Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Міжнардона економіка (вибіркова)

Викладання курсу з міжнародної економіки ведеться за класичною схемою як навчальної дисципліни. Мета її — допомогти здобувачам опанувати теорію міжнародної економіки як складової загальної економічної теорії, значення й актуальність котрої суттєво зростає за умов посилення взаємодії і взаємозалежності національних економік як результату прискорення глобалізації світового господарства. Глибока фундаментальна підготовка сучасних економістів передбачає розуміння ними закономірностей формування та розвитку суспільних відтворювальних процесів не тільки на національному, але й на інтернаціональному та глобальному рівнях, причому у взаємозв’язку з динамізацією економічних, політичних, науково-технічних і гуманітарних відносин між державами. Розкриттю характеру та особливостей взаємодії національних економік у структурі світового господарства, а також механізмів регулювання міжнародного руху товарів, послуг, капіталу, робочої сили, функціонування світової валютної системи, формування і розвитку інтеграційних угруповань та визначення рушійних сил глобального економічного розвитку і присвячений курс міжнародної економіки як важливої компоненти професійної підготовки фахівців економічного профілю.

Мета вивчення навчальної дисципліни – сформувати систему теоретичних знань, вмінь та практичних навичок у галузі міжнародної економіки, форм, методів та механізмів реалізації міжнародних економічних відносин.

Завдання навчальної дисципліни «Міжнародна економіка»:

  • озброїти здобувачів знаннями щодо сутності міжнародної економічної системи та закономірностей її розвитку;
  • навчити аналізувати і оцінювати політико-правове, економічне, соціально-культурне середовище міжнародних економічних відносин та інфраструктуру міжнародної економічної діяльності;
  • допомогти освоїти методи і механізми сучасної системи регулювання міжнародних економічних відносин;
  • навчити аналізувати структуру та тенденції розвитку сучасного світового ринку товарів і послуг;
  • опанувати знаннями щодо сучасних тенденцій міжнародного руху факторів виробництва, капіталу, механізму міжнародної валютної системи, методології міжнародної розрахунків, розуміння логіки, напрямків і форм розвитку процесів міжнародної економічної інтеграції;
  • навчити визначати сутність глобальних проблем сучасності та механізмів їх вирішення;
  • сформувати вміння використовувати одержані знання у практичній зовнішньоекономічній діяльності України, враховуючи тенденції і перспективи світогосподарського розвитку.

Предмет вивчення навчальної дисципліни: система міжнародних економічних відносин, що складається між національними економіками країн світу в умовах інтернаціоналізації та глобалізації.

Робоча програма дисципліни: 2021 рік

Остання редакція: 22.02.23