Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Бульбенюк Світлана Степанівна

Кафедра:Кафедра політичних технологій
Посада:Професор кафедри
Вчене звання:доцент
Науковий ступінь:кандидат політичних наук
Стаж роботи:19 років
Біографія:

 

Закінчила НПУ ім. М.П. Драгоманова, спеціальність "Політологія" (диплом з відзнакою). Тема кандидатської дисертації: "Неоліберальні моделі модернізації у суспільствах перехідного типу", захист відбувся в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України.

З вересня 2005 р. працює на кафедрі політології та соціології КНЕУ ім. Вадима Гетьмана на посаді старшого викладача, з вересня 2007 р. – доцента кафедри. У січні 2011 р. отримала вчене звання доцента. З вересня 2021 р. по жовтень 2022 р. працювала на посаді доцента кафедри політології Київського університету імені Бориса Грінченка. З вересня 2023 р. - на посаді професора кафедри.

Викладала та викладає навчальні дисципліни "Політологія", "Соціологія", "Сучасні ідейно-політичні течії", "Історія політичної думки", "Політична влада", "Історія політичної думки в Україні", "Громадянське суспільство", "Вступ до спеціальності", "Міжнародні відносини і світова поілтика". Є авторкою 1 індивідуальної монографії (електронний ресурс) та співавторкою 5 колективних монографій, співавторкою 7 навчальних посібників (3 з них з грифом МОН України) та авторкою 1 посібника-практикуму; статей до "Політичної енциклопедії", "Політологічного енциклопедичного словнику", "Юридичної енциклопедії" та енциклопедичного видання "Американський президенціалізм". Наукові статті опубліковані у вітчизняних та польських фахових наукових виданнях.
Загальна кількість публікацій – 118.

Членкиня ГЕР 05. Соціальні та поведінкові науки. 

Є експерткою Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Має досвід проведення акредитаційних експертиз освітніх програм з політології бакалаврського і магістерського рівнів як керівниця експертної групи.

За роки науково-педагогічної діяльності розроблено понад 22 Робочі програми та Методичні матеріали з різних навчальних дисциплін у період роботи у НПУ імені М. П. Драгоманова, ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана», Київському університеті імені Бориса Грінченка - індивідуально, 3 Робочих програм та Методичних матеріалів – у співавторстві.

Забезпечувала викладання лекційних та практичних занять з дисциплін "Політологія", "Соціологія", "Зв'язки з громадськістю", "Сучасні ідейно-політичні течії", "Історія політичної думки". На теперішній час викладає дисципліни "Політологія", "Політична влада", "Вступ до політології", "Громадянське суспільство" та ін.

Впродовж 2018-2022 рр. опанувала навчання та взяла участь у понад 45 тренінгах і методологічних семінарах.

Підвищення кваліфікації (на жовтень 2022 р.): 1) Навесні 2018 р. успішно завершила проходження тренінг-курсу "Підготовка викладача до формування у студентів компетентностей ХХІ ст." на базі Інституту післядипломної освіти КНЕУ ім. В. Гетьмана (свідоцтво про підвищення кваліфікації з відзнакою). 2) Проходження онлайн-курсу «SoftskillsXXI: як бути потрібним», 21-22 травня 2021 р. (4 години). 3) Курс «KNUTeachWeek» (1 кредит EСTS) – тренінг-курс КНУ імені Т. Шевченка, сертифікат від 09.06.2021. 4) Участь у ІІ Міжнародній науково-методичної конференції «Ціннісно-орієнтований підхід в освіті і виклики євроінтеграції», травень 2021 р., Сумський державний університет (0,3 кредити EСTS). 5) Сертифікат про підвищення кваліфікації експерта Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, проходження тренінгу для керівників експертних груп, травень 2021 р. (1 кредит EСTS). 6) Червень 2021 р. Курс «Якість вищої освіти у контексті вимог до акредитації освітніх програм: роль гарантів», Університет ВНЗ «Університет економіки і права «КРОК» (1 кредит EСTS). 7) Жовтень 2021 р. Курс «Цифрові інструменти Googleдля закладів вищої, фахової передвищої освіти».  Свідоцтво № 5GW-0020, жовтень 2021 р. 1 кредит EСTS(30 годин). 8) Жовтень-листопад 2021 р. Курс «Поліаспектність професійного розвитку викладачів в умовах нової реальності», Університет ВНЗ «Університет економіки і права «КРОК» (3 кредити EСTS). 9) Травень-червень 2022 р. Курс «Медіаосвіта», Київський університет імені Бориса Грінченка (1 кредит EСTS).

Учасниця проекту «Інноваційний університет і лідерство. Фаза VI: Моделі академічної автономії та університет в системі освіти впродовж життя» (жовтень 2022 р. - червень 2023 р.). який передбачає стажування у Варшавському та Ягеллонському університетах (Польща) у жовтні-листопаді 2022 р.

Має активну науково-дослідницьку та громадську позицію, постійно бере участь у різноманітних наукових і громадських заходах, зокрема в роботі громадської ініціативи "Прогресильні". Є активісткою і блогеркою ГО "СД Платформа" та ГІ "Прогресильні". Неодноразово брала участь у роботі Спеціалізованих вчених рад з захисту кандидатських дисертацій з політичних наук як офіційний опонент. Є рецензентом магістерських робіт студентів ЗВО м. Києва у різні роки.

Коло наукових інтересів: політична модернізація, демократизація, кратологія, системна трансформація суспільства, проблеми становлення громадянського суспільства в Україні, політичний розвиток сучасної України.