Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

У Європарламенті відхиляють антипіратську угоду ACTA22 Червня 2012р.

Міжнародна угода по боротьбі з контрафактною продукцією ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement) наштовхнулась на потужний опір у Європарламенті. 21 червня проти її ратифікації проголосували 19 з 31 члена парламентського комітету з питань торгівлі. Це вже п’ятий комітет, який висловився проти ACTA.
Таким чином, найімовірніше, цей документ буде відхилено й на голосуванні на пленумі Європарламенту, яке намічено на 4 липня. Воно може пройти ще до того, як свою оцінку анти піратській угоді дасть Європейський суд. 20 червня комісар ЄС з питань торгівлі Карел Де Гюхт звернувся до депутатів із проханням відкласти розгляд документа пленумом.
Після того, як на спільному голосуванні, як передбачається, депутати виступлять проти ратифікації ACTA, питання стосовно цієї угоди в Європі буде остаточно вирішене, зазначив німецький соціал-демократ Бернд Ланге (Bernd Lange). Потім, за його словами, потрібно буде ознайомитись із іншими варіантами захисту інтелектуальної власності й боротьби з піратством. Німецький депутат «зелених» також закликав розпочати нові дебати щодо цієї проблеми.
Однак німецький бізнес налаштований критично стосовно позиції європарламентарів. Голова Федерального об’єднання німецької промисловості (BDI) Маркус Кербер (Markus Kerber) заявив про «квапливе рішення». «Відмова від ACTA негативно позначиться на ситуації із зайнятістю та конкурентноздатністю», — говорить він. Депутатам варто було дочекатись висновків Європейського суду, додав Кербер.
Угода ACTA, ініційована США і Японією, спрямована на закріплення прав інтелектуальної власності в цифровому середовищі. Наприкінці січня 2012 року її підписали Європейський Союз, а також 22 з 27 його членів. Однак критики вбачають у ній спробу обмежити свободу в Інтернеті. На початку 2012 року по всій Європі прокотилась хвиля протестів проти ACTA, після яких деякі країни відмовились від її ратифікації.
Берлін спочатку пообіцяв також найближчим часом затвердити цю угоду, однак, після масових протестів влада ФРН 10 лютого повідомила про рішення відкласти підписання угоди.

За інформацією сайта «Europe.newsru.ua»