Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Провідні викладачі кафедри та кредитно-економічного факультету взяли участь у парламентських слуханнях на тему:20 Лютого 2015р.

18 лютого 2015 року у Верховній Раді України відбулись парламентські слухання на тему: "Про шляхи стабілізації банківської системи України". В парламентських слуханнях приймали участь вітчизняні економісти, представники банківських установ, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, представники Громадської Ради Національного банку України, представники Асоціації українських банків, Незалежної асоціації банків України, Українського кредитно-банківського союзу, представники профільних громадських організацій та банківських об’єднань, а також провідні науковці в галузі банківської справи. Провідні науковці кредитно-економічного факультету "Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана": 

Диба Михайло Іванович, декан кредитно-економічного факультету, д.е.н., професор кафедри менеджменту банківської діяльності, 

Осадчий Євгеній Сергійович, заст. декана кредитно-економічного факультету, к.е.н., доцент кафедри менеджменту банківської діяльності, 

Примостка Людмила Олександрівна, завідувач кафедри менеджменту банківської діяльності, д.е.н., професор, 

Герасимович Анатолій Михайлович, д.е.н., професор кафедри менеджменту банківської діяльності, 

Нікітін Андрій Валерійович, к.е.н., доцент кафедри менеджменту банківської діяльності, також були запрошені до Верховної Ради України для  надання пропозицій щодо стабілізації банківської системи України.

В ході проведених парламентських слухань до вашої уваги надаємо цікаві моменти з виступів учасників: Голова НБУ Гонтарева В.О., заявила, - "...ми очікуємо, що базова інфляція повернеться до однозначного рівня тільки в 2016 році. В поточному році ми прогнозуємо подальше поліпшення стану платіжну балансу. Дефіцит рахунку поточних операцій зменшиться до 1 відсотка ВВП, а сальдо фінансового рахунку повернеться до додатних значень завдяки зростанню офіційного фінансування. Чисті надходження прямих інвестицій збільшаться на 1-2 відсотка від ВВП, при цьому відтік з банківської системи скоротиться. Ви бачите це такі  оптимістичні наші прогнози, тому що ніхто не знає, що сьогодні на 7-му вечора заплановано РНБО зустріч, тому це наш такий оптимістичний прогноз..."

"...Звертаю вашу увагу, що курс, навіть у мирний час, вже ніколи не буде фіксованим. І головним в нашій монетарній політиці буде продовження використання системи гнучкого обмінного курсу. Тому що тільки плаваючий курс валюти є протидією зовнішнім викликам і шокам. Гнучкий валютний курс вже допоміг нам упоротися з дисбалансами, які існували останні 6 років..."

Голова Комітету  Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Рибалко С.В, в своїй доповіді зазначив, - "..., що базою кредитного буму 2005-2008 років  стали зовнішні борги банків які за 3,5 роки зросли у 16 разів. Через слабкість банківського нагляду на значну частину валютних кредитів під час кризи в 2008-2009 років значно зросли неякісні активи. Не було системних реформ, в тому числі і в банківській сфері, навіть після попередньої кризи регулювання та нагляд залишились слабкими і вибірковими, не відбулося очищення банківської системи та консолідації..."

Також цікавою була доповідь декана кредитно-економічного факультету, доктора економічних наук, професора кафедри менеджменту і банківської діяльності Київського національного університету імені Вадима Гетьмана Диби М.І., в якій науковець наголосив на ключових моментах довіри до банківської системи та грошей в цілому, - "Гроші – це довіра, і довіра до банківської системи, до соціально-економічного розвитку країни. І якщо ми з вами говоримо про гроші, то ми повинні згадати, що в Конституції чітко записано: "Що національною валютою – є  гривня". Що ми бачимо безпосередньо в грошовому обігу? Шановні, до тих пір, поки ми з вами не будемо укріпляти і відноситися до національної валюти патріотично.

Ви згадайте, скажімо, якщо пам'ять мене не  підводить 2008 рік, коли Корея для того, щоб укріпити свою валюту закликала громадян і вони  зносили свої коштовності для того, щоб стабілізувати курс. Що ми з вами робимо? У нас є, скажем так, реформи ради реформ. Я хотів би зупинитися на тому, що якщо ми розглядаємо сегментальні реформи, то вони не дадуть ефекту. Ми з вами не знаємо, яку ми будуємо модель нашої економіки. Яка може бути модель розвитку банківської системи, якщо не знаєш, що будуєш? Я думаю, що тут питання також потрібно розглядати в системі, а не сегментально.

Третє, на що я хотів би звернути увагу. Ми, зрозуміло що, за останні 15 років привикли ходити по світу з протягнутою рукою. Але ніхто не зацікавлений або, скажімо, не розробив ті цілий ряд напрямків, які б стимулювали населення наше вкладати в нашу банківську систему свої кошти. Тобто довіри немає, немає довіри до грошей, немає довіри до економічної системи, немає довіри і до банківської системи.

Наступне, на що я хотів би ще звернути увагу, - це монополізація. Шановні, ми маємо також і банківську систему, яка практично монополізована. В чому проявляється? Банківська система практично займається розподілом і перерозподілом. Головною функцією банківської системи повинна бути виробнича. Дякую за увагу."

Науковці кредитно-економічного факультету "КНЕУ імені Вадима Гетьмана" на парламентських слуханнях

Стенограма парламентських слухань

Відео парламентських слухань