Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Названий основний інструмент знаходження в мережі піратського контенту05 Грудня 2017р.

Більше 80% всіх піратських ресурсів, які нелегально викладають у мережі відеоконтент, користувачі виявляють за допомогою пошуковика Google. Про це повідомляється в звіті, оприлюдненому 18 вересня Американською асоціацією кінокомпаній (MPAA).

Як зазначається у рапорті, Google став основним механізмом пошуку в інтернеті незаконного контенту. Усього ж для переходу на піратські ресурси той чи інший пошуковик використовують три чверті всіх опитаних авторами дослідження респондентів.


При цьому, як вказують у MPAA, 58% пошукових запитів призводять до відкриття піратських ресурсів, не включають слова, пов'язані з піратством і незаконним скачуванням кіно. З точки зору асоціації, це вказує на те, що користувачі спочатку не збираються порушувати закон і дивитися фільми нелегально, але роблять це, коли без проблем знаходять посилання на піратські ресурси в списку пошукової видачі.

Зазначимо, що Google піддається критиці з боку правовласників не вперше. Так, на початку осені 2013 року за відмову прибрати з пошукової видачі посилання на піратський ресурс The Pirate Bay зі шквалом критики проти цифрового гіганта виступили представили Британської асоціації виробників фонограм (BPI).

Так, для протистояння піратам правовласники вимагають від Google не індексувати піратські сайти взагалі. Більшу частину претензій на видалення посилань на конкретні піратські ресурси Google підтверджує, тим не менш, представники пошуковика не схвалюють ідею єдиного механізму зміни результатів пошуку.

Додамо, що Американська асоціація кінокомпаній (MPAA), створена 1922 року, об'єднує найбільших кіновиробників США і займається захистом їхніх прав. У неї входять такі знамениті голлівудські студії, як The Walt Disney Company, Sony Pictures, Metro-Goldwyn -Mayer, Paramount Pictures, 20th Century Fox та інші. У серпня 2013 MPAA виграла в суді позов проти ресурсу Hotfile. Суд визнав сайт винним в організації бізнес-моделі, яка заснована на "масовому поширенні викрадених авторських матеріалів".

(с)ua.korrespondent.net