Заіка Юрій Олександрович

Кафедра:Кафедра приватного права
Посада:професор кафедри цивільного та трудового права
Вчене звання:професор
Науковий ступінь:доктор юридичних наук
Біографія:

У 1977 р. закінчив юридичний факультет Київського ордена Леніна державного університету ім. Т.Г. Шевченка, а у 1983 р. факультет журналістики цього ж університету.

Працював державним нотаріусом, старшим арбітром республіканського  арбітражу Державного комітету Української РСР з виробничо-технічного забезпечення сільського господарства, асистентом кафедри господарського права Київського  державного університету ім. Т. Г. Шевченка. Перебував на військовій службі.

З 1989 р. - старший викладач, а у 1990-2015 рр. -  заступник начальника, начальник кафедри цивільного права і процесу Національної академії внутрішніх справ. Заслужений професор НАВС. Відмінник освіти України.

У 1986 р.  у КДУ ім. Т. Шевченка захистив кандидатську дисертацію «Теоретические и практические проблемы реализации принципов непосредственности и усности в советском уголовном процессе»( 12.00.09), а у 2007 р.  – докторську дисертацію «Становлення і розвиток спадкового права в Україні»  ( 12.00.03).

У  1994 р. присвоєне вчене звання доцента, а у 2005 р. -  вчене звання професора.

У 2010 -2017 рр. - член Науково-консультативної ради  Верховного Суду України, член Науково-консультативної ради  Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ. З 2017 р. - член Науково-консультативної ради Верховного Суду.

Голова спеціалізованої вченої ради Д 26.00.01 у НДІ приватного права і підприємництва ім. Ф.Г. Бурчака НАПрН України та  та член спеціалізованої вченої ради Д.35.051.27 у Львівському національному університеті ім. І. Франка. Підготував 2 докторів і 10 кандидатів наук.

Нагороджений Почесною Грамотою Верховного Суду України, Грамотою  Верховної Ради України "За заслуги перед українським народом".

Опублікував одноосібно і у складі авторського колективу понад 420 наукових і навчально-методичних праць, зокрема,  19 монографій, 45 підручників та навчальних посібників ( з цивільного, спадкового, сімейного, страхового, транспортного, житлового права), 15 науково-практичних коментарів до Цивільного кодексу України,  Цивільного процесуального кодексу України, Законів України «Про запобігання і протидії корупції», «Про національну поліцію»  та ін.