10 та 16 грудня 2019 року відбулося засідання Науково-експертної ради ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», на якому біло розглянуто два важливих питання. Наукові колективи звітували про виконання науково-дослідних робіт та про роботу науково-дослідних інститутів.
Про результати виконання І етапу перехідної наукової роботи молодих вчених «Моделі стимулювання розвитку малого та середнього бізнесу в контексті SMART-спеціалізації регіонів» доповіла науковий керівник – д.е.н., професор Поліщук Євгенія Анатоліївна.
Вона підсумувала результати за звітний період авторського колективу молодих вчених. Вона наголосила, що було повністю виконано заплановані завдання дослідження щодо аналізу існуючої практики регіональної Smart-спеціалізації у країнах ЄС, оцінки стану розвитку МСБ України у регіональному контексті, характеристики існуючих територіальних диспропорцій регіонів за критерієм ведення бізнесу, визначення ключових індикаторів регіонального розвитку, які мають вплив на легкість ведення бізнесу, розробки методики оцінки ефективності програм міжнародної технічної допомоги малому та середньому бізнесу в контексті розвитку регіону, обґрунтування напрямів імплементації регіональної Smart-спеціалізації в реаліях України.
Крім того, у 2019 році успішно завершилися три НДР, що виконувалися упродовж 2017-2019 рр. за конкурсним відбором проектів, за рахунок коштів загального фонду державного бюджету. Цимбалюк Світлана Олексіївна, д.е.н., доцент, доповіла з результатами за темою «Удосконалення державно-договірного регулювання оплати праці та механізму формування компенсаційного пакета і запровадження системи грейдів».
Вона наголосила, що до основних наукових результатів цього дослідження належать: розробка нових підходів до формування компенсаційної політики підприємств та організацій, процедури проектування компенсаційного пакета, нових підходів до запровадження соціальних пакетів та науково-прикладних рекомендацій щодо розробки системи грейдів та їх імплементації в практику оплати праці. За результатами дослідження було опубліковано 8 статейу виданнях, що входять до наукометричних баз Scopus та WoS, 11статей – у виданнях з індексацією у БД Index Copernicus, 118 статей- у фахових виданнях України, опубліковано монографій та розділів монографій офіційними мовами ЄС загальним обсягом 21 д.а., монографій та розділів монографій у вітчизняних видавництвах загальним обсягом 123 д.а. За результатами досліджень авторами захищено 2 дисертації доктора наук та 7 дисертацій кандидата наук.
Малий Іван Йосипович, д.е.н., професор, зробив звіт за темою «Антикризове управління публічним сектором в умовах макроекономічної нестабільності та загроз державності України». До основних наукових результатів виконаного дослідження за цією темою належать: розробка Концепції модернізації публічного сектору, що має спиратися на фундаментальні ідеї макроекономічної стабільності та зміцнення державності; інструментарію оцінювання інституціональної зрілості органів державної влади, меж, структури, стабільності, загроз та ефективності публічного сектору; розробка матриці втрат і вигід від впровадження фінансової децентралізації в Україні; визначені стратегічні пріоритети розвитку публічного сектору (забезпечення соціальної інклюзії, адекватне оцінювання рівня соціального розвитку, формування та реалізація програм зайнятості населення, використання засобів інформатизації економіки та суспільства та формування мережі несуперечливих інститутів запобігання корупції в публічному управлінні). За результатами дослідження було опубліковано 7 статейу виданнях, що входять до наукометричних баз Scopus та WoS, 57статей – у виданнях з індексацією у БД Index Copernicus, 8 статей- у фахових виданнях України, опубліковано монографій та розділів монографій офіційними мовами ЄС загальним обсягом 1,8 д.а., монографій та розділів монографій у вітчизняних видавництвах загальним обсягом 76,5 д.а. За результатами досліджень авторами захищена 1 дисертація доктора наук та 1 дисертація кандидата наук.
Швиданенко Генефа Олександрівна, к.е.н., професор, виступила зі звітом по темі «Активізація інноваційного підприємництва в Україні за умов глобальних соціогуманітарних та технологічних викликів». До основних наукових результатів виконаного дослідження за цією темою належать: розробка проекту реалізації національної програми активізації інноваційного підприємництва в Україні в контексті сучасних соціогуманітарних та технологічних викликів, включаючи: комплекс прикладних інструментів управління інноваційним розвитком вітчизняного підприємництва на основі використання положень сучасних концепцій управління знаннями, ціннісно-орієнтовного управління діяльністю, генерування високої доданої вартості та на основі сучасних інформаційно-комунікаційних технологій; формулювання пропозицій щодо удосконалення взаємодії учасників інноваційних процесів в Україні, державних програм підтримки суб’єктів інноваційного процесу та забезпечення ефективного управління інноваційним розвитком вітчизняних підприємств; рекомендації щодо забезпечення реалізації національної програми активізації інноваційного підприємництва. За результатами дослідження було опубліковано 12 статейу виданнях, що входять до наукометричних баз Scopus та WoS, 18статей – у виданнях з індексацією у БД Index Copernicus, 68 статей- у фахових виданнях України, опубліковано монографій та розділів монографій офіційними мовами ЄС загальним обсягом 8 д.а., монографій та розділів монографій у вітчизняних видавництвах загальним обсягом 40,5 д.а. За результатами досліджень авторами захищено 6 дисертацій кандидата наук.
16 грудня відбувся звіт науково-дослідних інститутів КНЕУ про результати діяльності за2019 рік, таких як:
- Інститут вищої освіти
- Інститут глобальної економічної політики
- Інститут моделювання та інформаційних технологій в економіці
- Інститут обліку
- Інститут соціально-трудових відносин
- Інститут державного та муніципального управління господарством
- Інститут управлінського консультування
- Інститут розвитку фінансового бізнесу
- Інститут системних статистичних досліджень
Високі досягнення діяльності науково-дослідних інститутів КНЕУ підтверджуються зростанням обсягів госпрозрахункових, фундаментальних робіт, а також грантів. Так обсяг розрахункових робіт зріс у 8 разів у попередньому році.
З цікавою доповіддю "Міждисциплінарність у дослідженнях і навчанні на докторському (PhD) рівні" виступила д.е.н., професор кафедри економічної теорії, Москаленко Олександра Миколаївна. Вона розповіла про стажування в Польщі та реформи, які реалізує уряд цієї країни для активізації докторських програм та проведення міждисциплінарних досліджень.