Візит до Узбекистану03 Жовтня 2019р.

Декілька років тому в Університеті був прийнятий надзвичайно важливий документ«Стратегія інтернаціоналізації», головною метою якого є розвиток міжнародного співробітництва закладів освіти. Певний час пріоритетом вважалися наші зв’язки із університетами країн ЄС, а також США і Канади. Водночас ми нерідко забували про деякі країни СНД, які стрімко посилювали свою участь на освітніх ринках нових незалежних держав. При цьому Середня Азія і Казахстан виявилися доволі привабливими для здійснення так званої освітньої експансії. Конче важливим з огляду на це став також той аргумент, що природний приріст населення такої країни, як Узбекистан, є доволі високим і зберігається таким вже багато років. На додаток до цього, країна впевнено демонструє щорічне п’ятивідсоткове зростання ВВП. З огляду на такі аргументи і було обрано три основні університети для підписання Угоди про співробітництво. Після деяких узгоджень з нашими зарубіжними партнерами ними стали:
• Ташкентський державний економічний університет (до 1991 року Інститут народного господарства), який повною мірою відповідає нашим інтересам;
• Самаркандський інститут економіки і сервісу;
• Бухарський університет (підписано дві Угоди).
У кожному з університетів було проведено особисті зустрічі з ректором, проректорами, що відповідають за міжнародні зв’язки, директорами центрів міжнародної академічної мобільності та іншими відповідальними особами.
Основними напрямами співробітництва стали:
• запрошення окремих доцентів/професорів КНЕУ для викладання певних курсів (мова – англійська, російська);
• розвиток академічних мереж;
• участь у спільних грантах;
• проведення наукових конференцій, симпозіумів, воркшопів тощо;
• обмін навчальними матеріалами;
• обмін студентами.
Важливою подією є також відвідування виставки «Вища освіта в Узбекистані 2020», що проходила в республіканському павільйоні, де провідні університети Росії, Китаю, США, Німеччини, Великобританії демонстрували свої переваги. На жаль, український павільйон не був представлений. Вважаємо, що ця не нова загалом форма участі для КНЕУ може бути повною мірою реалізована наступного року.