Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Міжнародний форум освітян та роботодавців «ДИСТАНЦІЙНА ОСВІТА МАЙБУТНЬОГО: ВИКЛИКИ ТА ПРОСПЕКТИ23 Червня 2023р.

З 20 по 22 червня 2023 року в рамках проекту Erasmus+ KA2 DEFEP Project «Дистанційна освіта заради майбутнього: найкращі практики ЄС реагування на запити сучасних здобувачів вищої освіти та ринку праці» на високому рівні пройшов Міжнародний форум освітян та роботодавців «ДИСТАНЦІЙНА ОСВІТА МАЙБУТНЬОГО: ВИКЛИКИ ТА ПРОСПЕКТИ».

Метою Міжнародного форуму було – сприяння розвитку дистанційної освіти шляхом інтеграції кращих практик ЗВО, держави, бізнесу та громадянського суспільства України, Молдови та країн ЄС.

Міжнародний форум пройшов у гібридному форматі (онлайн та офлайн) на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили - координатора міжнародного проєкту DEFEP Project.

З вітальними промовами та про роль державної політики у розвитку вищої освіти під впливом цифрових трансформацій на форумі виступили: Андрій БУТЕНКО, Голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти; Алла КОВАЛЬ, д-р юрид. наук, професор, т. в. о. проректора з наукової роботи та міжнародного співробітництва; Світлана ШИТІКОВА, PhD, координаторка проєкту, Національний Еразмус+ офіс в Україні; Алла ВЕЛІХОВСЬКА, кандидат педагогічних наук, доцент, Директор департаменту освіти і науки Миколаївської обласної військової адміністрації та ін. Про організацію освітнього процесу в закладах фахової перед вищої та вищої освіти в умовах воєнного стану, зокрема, про якість, безпеку та ресурси доповіла Оксана СІРИК, начальниця відділу організаційно- аналітичного супроводу заходів державного нагляду (контролю) департаменту контролю у сфері вищої, фахової передвищої освіти і освіти дорослих Державної служби якості освіти України.

Про вплив освітніх проектів CERGE-EI на якість дистанційної освіти в Центральній та Східній Європі розповів Tony CLAUDINO, President and CEO, CERGE-EI Foundation

Про стан, проблеми та перспективи розвитку дистанційної освіти в Україні та Молдові розглядали на другій панельній дискусії першого дня Міжнародного форуму.

Друга панельна дискусія була присвячена питанням трансформації вищої освіти в частині розробки методики, технології та мотивації навчання.

На Міжнародному форумі було представлено результати проведеного напередодні соціологічного дослідження в рамках проєкту Erasmus+ KA2 DEFEP Project «Дистанційна освіта заради майбутнього: найкращі практики ЄС реагування на запити сучасних здобувачів вищої освіти та ринку праці», про які доповіла Олена МУРАДЯН, кандидат соціологічних наук, доцент, декан Соціологічного факультету Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна.

В рамках другого дня Міжнародного форуму було розглянуто особливості неформальної цифрової освіти, учасники поділилися кращими практиками та досвідом співпраці з ЗВО.

Третій день Міжнародного форуму був присвячений корпоративній дистанційній освіті. Спікери презентували свої напрацювання в організації корпоративної дистанційної освіти для власних співробітників та широкого кола населення. На завершення Міжнародного форуму відбулася фасилітована сесія з дизайн мислення – «Креативні ідеї для кращих рішень дистанційної освіти». Від Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана виступили Марина Сільченко, проректор з науково-педагогічної роботи та цифрової трансформації, яка розповіла про особливості організації дистанційної освіти в КНЕУ та Юлія Красюк, директор інституту дистанційної освіти КНЕУ ім. В. Гетьмана.

У роботі Міжнародного форуму прийняли участь представники роботодавців КНЕУ ім. В. Гетьмана - Наталія ВОВЧУК, PhD, AICPA-CIMA Head of South East Europe та Антоніна КУТОВА, керуюча партнерка «Pro Capital Investment», Бізнес-консультантка проєктів USAID, Директорка Бізнес-клініки КНЕУ.

Усі практики, результати, рекомендації та пропозиції, які прозвучали на Міжнародному форумі від освітян і роботодавців будуть опрацьовані організаторами і у подальшому будуть використані у процесі підготовки аналітичного звіту про передумови та ключові тенденції подальшого реформування дистанційної освіти та міжнародної монографії з методології дистанційної освіти.

Усі члени проєктної команди від КНЕУ – учасники Міжнародного форуму отримали сертифікати.

Фото звіт міжнародного форуму – за посиланням.

Відео Міжнародного форуму можна переглянути за такими посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=dLsRWx2E4AU&ab_channel=DEFEPPROJECT  

https://www.youtube.com/watch?v=ElGp_hAnkH4&ab_channel=DEFEPPROJECT

https://www.youtube.com/watch?v=WblaS1IzY5w&t=3077s&ab_channel=DEFEPPROJECT