Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Рамазанов Султанахмед Курбанович

Кафедра:Кафедра інформаційних систем в економіці
Посада:професор
Вчене звання:професор
Науковий ступінь:доктор технічних наук
Стаж роботи:50 років
Біографія:

Керівник проєктної групи (гарант) освітньо-професійної програми «Системи штучного інтелекту» спеціальності 12 «Комп’ютерні науки» галузі знань 12 «Інформаційні технології».

Математик, кібернетик, синергетик, екологічний економіст, фахівець з проєктування та розробки інтегрованих інформаційних систем управління складними соціально-еколого-економічними об'єктами з елементами штучного інтелекту, а також організатор науки, освіти та управління науковими роботами та проєктами. Почесний професор Східноукраїнського національного університету імені В. Даля і Полтавського університету економіки та торгівлі. 

Професор, доктор технічних наук, доктор економічних наук. Заслужений діяч науки і техніки України. Відмінник освіти України.

Професор кафедри інформаційних систем в економіці.

Загальний стаж роботи: 50 років, із них: 28 років – на посаді завідувача кафедри, 13 років –  на посаді декана факультету. 

Народився у 1949 р. у маленькому високогірному аулі Хрюг Ахтинського району Дагестанської АРСР  у багатодітній родині колгоспників. У 1968 р. з медаллю закінчив середню школу і вступив на математичний факультет Донецького державного університету. Після закінчення навчання і здобуття кваліфікації «Математика», у 1973 р. Султан Курбанович, як відмінник, отримав направлення на роботу в обчислювальний центр Ворошиловградського машинобудівного інституту, де розпочав свій  трудовий шлях молодшим науковим співробітником. Згодом стає асистентом, старшим викладачем, доцентом кафедри технічної кібернетики і систем керування, створеної у 1975 році на базі освітнього центру за його безпосередньої участі.

У 1989 р. Рамазанова С.К. обрали завідувачем кафедри технічної кібернетики і систем керування, а упродовж 1998-2016 рр. він очолював кафедру економічної кібернетики СНУ ім.В.Даля.

З 2001 р. Рамазанов С.К. – декан факультету управління, що згодом був перейменований у факультет інноваційної економіки й кібернетики.

Фахова освіта:

  1. «Математика» (1973); 
  2. «Фінанси»  (2001);
  3. «Міжнародні відносини» (1988).

Захистив кандидатську дисертацію на тему: «Оцінювання і ідентифікація стохастичних мультиплікативно-адитивних сумішей» за спеціальністю 05.13.01 – Технічна кібернетика та теорія інформації (1982 р., Інститут кібернетики АН України, м. Київ).

Захистив дві докторські дисертації: 

  1. дисертацію на тему «Автоматизація управління виробничо-транспортним комплексом в системі екологічного моніторингу» за  двома спеціальностями: 05.26.05 – Інженерна екологія, 05.22.12 – Промисловий транспорт (1997 р.);
  2. дисертацію на тему «Моделі й інформаційні технології еколого-економічного управління виробничою системою в нестабільному середовищі» за спеціальністю 08.00.11 – Математичні методи, моделі й інформаційні технології в економіці (2008 р.)

Професор Рамазанов С.К. є  Академіком академій: Міжнародної академії інформатизації, Міжнародної академії наук екології і безпеки життєдіяльності, Академії економічних наук України, Транспортної академії наук України, Академії технологічних наук України. Член Всеукраїнського союзу учених-економістів.

Нагороди: 

  • звання: «Заслужений діяч науки і техніки України», «Заслужений діяч Транспортної академії України»,
  • медалі: «Відмінник освіти України», ім. М. В. Ломоносова;
  • ордени: Міжнародної академії наук екології і безпеки життєдіяльності «За заслуги в науці» та «За заслуги в освіті»;
  • почесні грамоти та подяки – понад 20, у т.ч. від МОН України, різних ЗВО України;
  • атестат за 1 місце по рейтингу «Вчений року» у СНУ ім. В. Даля;
  • відзнаки: Українського Реєстрового Козацтва «Срібний козацький хрест» ІІ ступеня, Ветеран праці.

Він керує аспірантурою і докторантурою. Підготував 1 доктора, 14 кандидатів наук (за 7 науковими напрямками), у тому числі зі спеціальності «ІТ»:

  • Руденко М.А. АВТОМАТИЗОВАНА СИСТЕМА ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ ЛІКАРСЬКИХ РІШЕНЬ В УМОВАХ НЕЧІТКОЇ ІНФОРМАЦІЇ – 05.13.06 – автоматизовані системи управління та прогресивні інформаційні технології.
  • Ляшенко Т.В. АВТОМАТИЗОВАНА СИСТЕМА ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ ЛІКАРСЬКИХ РІШЕНЬ (НА ПРИКЛАДІ ТИРЕОТОКСИЧНОГО СЕРЦЯ) – 05.13.06 – автоматизовані системи управління та прогресивні інформаційні технології.
  • Кривошеєв К.В. МОДЕЛІ, МЕТОДИ ТА ІНФОРМАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ПРИ ДІАГНОСТУВАННІ ОЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ – 05.13.06 – Інформаційні технології.
  • Крупський К.Л. МОДЕЛІ, МЕТОДИ ТА ІНФОРМАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ПРИ ВЗАЄМОДІЇ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПРАЦІ ТА СИСТЕМИ ОСВІТИ – 05.13.06 – інформаційні технології. 

Опонування під час захисту дисертацій:

  • здобуття наукового ступеня доктора наук – 13 чол.;
  • здобуття наукового ступеня кандидата наук – 10 чол.

 

Участь у підготовці близько 1000 бакалаврів та магістрів.

Публікації: понад 520 наукових та навчально-методичних робіт, у тому числі: монографії (46), підручники (2), навчальні посібники (12). 

Рамазанов С.К. є:

  • експертом Наукової ради МОН Україні (секц. «Інформатика і кібернетика») понад 8 років;
  • членом 8 редакційних колегій наукових видань: у тому числі  Голова редакційної колегії науково-виробничого журналу «Часопис економічних реформ» СНУ ім. В.Даля та  Вчений секретар міжнародного журналу «ACCESS – Access to science-business-innovation in digital economy» (Університет ім. святих Кирила й Мефодія у Велике Тирново, Болгарія), що індексується у WoS, член редакційної колегії наукового видання «Artificial Intelligence» Інституту проблем штучного інтелекту МОН України й НАН України;
  • організатором і модератором науково-методологічних Круглих столів, міжнародних науково-дослідних конференцій;
  • науковим керівником студентських, аспірантських та докторських досліджень.

Внесок у розвиток ВНЗ України:

  1. Організація кафедри кібернетики (1975 р. Луганськ);
  2. Відкриття (ліцензування) та акредитація 5 спеціальностей (1985-2012 роки) та ОПП «Системи штучного інтелекту»  (2020 р. в КНЕУ);
  3. Гарант ОПП «Системи штучного інтелекту»;
  4. Підготував і вів заняття (лекції, практика, семінари й т.д.) зі  26  загальноосвітніх та спеціальних дисциплін (до 2016 р.);
  5. Підготував і веде заняття з 4 нових освітніх дисциплін (з 2016 р. і по теперішній час в КНЕУ);
  6. Видання: 46 монографій,  2 підручників, 12 навчальних посібників;
  7. Участь у комісіях МОН України з питань ліцензування та акредитації ВНЗ України впродовж 8 років.

Під керівництвом Рамазанова С.К. виконано 45 наукових робіт та науково-технічних програм:

  • 31 господ. договірна на суму 6599,21 тис. грн;
  • 1 міжнародна програма  70 тис. грн;
  • 13 бюджетних тем  2764,52 тис. грн.

Загальна сума фінансування усіх НДДКР складає 10 433 730 грн.

Про проф. Рамазанова С.К.  можна  також прочитати в  наступних публічних виданнях:

  • Золотий фонд нації. ВСЕ БУДЕ Україна! / Упорядник В.В. Болгов. – К.: Українська конфедерація журналістів, 2023. – 280 с.
  • Науковці України. 30 років досягнень успіхів і визнання. - К.: вид-во «Альфа – Віта Груп». 2021. – С. 136-137.
  • Науковий потенціал України. Київський літопис XXI століття. / Під. ред. Б.Є. Патона. – Київ, 2009. – С.193.
  • Науковці України. Еліта Держави. – Київ, 2010. – С. 173.
  • Ми – далівці. Ювілейне видання. – Київ: Видавничий центр «Логос України», 2010. – С. 140-149.
  • Часопис економічних реформ, № 4(36), 2019. – С. 121-123.
  • Економічний вісник Донбасу № 1(59), 2020. - С. 218-219.
  • Вікіпедія  «Рамазанов Султан Курбанович».

З науково-дослідними й дослідно-конструкторськими роботами, виконаними і впровадженими під керівництвом професора Рамазанова С. К. можна ознайомитись тут.

Найбільш важливі наукові здобутки професора Рамазанова С.К. у сфері інтелектуальних систем і технологій, систем штучного інтелекту (механотроніка, робототехніка, інтелектуальне управління і прийняття рішень у різноманітних складних системах, в т.ч. промислових) представлено тут

Розгорнутий перелік наукових праць професора Рамазанова С.К. наведено тут