Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Європейські експерти дають поради в контексті смарт-спеціалізації03 Липня 2019р.

У КНЕУ 3 липня розпочався триденний семінар з мапінгу економічного та інноваційного потенціалу регіонів у контексті смарт-спеціалізації.У заході беруть участь представники обласних адміністрацій та різних установ України, яких консультують досвідчені європейські експерти з Бельгії та Польщі.

Україна впроваджує підхід смарт-спеціалізації за підтримки Генерального директорату Спільного Дослідницького центруЄК (DG JRC). Пілотні регіони (Харківська, Одеська та Запорізька області) уже мають аналітичні звіти про економічний та інноваційний потенціал, розроблені експертами JRC. Відповідно до Постанови КМУ кожен регіон України повинен розробити компонент смарт-спеціалізації в рамках Стратегії регіонального розвитку 2021-2027.

На семінарі присутні директор департаменту промислової політики Мінекономрозвитку Олександр Черних, представник проекту «Підвищення конкурентоспроможності українських регіонів та розвиток польсько-українського економічного співробітництва» Кшиштоф Сівек, які наголосили на трьох складових у розробленні проектів – наука, бізнес та адміністрація.

«Останні три роки активізувалась співпраця на регіональному рівні, захищені дисертації з регіональної конкурентоспроможності, - розповіла проректор з наукової роботи КНЕУ Лариса Леонтіївна Антонюк. – Наші студенти реалізували також прикладні проекти. Ми сповідуємо стратегію підприємницького університету. Так,у червні в КНЕУ працювала Літня стартап-школа - курс для ветеранів АТО та їх сімей. Слухачі отримали знання щодо започаткування власного бізнесу з нуля, здобули презентаційні навички, навчились проводити маркетингові дослідження.Бізнес-ідеї кращих п’яти проектів отримали менторську підтримку. Досвід буде поширено по всій Україні».

Відділ  суспільних зв’язків