Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

У Німеччині відбулася Конференція з питань патентної інформації.12 Листопада 2012р.

5-9 листопада 2012 року спеціалісти Державного підприємства "Український інститут промислової власності" (ДП "УІПВ") були учасниками конференції Європейського патентного відомства (ЄПВ) з питань патентної інформації, що відбулася в м. Гамбург, Федеративна Республіка Німеччина.

Конференція вже 22 роки поспіль є провідною подією з питань патентної інформації в Європі та має на меті висвітлення важливих досягнень у цій сфері.

Участь у цьогорічному заході взяло понад 400 фахівців з промислового та приватного сектору, представників провідних патентних відомств і компаній, які пропонують комерційні патентно-інформаційні послуги.

Від ДП "УІПВ" на конференції були два представники: начальник відділу патентної інформації Оксана Пархета та головний експерт сектора дослідження патентно-інформаційних баз даних Лариса Дідович.

Одним з головних завдань ДП "УІПВ" є якісне проведення експертизи заявок на об’єкти промислової власності (ОПВ), яке забезпечується шляхом виконання комплексу робіт, пов’язаних з наданням фахівцям підприємства доступу до провідних сучасних та унікальних ресурсів мінімуму документації РСТ (здебільшого від європейських провайдерів). Особливого значення роботи, спрямовані на інформаційне забезпечення експертизи заявок на ОПВ, набули в рамках реалізації заходів щодо набуття ДП "УІПВ" статусів Міжнародного пошукового органу та Органу міжнародної попередньої експертизи.

Під час роботи конференції учасникам запропоновано розглянути низку питань, актуальних, зокрема, і для ДП "УІПВ". Обговорення, які відбулися в межах заходу, дозволили аудиторії ознайомитися із сучасними світовими напрацюваннями та досягненнями у сфері патентної інформації, а також налагодити професійні зв’язки й контакти для співробітництва з провідними фахівцями Європи.

Програма конференції передбачала різноманітні види роботи та включала презентації, тренінги й круглі столи. І, що дуже важливо, була можливість отримати консультації від зарубіжних колег. З-поміж питань, які розглядалися під час зустрічі, головними, на думку фахівців, є такі:

- нова система класифікування, що об’єднує класифікації ЄПВ та Відомства США з патентів і торговельних марок;

- правовий статус охоронних документів і зміни в патентному праві;

- машинний переклад, посилання, правовий статус, класифікації та відкриті дані;

- новини про останні напрацювання у сфері патентної інформації в Німеччині;

- патентний пошук як вид професійної діяльності тощо.

На конференції учасникам для ознайомлення представлено виставкову експозицію.

ion.html) таких провідних компаній-провайдерів інформаційних послуг, як FIZ Karlsruhe, STN International, Thomson Reuters, CAS, а також ЄПВ та Всесвітньої організації інтелектуальної власності.

Прес-служба Державної служби інтелектуальної власності України