Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Бюджетування податків і зборів на підприємстві

АНОТАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

«Бюджетування податків і зборів на підприємстві»

Мета опанування навчальної дисципліни. Її взаємозв’язок з іншими навчальними дисциплінами відповідної освітньої програми.Дисципліна спрямована на формування у здобувачів сучасного економічного мислення і системи прикладних навичок  щодо: методичних основ обчислення показників окремих бюджетів податків і зборів; розрахунку прогнозних показників податків і зборів, обов’язок щодо сплати яких покладений на суб’єкт господарювання; формування бюджету податків і зборів суб’єкта господарювання; виявлення чинників зовнішнього і внутрішнього середовища, що впливають на податкове навантаження на підприємство; опрацювання і використання податкової інформації в управлінні підприємницькою діяльністю; визначення впливу механізмів оподаткування на фінансово-економічні показники і майновий стан суб’єкта господарювання.

В навчальному процесі підготовки фахівців дана дисципліна структурно-логічно пов’язана або продовжує такі навчальні дисципліни як: «Фінанси», «Право», «Підприємництво», «Бухгалтерський облік», «Аудит», «Податковий облік і звітність», «Адміністрування податків і зборів».

Програмні результати навчання та компетентності, яких набуде здобувач вищої освіти після опанування навчальної дисципліни.

Знання:

  1. Розуміння Податкового кодексу України, підзаконних нормативних актів, вітчизняної податкової системи, економічної сутності та класифікації податків.
  2. Ідентифіковувати та оцінювати ризики дотримання суб’єктом господарювання податкового законодавства та ризики достовірності податкової звітності.

Уміння:

  1. Застосовувати знання права та податкового законодавства в практичній діяльності суб’єктів господарювання.
  2. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу у процесі виявлення чинників зовнішнього і внутрішнього середовища, що впливають на податкове навантаження на суб’єкт господарювання.
  3. Навички організаційно-методичного забезпечення процесів нарахування та сплати податків і зборів згідно з податковим законодавством, вміння формувати податкову звітність.

Комунікація:

  1. Здатність працювати в команді у процесі підготовки методичних основ обчислення показників окремих бюджетів податків і зборів.

Автономність та відповідальність:

  1. Здатність вчитися та оволодівати сучасними знаннями з метою опрацювання змін до нормативно-правових актів України у сфері оподаткування діяльності суб’єктів господарювання.
  2. Здійснювати зовнішній та внутрішній контроль діяльності суб’єктів господарювання щодо дотримання ними податкового законодавства України.

Науково-педагогічні працівники, що забезпечують викладання навчальної дисципліни, та адреси їх електронної пошти:

Розробники:
Криштопа Ірина Ігорівна, д.е.н., професор кафедри податкового менеджменту та фінансового
моніторингу
e-mail: ikryshtopa@kneu.edu.ua
 
Федорченко Ольга Євгеніївна, к.е.н., доцент, доцент кафедри податкового менеджменту та
фінансового моніторингу

 

e-mail: fedorchenko_olha@kneu.edu.ua
 

Методичні матеріали  2023 з вичення навчальної дисципліни "Бюджетування податків і зборів на підприємстві" (вибіркова) першого (бакалаврського) рівня освіти, галузі знань 07 «Управління та адміністрування», вибіркова дисципліна 

Робоча програма  2023 з вичення навчальної дисципліни "Бюджетування податків і зборів на підприємстві" (вибіркова) першого (бакалаврського) рівня освіти, галузі знань 07 «Управління та адміністрування», спеціальності 071 «Облік і оподаткування», вибіркова дисципліна. 

 

Остання редакція: 03.04.24