Студентська молодь зустрічає ЄВРО-2012!25 Травня 2012р.

Служба інтелектуальної власності України (Державна служба) ініціювала в приймаючих містах проведення циклу навчально-практичних семінарів і тренінгів з питань організації захисту прав інтелектуальної власності під час підготовки та проведення фінального турніру Чемпіонату Європи з футболу УЄФА ЄВРО – 2012™. Ці заходи організовувалися регулярно, починаючи з 2009 року, для широкої громадськості загалом і для студентів вітчизняних вищих навчальних закладів зокрема.

22 травня 2012 року фахівці Державної служби та Державного підприємства "Український інститут промислової власності" (ДП "УІПВ") відвідали Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана (КНЕУ), де зустрілися зі студентами юридичного факультету кафедри цивільного та трудового права.

– Приємно констатувати, що зацікавленість з боку студентської молоді до цієї визначної в історії України спортивної події зростає, у тому числі й щодо одержання та використання нової інформації у сфері інтелектуальної власності, – зазначає заступник голови Державної служби Володимир Дмитришин. – Саме тому Державною службою було організовано проведення навчальних заходів такого зразка для молоді, яка прагне ефективно розвиватися й здобувати додаткові практичні знання в цій галузі.

За словами начальника відділу заходів з охорони інтелектуальної власності ДП "УІПВ" Інни Костенко, молодь, студенти, як правило, найактивніші вболівальники. І вони повинні бути підготовлені до участі в спортивних заходах такого масштабу, у тому числі й у питаннях правової охорони інтелектуальної власності.

– Зараз у зв’язку з проведенням в Україні такої масштабної спортивної події на нас дивиться вся Європа. І українська молодь, розуміючи це, хоче бути корисною в забезпеченні максимальної готовності країни до чемпіонату. Фахівці постаралися донести важливу інформацію до кожного студента. Мені особисто сподобалася доповідь про паразитичний маркетинг, яку зробила Марія Василенко, начальник відділення розробки законодавства у сфері промислової власності ДП "УІПВ". Вона дала учасникам зустрічі чимало практичних порад, – поділилася враженнями студентка IV курсу Ірина Лозіцька.

Напередодні ЄВРО-2012 такі тренінги пройшли також у Донецькому державному університеті управління, де фахівці державної системи правової охорони інтелектуальної власності провели цікаву та змістовну зустріч зі студентами та викладачами. У квітні у Львові відбувся навчальний семінар для студентів-волонтерів. Наступний тренінг заплановано на 30 травня в Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут".

– Важливість таких просвітницьких заходів, організованих Державною службою, важко переоцінити, оскільки економічний та культурний розвиток країни – за інтелектуальною власністю, а відтак – за високопрофесійними фахівцями, які мають глибокі знання в цій галузі, – підсумовуючи захід, зазначила Ніна Халаїм, к.ю.н., доцент кафедри цивільного та трудового права КНЕУ.