дослідним Інститутом Люблінського науково-технологічного парку та ГО «Міжнародна фундація науковців та освітян» в обсязі 45 годин (1,5 ECTS кредити), яке відбулося 11-18 вересня 2023 р. (Сертифікат ESN № 15843 від 18.09.2023 р.).

2023 - Міжнародне підвищення кваліфікації наукових, науково-педагогічних працівників та працівників освітніх закладів (вебінар) «Трансфер освітніх технологій в країнах Європейського Союзу та Україні», організовано Науково-дослідним Інститутом Люблінського науково-технологічного парку та ГО «Міжнародна фундація науковців та освітян» в обсязі 45 годин (1,5 ECTS кредити), яке відбулося 18-25 вересня 2023 р. (Сертифікат ESN № 16110 від 25.09.2023 р.).

2023 - Міжнародне підвищення кваліфікації наукових, науково-педагогічних працівників та працівників освітніх закладів (вебінар) «Неформальна освіта при підготовці магістрів та здобувачів доктора філософії (PhD) в країнах Європейського Союзу та Україні», організовано Науково-дослідним Інститутом Люблінського науково-технологічного парку та ГО «Міжнародна фундація науковців та освітян» в обсязі 45 годин (1,5 ECTS кредити), яке відбулося 02-09 жовтня 2023 р. (Сертифікат ESN № 16466 від 09.10.2023 р.).

2024 – Тренінг «Гендерна безпека ЄС» у рамках реалізації проекту «Гендерна безпека ЄС» / «ЕUGenderSecurity» грантовою угодою 101078301-ЕUGENSEC-ЕRASMUS-JМО-2022-НЕІ-ТСН-RSСН обсягом 56 годин (1,87 кредиту ЄКТС), який відбувався 12-21.01.2024 р. (ДТЕУ, м. Київ, Україна). (Сертифікат GS № 0051 від 21.01.2024 р.).

2024 - Зимова економічна школа «Україна-ЄС, кроки до вступу: регіональний вимір», яка проводилася ВГО «Українська Асоціація Економістів-міжнародників» та Хмельницьким національним університетом обсягом 30 годин (1 кредит ЄКТС), яка працювавала 25-31.01.2024 р. (ХмНУ, м. Хмельницьк, Україна). (Сертифікат WE-KHMNU-2024-425 від 31.01.2024 р.).

2024 – Освітній модуль «Посилення праві і можливостей жінок в Європі заради досягнення Союзу Рівності» у межах реалізації проекту Жана Моне Еразмус+ (EuropeanFemaleEmpowermentfortheUnionofEquality101077151-ЕUFEUE-ЕRASMUS-JМО-2022 обсягом 48 годин (1,6 кредитів ЕСТS), якій відбувався 04-16.04.2024 р. (ДТЕУ, м. Київ, Україна).(Сертифікат від 16.04.2024 р.).