Київський національний економічний університет у п’ятірці найкращих економічних ВНЗ країн СНД27 Березня 2014р.

Днями «Експерт РА», найбільше російське міжнародне рейтингове агентство, вперше оприлюднило рейтинг вищих навчальних закладів країн СНД, який врахував відмінності та спільні риси систем вищої освіти на пострадянському просторі.

Всі 153 ВНЗ, що потрапили до рейтингу, були розподілені у 5 рейтингових класів від А до Е, де клас А відповідає виключно високому рівню підготовки випускників (до цього класу потрапив лише 1 університет), клас В – дуже високий рівень (14 університетів з Росії, 3 університети представляють Україну та 1- Білорусь), клас С - високий рівень підготовки випускників (12 університетів з Росії, 5 університети представляють Україну (КНЕУ та 4 інші ВНЗ) та 2 - Білорусь), клас Д – прийнятний  рівень підготовки, клас Е - достатній  рівень підготовки. Відтак КНЕУ знаходиться у першій п’ятірці університетів України, які на думку «Експерт РА» забезпечують високий рівень підготовки випускників.

Серед виключно економічних університетів у рейтингу Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана (клас С) потрапив у компанію таких ВНЗ як Російська академія народного господарства та державної служби при Президенті РФ (клас В),  Фінансовий університет при уряді РФ (клас В), Національний дослідницький університет «Вища школа економіки» (клас В) та Російський економічний університет імені Г. В. Плеханова (клас С). Таким чином на просторі СНД ці університети склали п’ятірку лідерів, що забезпечують високий та дуже високий рівень економічної підготовки випускників.

В основу визначення рейтингового класу авторами закладена методика, яка відштовхується від аналізу інтегральних показників, що характеризують якість знань, навичок та умінь випускників: умови отримання якісної освіти в університеті (вага = 0,5), рівень попиту роботодавців на випускників ВНЗ (вага = 0,3) та рівень науково-дослідницької активності університету (вага = 0,2).

Підготував Ільницький Д.О.