Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

2017 рік

 
«КОРПОРАТИВНІ СТРАТЕГІЇ ВЕНЧУРНОГО БІЗНЕСУ США»
 

ЗАПРОВОДЮК АНАСТАСІЯ ВОЛОДИМИРІВНА            
Дата захисту: 19.12.2017   
Науковий керівник: д.е.н., професор Антонюк Лариса Леонтіївна

Дисертацію присвячено дослідженню умов, факторів, закономірностей розвитку і механізмів корпоративного венчурного бізнесу в США. У праці розглядаються концепції корпоративного венчурного капіталу, визначається зміст корпоративного венчурингу та узагальнюються детермінанти його ефективності. Запропоновано універсальну модель венчурного бізнесу корпорацій. Розглянуто венчурні стратегії провідних технологічних корпорацій та ключові механізми їх реалізації. Досліджено ретроспективу еволюції корпоративного венчурингу та виокремлено хвилі його розвитку. Проведено кластерне моделювання і визначено кластери країн світу з різним рівнем привабливості їх інвестиційного клімату для корпоративного венчурного капіталу. У дисертації проаналізовано і доведено вплив корпоративного венчурного бізнесу на досягнення корпораціями інноваційного лідерства, підвищення мезо- і макроконкурентоспроможності США. Визначено фактори інтенсифікації, структуру і дохідність зарубіжного венчурного інвестування корпорацій США. Запропоновано пріоритетні напрями програми розвитку індустрії венчурного інвестування в Україні.

Автореферат

 
«ГЛОБАЛЬНИЙ ІМПЕРАТИВ РОЗВИТКУ ВИСОКОТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОМИСЛОВОГО ЕКСПОРТУ»
 

Войчак Микола Анатолійович
Дата захисту: 20.06.2017
Науковий керівник: д.е.н., професор Панченко Євген Григорович

Дисертація присвячена закономірностям розвитку високотехнологічного промислового експорту. У дисертації обґрунтовано теоретичні засади формування парадигми техноглобалізму, розкрито еволюцію технологічних укладів та особливості промислового розвитку. Виявлено критерії високотехнологічного виробництва та фактори його розвитку. Визначено методичні підходи до оцінки розвитку високотехнологічного промислового експорту. На основі узагальнення теорії та практики управління високотехнологічним промисловим експортом у системі світової економіки протягом останніх десятиліть, аналізу масштабів і структурної динаміки поставок на світові ринки продукції високотехнологічних секторів індустрії провідних країн запропоновано моделі управління цим видом міжнародного бізнесу. систематизовано процедурні практики державного регулювання виробництва та експорту промислових високотехнологічних товарів у розвинутих країнах. У дисертації показано ключові напрями і пріоритети інтенсифікації виробництва та експорту високотехнологічної продукції підприємствами України, визначено корпоративний потенціал експортування виробів з високою наукоємністю та доданою вартістю. Систематизовано механізми державної підтримки високотехнологічного виробництва та експорту в Україні.

Автореферат

 
«АНАЛІЗ ДІЯЛЬНОСТІ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНИХ КОРПОРАЦІЙ З МЕТОЮ УПЕРЕДЖЕННЯ БАНКРУТСТВА»
 

Панчук Лариса Володимирівна
Дата захисту: 20.06.2017
Науковий керівник: д.е.н., професор Галенко Оксана Миколаївна

У дисертації обґрунтовано теоретичні положення та практичні рекомендації з удосконалення науково-методичних засад фінансового аналізу діяльності транснаціональних корпорацій з метою запобігання їх банкрутства у сучасних глобально-нестабільних умовах. Узагальнено методологічні підходи до визначення ТНК, а саме тих, що відповідають сучасному етапу економічної глобалізації. Визначені організаційно-економічні особливості інституту банкрутства, методика і інструментарій аналізу діяльності ТНК в умовах диверсифікації сфер їхньої діяльності та економічної нестабільності. Проаналізовано методи ідентифікації фінансової неспроможності транснаціональних корпорацій, а також можливостей застосування до них існуючих моделей аналізу фінансово-господарської діяльності з метою упередження банкрутства. Розроблено рекомендації щодо удосконалення організації проведення комплексного аналізу діяльності транснаціональних корпорацій з метою запобігання банкрутства з урахуванням специфіки їх фінансово-економічної структури.

Автореферат

 
«РОЗВИТОК ОРГАНІЗАЦІЙНИХ МОДЕЛЕЙ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНОГО ФІНАНСОВОГО БІЗНЕСУ»
 

Юшко Ігор Олегович
Дата захисту: 08.06.2017
Науковий керівник: д.е.н., професор Лук’яненко Дмитро Григорович

Дисертацію присвячено комплексному дослідженню проблем розвитку організаційних моделей транснаціонального фінансового бізнесу в умовах глобальної нестабільності. Ідентифіковано фінансовий фактор еволюції господарських систем, узагальнено теоретичні засади фінансової глобалізації, проаналізовано суб’єктну диспозицію глобального фінансового ринку та механізм глобального регулювання фінансових потоків. Здійснено аналітичну оцінку транснаціоналізації у фінансовій сфері глобальної економіки, масштабів і організаційної динаміки фінансових транснаціональних корпорацій. Визначено чинники впливу на формування конкурентоспроможних організаційних моделей транснаціональних банків, насамперед процесів консолідації через стратегії міжнародних злиттів та поглинань і стратегічних альянсі. З урахуванням трендів глобальної інформатизації розроблено організаційний дизайн транснаціональних банків, запропоновано інтелектуальні технології організаційного моделювання, обґрунтовано концепції організаційної екології у корпоративному менеджменті.

Автореферат

 
«РОЗВИТОК ЄВРОПЕЙСЬКОГО РИНКУ БУДІВЕЛЬНИХ ПОСЛУГ»
 

Алієв Руслан Абдулбасирович
Дата захисту: 06.04.2017
Науковий керівник: д.е.н., професор Орловська Юлія Валеріївна

Робота присвячена дослідженню теоретичних і прикладних положень розвитку європейського ринку будівельних послуг для обґрунтування пріоритетів зовнішньої торгівлі України у цьому напрямі. Визначено сутність поняття «будівельна послуга» та визначено її особливості як об’єкта міжнародної торгівлі. Окреслено основні риси міжнародного ринку будівельних послуг та проаналізовані основні тенденції його розвитку. Виявлено специфіку європейського ринку будівельних послуг, запропоновано його концептуальну модель та методичний підхід до оцінки розвитку. Обґрунтовано, що сектор послуг, зокрема будівельних, є найбільш значущою рушійною силою економічного зростання в країнах Європейського Союзу; виявлені основні тенденції розвитку європейського ринку будівельних послуг. Визначена складна, багатоступенева й багаторівнева система норм регулювання торгівлі послугами і торгівлі будівельними послугами, яка має враховуватися українськими компаніями-постачальниками будівельних послуг. Проаналізовано сучасний стан зовнішньоторговельних відносин будівельної галузі України, у тому числі на європейському ринку, та встановлено сучасну позицію національного ринку будівельних послуг на потенційно спільному ринку ЄС з виявленням кластерів країн та відмінностей розвитку їхнього будівельного сектора. Обґрунтовано інноваційний складник конкурентного розвитку національного ринку будівельних послуг для його успішної інтеграції з відповідним ринком ЄС. Запропоновано стратегію інноваційного розвитку будівельної галузі України в контексті її інтеграції з європейським ринком будівельних послуг.

Автореферат

 
«МАРКЕТИНГОВІ ТЕХНОЛОГІЇ РОЗВИТКУ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ТОВАРНОГО ЕКСПОРТУ»
 

Іщенко Анна Володимирівна
Дата захисту: 06.04.2017
Науковий керівник: д.е.н., професор Циганкова Тетяна Михайлівна

Дисертація присвячена теоретичному узагальненню процесів формування конкурентоспроможності товарного експорту та обґрунтуванню пріоритетних напрямів маркетингового забезпечення конкурентоспроможності товарного експорту України. У роботі виявлено сутність, сучасні критерії та чинники формування конкурентоспроможності експорту. Типізовано маркетингові корпоративні технології розвитку конкурентоспроможності експорту, а також охарактеризовано системи сприяння розвитку експорту країн-лідерів у міжнародній торгівлі з ідентифікацією основних макромаркетингових технологій формування його конкурентоспроможності. Автором оцінено динаміку та виявлено сучасні тенденції міжнародного товарного обміну, досліджено практику застосування маркетингових технологій формування конкурентоспроможності товарного експорту на корпоративному та державному рівнях. Охарактеризовано потенціал та систематизовано проблеми розвитку українського експорту, а також запропоновано напрями модернізації експортного маркетингу вітчизняних компаній та трансформації національної системи розвитку експорту.

Автореферат

 
«СТРАТЕГІЯ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ФРАНЦІЇ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНОЇ НЕСТІЙКОСТІ»
 

Звіргзде Катерина Ігорівна
Дата захисту: 21.02.2017
Науковий керівник: к.е.н., професор Татаренко Наталія Олексіївна

Дисертацію присвячено комплексному дослідженню процесів модернізації стратегії економічного розвитку Франції в умовах глобальної нестійкості. У роботі обґрунтовано глобалізаційну парадигму національних економічних стратегій, розкрито природу та фактори глобальної нестійкості, а також механізм її впливу на національні стратегії економічного розвитку. Комплексно проаналізовано масштаби, структуру та механізми диверсифікації зовнішньоторговельної діяльності Франції у глобальному конкурентному середовищі. Значну увагу приділено дослідженню особливостей сучасної міжнародної інвестиційної політики Франції та інструментарію її реалізації. Дано системну оцінку науково-технічному компоненту національної економічної стратегії Франції у сучасних умовах та ідентифіковано інтеграційні і глобалізаційні імперативи її фінансового курсу. Обґрунтовано стратегічні пріоритети реформування міграційної політики держави та розкрито її роль у реалізації євроцентристської інтеграційної стратегії

Автореферат

 
«РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНИХ БАНКІВ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНОЇ ФІНАНСОВОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ»
 

Оглобля Ярослава Олександрівна
Дата захисту: 21.02.2017
Науковий керівник: к.е.н., доцент Мусієць Тетяна Віторівна

Дисертацію присвячено комплексному дослідженню системи регулювання діяльності транснаціональних банків в умовах глобальної фінансової нестабільності з урахуванням тенденції до зростання глобальності банківських установ у світі. Проаналізовано індикатори глобальної фінансової нестабільності та встановлено її причинно-наслідковий зв’язок із фінансовою нестабільністю в окремих країнах світу. Розкрито вплив світової фінансової кризи 2007-2010 рр. на стан банківської сфери США та пріоритетні заходи їх антикризового регулювання; ідентифіковано регуляторні ініціативи країн ЄС та Азії щодо діяльності транснаціональних банків в умовах гіпертрофованого домінування фінансового сектору в світі. На підставі теоретичного та практичного аналізу механізмів регулювання діяльності ТНБ у провідних країнах світу системно розкрито концептуальні основи регулювання діяльності банків в сучасних умовах з метою попередження виникнення диспропорцій на світовому фінансовому ринку. У дисертації запропоновано багатофункціональну чотирирівневу модель регулювання міжнародної банківської діяльності в системі загальної парадигми глобального управління. Охарактеризовано особливості регулювання діяльності банків в Україні в умовах впливу негативних факторів та існування ряду проблем у банківській сфері країни. Обґрунтовано засоби вдосконалення регулювання діяльності банків в Україні, досліджено можливості впровадження засад консолідованого ризик-орієнтованого нагляду за діяльністю банків в Україні з метою підвищення стійкості національної банківської системи.

Автореферат