Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Бенефіціарна власність у системі фінансового моніторингу

АНОТАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

«Бенефіціарна власність у системі фінансового моніторингу»

Мета опанування навчальної дисципліни. Її взаємозв’язок з іншими навчальними дисциплінами відповідної освітньої програми. Дисципліна спрямована на вивчення та засвоєння: досвіду країн світу у забезпеченні прозорості системи бенефіціарної власності; типових схем та механізмів приховування бенефіціарної власності для ухилення від оподаткування або відмивання (легалізації) доходів, одержаних злочинним шляхом; вимог до відображення структури власності економічних суб’єктів в Україні з метою запобігання ухиленню від оподаткування або відмивання (легалізації) доходів, одержаних злочинним шляхом; навичок використання інформаційно-пошукових ресурсів для встановлення кінцевих бенефіціарних власників; ідентифікаторів, що використовуються для встановлення кінцевих бенефіціарних власників клієнта; напрямів розвитку механізмів забезпечення прозорості системи бенефіціарної власності.

В навчальному процесі підготовки фахівців дана дисципліна пов’язана з такими навчальними дисципліни як: «Міжнародна економіка», «Фінанси», «Право», «Підприємництво», «Фінансовий моніторинг», «Податковий облік і звітність», «Типології фінансових злочинів».

 

Програмні результати навчання та компетентності, яких набуде здобувач вищої освіти після опанування навчальної дисципліни.

Знання:

  1. Міжнародних рекомендацій та національних нормативно-правових вимог до ідентифікації кінцевих бенефіціарних власників економічних суб’єктів.
  2. Індикаторів, схем та механізмів приховування бенефіціарної власності.
  3. Вимог до розкриття структури власності економічних суб’єктів в Україні.

Уміння:

  1. Здатність виявляти підозрілі фінансові операції економічних суб’єктів на основі типових злочинних схем з метою запобігання відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом.
  2. Уміння схематично відображати структуру власності економічних суб’єктів з метою подання до відповідних органів державної влади.
  3. Здатність здійснювати ідентифікацію кінцевих бенефіціарних власників клієнтів відповідно до вимог національного законодавства.

Комунікація:

  1. Уміння організовувати роботу суб’єктів первинного фінансового моніторингу.
  2. Здатність управляти ризиками легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом.

Автономність та відповідальність:

  1. Здатність діяти соціально відповідально та свідомо у процесі управління суб’єктами господарювання з метою протидії ухиленню від сплати податків та відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом.

Науково-педагогічні працівники, що забезпечують викладання навчальної дисципліни, та адреси їх електронної пошти:

Бабій Леся Іванівна, кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри податкового
менеджменту та фінансового моніторингу

 

e-mail: babiy.lesya@kneu.edu.ua
 

Методичні матеріали  2023 з вичення навчальної дисципліни "Бенефіціарна власність в системі фінансвого моніторингу" (вибіркова) першого (бакалаврського) рівня освіти, галузі знань 07 «Управління та адміністрування», вибіркова дисципліна 

Робоча програма  2023 з вичення навчальної дисципліни "Бенефіціарна власність в системі фінансвого моніторингу" (вибіркова) першого (бакалаврського) рівня освіти, галузі знань 07 «Управління та адміністрування», спеціальності 071 «Облік і оподаткування», вибіркова дисципліна. 

 

Остання редакція: 03.04.24