Тренінг-курсу «Створення власного бізнесу»

Знання та вміння у сфері створення власного бізнесу необхідні майбутнім економістам, підприємцям дляефективного відкриття власної справи та розвитку бізнесу, здійснення господарської діяльності на рівні підприємств та організацій, проведення  комплексних  економічних розрахунків з метою обґрунтування управлінських рішень, проектів власного бізнесу. В ході проведення «Тренінг-курсу «Створення власного бізнесу»реалізуються такі напрями, як відпрацювання слухачами конкретних ситуацій, що виникають в компаніях на основі відповідної теоретичної підготовки; набуття учасниками навичок ефективної роботи в команді; формування практичних навичок публічної презентації отриманих результатів; розвиток професійних компетентностей, лідерських якостей шляхом ініціювання активності слухачів. Навчальна дисципліна «Тренінг-курс «Створення власного бізнесу»дозволяє отримати нові знання, навички та досвід для майбутніх підприємців в короткий проміжок часу і сприяє успішній розробці та реалізації актуальних бізнес-проектів.

Мета дисципліни – підняття у слухачів підприємницького духу, формування сучасного економічного мислення і системи спеціальних економічних знань з теорії та практики господарювання, з метою формування навичок для відкриття власного бізнесу, прогнозування і планування економічних показників, розробки економічної стратегії розвитку з урахуванням соціально-економічних аспектів підвищення ефективності діяльності підприємства.

Міждисциплінарнізв’язкивизначаються особливостями підготовки бакалаврів. Для вивчення дисципліни необхідні знання таких суміжних дисциплін як економіка підприємства, мікроекономіка, макроекономіка, статистика, регіональна економіка, соціологія, підприємництво і бізнес-культура, лідерство та партнерство в бізнесі та інші. Місце «Тренінг-курсу «Створення власного бізнесу» в навчальному процесі полягає в тому, що він інтегрує практичні аспекти таких дисциплін як менеджмент, маркетинг, фінанси, бухгалтерський облік, економіка праці та соціально-трудові відносини та інших.

Переліккомпетенцій,якихнабудездобувачпісляопануваннянавчальноїдисципліни.Після вивчення тренінг-курсу «Створення власного бізнесу» слухачі будуть знати:

·     основи створення власного бізнесу з метою формування лідерських позицій у середовищі його функціонування;

·     основні поняття та категорії економіки розвитку бізнесу, на основі системного розуміння та взаємозв'язків з суміжними дисциплінами;

·     принципи управління діяльністю сучасних підприємств і організацій;

·     сучасні технології розробки управлінських рішень, їх обґрунтування та впровадження в бізнес-практику;

методичні засади аналізу ефективності формування та використання персоналу, активів (необоротних, оборотних засобів і нематеріальних активів) підприємства, організації та розвитку його виробничо-комерційної діяльності і т. п.

Після вивчення навчальної дисципліни слухачі будуть  вміти:

·     виділяти ключові фактори успіху розвитку лідируючих позицій бізнесу, формувати планшет особистості підприємця-лідера, виділяти стилі та принципи управління;

·     визначати основні етапи процесу створення підприємства, а також формулювати бізнес-ідею, місію та цілі компанії;

·     розрізняти організаційно-правові форми підприємств, робити обґрунтований вибір напрямків діяльності;

·     розробляти плани розвитку підприємства та інноваційно-інвестиційні проекти різних напрямків;

·     аналізувати та оцінювати ефективність використання персоналу, основного, оборотного і інтелектуального капіталу, інвестиційних ресурсів, визначати види інноваційної діяльності;

·     обґрунтовувати загальні тактичні і стратегічні управлінські рішення за різними аспектами господарської діяльності компанії;

·     проводити бізнес-діагностику та визначати результативність діяльності суб'єктів господарювання;

·     оцінювати рівень ризиків та економічної безпеки компанії;

·     визначати напрями і обґрунтовувати загальний механізм здійснення соціальної відповідальності ведення успішного бізнесу.

Сфера реалізації набутих компетентностей. Знання та вміння у сфері створення власного бізнесу необхідні майбутнім економістам, підприємцям для ефективного відкриття власної справи та розвитку бізнесу, здійснення господарської діяльності на рівні підприємств та організацій, проведення  комплексних  економічних розрахунків з метою обґрунтування управлінських рішень, проектів власного бізнесу.

Зміст навчальної дисципліни за темами

Тема 1. Власний бізнес: прийняття рішення щодо створення компанії

Тема 2. Технологія заснування власної справи

Тема 3. Джерела формування капіталу для створення власного бізнесу

Тема 4. Лідерство у бізнесі

Тема 5. Бізнес-план як інструмент обґрунтування бізнес-ідеї

Тема 6. Бізнес-моделі просування товару на ринок

Тема 7. Фінансове обґрунтування створення власного бізнесу

Тема 8. Формування ефективної команди

Тема 9. Ризики в бізнесі

Тема 10.           Соціальна відповідальність бізнесу

Тема 11.           Інтернет-технології в  бізнесі

Тема 12.           Презентація бізнес-плану як спосіб оприлюднення бізнес-ідеї

Науково-педагогічніпрацівники,щозабезпечуютьвикладаннянавчальноїдисципліни:

Бойченко К.С. – канд. екон. наук, доцент кафедри бізнес-економіки та підприємництва ДВНЗ «КНЕУ імені В. Гетьмана», kateryna.boichenko@kneu.ua

Рекомендовані інформаційні джерела

1.   Створення власного бізнесу: навч. посіб. / [А. М. Колот та ін.]; за заг. ред.: А. М. Колота, Г. О. Швиданенко. - Київ : КНЕУ, 2017. - 312 с.

2.   Створення власного бізнесу: практикум / А. М. Колот [та ін.] ; за заг. ред.: А. М. Колота, Г. О. Швиданенко. - Київ : КНЕУ, 2016. - 328 с.

Остання редакція: 26.09.22